Data modyfikacji:

Ranking TOP 10 słuchawek dla graczy

W przypadku współczesnych gier komputerowych nie jest istotna wyłącznie piękna oprawa graficzna oraz wciągający gameplay. Całość dopełnia wysokiej jakości warstwa dźwiękowa, często budująca klimat danej produkcji. Żeby w pełni wczuć się w rozgrywkę, potrzebujecie do tego najlepszych słuchawek gamingowych. Zobaczcie ranking słuchawek dla graczy.

słuchawki dla graczy

Ranking słuchawek dla graczy

Dobre słuchawki gamingowe do zestawienia dobierałem na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl, a także wedle własnych preferencji wynikających z testowania wymienionych na liście urządzeń. Sprawdźcie, jakie produkty trafiły do rankingu polecanych słuchawek dla graczy. Jeżeli przygotowane propozycje są ponad wasz budżet, zobaczcie polecane słuchawki gamingowe do 200 zł.

  1. SteelSeries H Wireless
  2. Corsair Gaming Void
  3. Razer Kraken Tournament Edition
  4. MSI Immerse GH50
  5. Razer Nari Ultimate Hypersense
  6. Sennheiser Game Zero
  7. SteelSeries Arctis Pro
  8. ASUS Strix Pro
  9. Logitech G933
  10. HyperX Cloud Alpha S

Jakie będą najlepsze słuchawki gamingowe?

Podczas grania można korzystać ze standardowych słuchawek i świat się od tego nie zawali. Musicie jednak pamiętać, że dopiero w przypadku sprzętu stricte gamingowego będziecie w stanie w pełni wykorzystać potencjał dźwięku i muzyki przygotowanej przez twórców gier.

Największą różnicą między słchawkami dla graczy a zwykłymi jest to, że te pierwsze bardzo często są wspierane przez oficjalne oprogramowanie. Za pomocą specjalnego software’u można dostosowywać brzmienie fonii, ustalić poziom basów itp.

Najlepsze słuchawki dla graczy to takie, które posiadają wbudowany (lub doczepiany) mikrofon. W ten sposób nie będziecie potrzebować dodatkowego urządzenia do komunikacji z innymi użytkownikami podczas grania w trybach sieciowych.

Przeczytaj także: Klawiatura dla gracza – polecane modele

Istotny jest także sposób komunikacji słuchawek dla gracza ze sprzętem do grania. Zdecydowanie za najwygodniejsze rozwiązanie można uznać łączność bezprzewodową. W tym przypadku musicie jedynie martwić się o regularne ładowanie baterii.

Jeśli natomiast chodzi o dobre słuchawki gamingowe na kabel, to tutaj również musicie uważać na pewien aspekt. Niektóre headsety zakończone są złączem USB, natomiast inne mini Jackiem 3,5 mm. Sytuacja dotyczy przede wszystkim graczy konsolowych, ponieważ w tym przypadku można korzystać wyłącznie ze słuchawek na Jacka. Z kolei modele ze złączem USB często oferują lepszej jakości dźwięk przestrzenny 7.1, ponieważ posiadają wbudowaną własną kartę dźwiękową.

SteelSeries H Wireless

Otwierające ranking słuchawek dla graczy SteelSeries H Wireless to doskonałe rozwiązanie dla osób, które grają na więcej niż jednej platformie. Urządzenie jest w stanie funkcjonować nawet do dwudziestu godzin na pełnym naładowaniu baterii. W zestawie z modelem H Wireless znajduje się także transmiter umożliwiający ustawienie wedle potrzeb zakresu dźwięku pomiędzy muzyką z gier, a rozmowami na voice chacie.

Corsair Gaming Void

Firma Corsair, podczas prac nad bezprzewodowym modelem Gaming Void Pro, postawiła na agresywne, nowoczesne wzornictwo. Nauszniki mają zamkniętą konstrukcję, co oznacza, że gracz kompletnie izoluje się od dźwięków z zewnątrz. W ten sposób można całkowicie wsiąknąć w wydarzenia przedstawione na ekranie monitora lub telewizora. To jedne z najlepszych słuchawek gamingowych.

Razer Kraken Tournament Edition

Headset Razera polecam przede wszystkim osobom, którym zależy na świetnej jakości dźwięku przestrzennym 7.1. Do trzecich w rankingu słuchawek dla graczy dołączany jest specjalny transmiter podłączany do komputera za pomocą złącza USB. Po jego podpięciu słuchawki korzystają z technologii THX Spatial Audio, generującej scenę dźwiękową otaczającą gracza w zakresie trzystu sześćdziesięciu stopni.

MSI Immerse GH50

Oprócz świetnej jakości dźwięku model Immerse GH50 może poszczycić się ciekawą funkcją, jaką jest wbudowany system wibracyjny. Po odpowiednim skonfigurowaniu reaguje on na wydarzenia z gier, dzięki czemu użytkownik może jeszcze bardziej wczuć się w los sterowanego przez niego bohatera. Niewątpliwie warte polecenia dobre słuchawki gamingowe.

Razer Nari Ultimate Hypersense

Słuchawki dla graczy Nari Ulatimate Hypersense wyglądają na bardzo masywne, ale w rzeczywistości są bardzo lekkie – nie obciążają kręgosłupa i umożliwiają komfortową grę przez wiele godzin. Razer wykorzystał dopasowujący się do kształtu głowy pałąk, a także postawił na wygodne, obracane nauszniki.

Sennheiser Game Zero

W rankingu słuchawek gamingowych mamy też propozycje dla osób grających i na pececie, i konsolach. Producent zdecydował się na słuchawki przewodowe, zakończone złączem mini Jack 3,5 mm. W ten sposób mogą korzystać z nich zarówno posiadacze komputerów osobistych, jak i konsol PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch. Model Game Zero przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie mocny, głęboki bass.

SteelSeries Arctis Pro

Model Arctis Pro to nie tylko doskonały dźwięk napędzany przetwornikami z neodymowymi magnesami, ale także równie dobry mikrofon. Dzięki technologii ClearCast wasz głos będzie brzmiał, jakby był nagrywany sprzętem studyjnym. Świetne rozwiązanie dla streamów i początkujących youtuberów.

ASUS Strix Pro

Dobre słuchawki gamingowe ASUS-a powinny zainteresować głównie osoby spędzające dużo czasu przy grach sieciowych. Urządzenie posiada wbudowaną technologię ENC, która w inteligentny sposób redukuje ponad 90% szumów. Dzięki temu osoby po drugiej stronie monitora nie będą słyszały wciskanych przez was klawiszy na klawiaturze mechanicznej.

Logitech G933

Przedostatni w rankingu słuchawek dla graczy headest G933 umożliwia łączność bezprzewodową oraz przewodową. W przypadku korzystania ze słuchawek na komputerze można zainstalować dedykowane oprogramowanie, które uwolni potencjał dźwięku przestrzennego 7.1 Dolby Surround.

HyperX Cloud Alpha S

Urządzenie firmy HyperX posiada autorskie, dwukomorowe przetworniki pozwalające na regulację basów do własnych preferencji. Przez dostrojenie tonów wysokich i niskich osobno słuchawki gwarantują klarowny dźwięk pozbawiony zniekształceń.