Data modyfikacji:

Ranking pulsometrów

Jeszcze do niedawna pulsometr był gadżetem, po który sięgali niemal wyłącznie zawodowi sportowcy. Dziś równie chętnie wybierają go osoby, które po prostu lubią aktywność fizyczną. Obecnie zegarki z funkcją mierzenia pulsu znajdziesz w każdym sklepie z elektronicznymi gadżetami. Co wziąć pod uwagę, kupując swój pierwszy pulsometr? Nasz ranking najlepszych modeli na pewno ułatwi ci wybór.

Jak działa pulsometr nadgarstkowy?

Pulsometr nadgarstkowy to tak naprawdę wielofunkcyjne urządzenie wyglądem przypominające zegarek. Niegdyś pulsometry wykorzystywane były przez nielicznych sportowców, jednak nie trzeba było długo czekać, aby zdobyły serca amatorów.

Jak to możliwe, że ten niewielki przedmiot w dowolnym momencie może wykazać tętno właściciela? To proste: zegarek z pulsometrem w nadgarstku działa podobnie jak EKG. Urządzenie wychwytuje zmiany napięcia elektrycznego, na które wpływa praca serca. Wynik badania można sprawdzić na wyświetlaczu zegarka.

Jaki będzie najlepszy pulsometr?

Poszukując dobrego pulsometru, zwróć uwagę na zakres funkcji, jakie oferują dostępne na rynku urządzenia. Zegarki z pulsometrem pomogą ci nie tylko monitorować pracę serca; nowoczesne gadżety tego typu pozwalają na znacznie więcej. W takim razie, jaki pulsometr kupić? Nasz ranking pulsometrów z pewnością pomoże ci w podjęciu decyzji.

Pulsometr – pomiar z nadgarstka

Najważniejszą cechą dobrego pulsometru jest dokładne odczytywanie tętna. Im więcej udogodnień w tym zakresie, tym lepiej. Nowoczesne pulsometry pozwalają na wprowadzenie swojego tętna maksymalnego. Po jego przekroczeniu urządzenie zaalarmuje właściciela o nadmiernym wysiłku.

Czytelny wyświetlacz najlepszych pulsometrów

Aby wygodnie odczytywać informacje z pulsometru w każdych warunkach, zwróć uwagę na to, by wyświetlacz był odpowiedniej wielkości. Ponadto, powinien posiadać funkcję podświetlania, co ułatwi wieczorne treningi. W naszym rankingu pulsometrów znalazły się modele, z których bez problemu odczytasz informacje.

Funkcja połączenia z komputerem i telefonem

Wybierając pulsometr, który za pomocą Bluetooth łączy się z komputerem, możesz zapisywać swoje sportowe wyniki. Większość nowoczesnych zegarków sportowych pozwala na utrwalanie osiągnięć w dedykowanych aplikacjach na laptopa lub smartfona. Ponadto, niektóre pulsometry z rankingu umożliwiają odbieranie połączeń i odczytywanie wiadomości SMS.

Design pulsometru

Pulsometr możesz nosić nie tylko podczas uprawiania sportu. Niektóre modele monitorów pulsu do złudzenia przypominają wytworne zegarki. Ozdobne modele pulsometrów z rankingu zainteresują zwłaszcza kobiety.

GPS i opcja śledzenia trasy

Funkcje przydatne zwłaszcza dla biegaczy i rowerzystów, którzy chcą monitorować przebyty dystans. Lokalizacja GPS w pulsometrze z naszego rankingu to również większe bezpieczeństwo sportowca.

Dobry pulsometr – jakość wykonania

Jaki pulsometr wybrać? Aby posłużył ci przez długi czas, powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów. Pożądaną cechą w przypadku sportowej opaski jest m.in. wodoodporność.

Pulsometr nadgarstkowy – dodatkowe funkcje

Pulsometry wyposażane są w inne opcje, które przydają się w trakcie uprawiania sportu. Należą do nich np. stoper, licznik spalonych kalorii, licznik kroków. Najlepsze pulsometry mają również termometr, barometr, rejestrator wysokości.

Najlepsze pulsometry

Jaki pulsometr kupić? Który z modeli okaże się prawdziwym sprzymierzeńcem podczas treningu? Sprawdź najchętniej wybierane modele zegarków z funkcją pomiaru tętna. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Tekst: Joanna Stanuch

Polecane artykuły

buty do biegania

Buty do biegania po asfalcie: jakie wybrać?

2021-05-13
Mówi się, że sport to zdrowie. Aby jednak aktywność fizyczna nie tylko przynosiła oczekiwane rezultaty, ale także była bezpieczna, niezbędne jest odpowiednie obuwie. Zaczynasz swoją przygodę z przebieżkami po miejskich ulicach? Sprawdź, jakie buty do biegania po asfalcie wybrać!
buty do biegania po górach

Jakie buty do biegania po górach wybrać?

2021-05-10
Bieganie po górach jest jednym z ciekawszych sposób przemierzania prostych górskich szlaków. Wymaga jednak nieco innego przygotowania niż klasyczne bieganie po płaskim terenie. Podstawową różnicą są buty, które muszą radzić sobie ze znacznie trudniejszą nawierzchnią. Sprawdź, jakie buty do biegania po górach warto kupić.
buty do biegania

Najlepsze buty do biegania. Ranking dla kobiet i mężczyzn

2021-05-05
Bieganie, czy to amatorskie czy zawodowe, nie obejdzie się bez dobrze dobranego obuwia. Ten najważniejszy element garderoby biegacza odpowiada nie tylko za wygodę, ale i bezpieczeństwo w trakcie treningu. W gąszczu ofert można się pogubić, dlatego aby ułatwić ci poszukiwania, przygotowaliśmy ranking najlepszych butów do biegania. Tutaj znajdziesz coś dla siebie!
buty do biegania w terenie

Jakie buty do biegania w terenie i w lesie?

2021-04-27
Bieganie w otoczeniu przyrody jest nie tylko aktywnością, ale i wspaniałym relaksem. Planując trening w lesie, warto pamiętać o starannym doborze obuwia biegowego – to, które stosujesz podczas biegania po asfalcie, okaże się niewystarczające. Podpowiadamy, jakie buty do biegania w terenie sprawdzą się najlepiej.