Data modyfikacji:

Klawiatura dla gracza – polecane modele

Jeśli zależy ci na komfortowym graniu oraz osiąganiu jak najlepszych wyników w produkcjach nastawionych na rozgrywki sieciowe, to koniecznie zainwestuj w klawiaturę gamingową. Szybko odczujecie różnicę i docenicie wszystkie dodatki, która na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebnymi bajerami. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, kupując klawiaturę dla gracza, oraz jakie modele są warte uwagi.

Klawiatura dla gracza – jaka będzie najlepsza?

Bardzo ważne jest, aby podczas grania zapewnić sobie komfort, tak by nic nie przeszkadzało w rozgrywce. Na rynku można znaleźć coraz więcej produktów dedykowanym graczom, nie tylko w zakresie sprzętu komputerowego, na przykład fotel dla gracza. Komfort gry w dużej mierze zależy od wyboru odpowiedniej klawiatury dla gracza. Jaka będzie najlepsza? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie w pełni satysfakcjonująca, ponieważ nie można jednoznacznie określić, która klawiatura do gier jest najlepsza. Urządzenia te różnią się wieloma parametrami głównie po to, żeby dopasować je do różnego grona odbiorców. Dlatego przed kupnem klawiatury dla gracza musicie dokładnie wiedzieć, czego oczekujecie od tego typu sprzętu. Zdecydowanie najważniejszą rzeczą, o jakiej powinniście pamiętać, to rodzaj mechanizmu działania klawiatury gamingowej. Obecnie produkuje się klawiatury mechaniczne do gier, a także membranowe i hybrydowe, łączące obie cechy.

Klawiatura mechaniczna dla gracza

Żeby jednak nie było zbyt łatwo, klawiatury mechaniczne do gier różnią się dodatkowo rodzajami przełączników. Najpopularniejszymi obecnie są Cherry MX Red lub Green Switch od Razera, charakteryzujące się niewielką siłą nacisku aktywacji. Klawiatury mechaniczne są zdecydowanie trwalsze i oferują najlepszą precyzję. Trzeba liczyć się jednak ze stosunkowo wysokimi cenami (aczkolwiek te coraz częściej maleją) oraz głośnym działaniem klawiszy. Zależy to jednak od doboru przełączniku – jedne klikają ciszej, inne głośniej.

Klawiatury membranowe do gier

Klawiatury membranowe są obecnie najpopularniejsze, ponieważ można je kupić nawet za kilkanaście złotych. Gamingowe klawiatury membranowe są jednak naprawdę solidnymi urządzeniami, których ceny nie są tak kosmiczne jak w przypadku wersji mechanicznych. Jeżeli przeszkadza ci irytujące klikanie i szukasz cichej klawiatury dla gracza, to membranówka jest dla ciebie – całość bazuje na gumkach, które pod wpływem nacisku dotykają membran wysyłających sygnał do komputera.

Bez względu na to, jaki typ kupicie, pamiętajcie o tym, żeby zdecydować się na klawiaturę do gier z przewodem. Tylko w ten sposób będziecie mieli gwarancję, że wszystkie czynności wykonywane w grach będą odczytywane przez komputer bez żadnych opóźnień. Z dodatkowych funkcji warto zwrócić uwagę na rodzaj podświetlenia, możliwość programowania klawiszy, nagrywanie makr (przydatne zwłaszcza w grach sieciowych) oraz tryb anti-ghosting pozwalający na wciskanie kilku przycisków na raz.

Najlepsze klawiatury dla graczy

Poniżej znajdziesz polecane modele klawiatur mechanicznych i membranowych.

Jaka klawiatura mechaniczna dla graczy?

Wśród klawiatur mechanicznych dla graczy znajdziesz wiele interesujących modeli. Wybraliśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji.

  • Corsair Gaming K70
  • Logitech G Pro
  • SteelSeries Apex M750
  • Razer BlackWidow Chroma V2
  • HyperX Alloy Core

Corsair Gaming K70

Klawiatura Corsair Gaming K70 oferuje przełączniki Cherry MX Brown oraz wygodną podpórkę pod nadgarstki, która bardzo przydaje się podczas wielogodzinnych sesji przed komputerem. Urządzenie posiada podświetlenie RGB, które można kontrolować za pomocą oprogramowania.

Logitech G Pro

Logitech wykorzystał w swojej klawiaturze do grania przełączniki Romer-G, które zostały stworzone z myślą o dużej wydajności, szybkim czasie reakcji i trwałości. Wystarczy wciśnięcie klawisza na poziomie 1,5 mm, żeby go aktywować. Logitech G Pro ma odłączany kabel, dzięki czemu nie uszkodzisz go podczas przenoszenia klawiatury.

SteelSeries Apex M750

Klawiatura gamingowa SteelSeries Apex M750 korzysta z dobroci przełączników SteelSeries QX2, którym pod względem funkcjonowania najbliżej do Cherry MX Red. Ich siła nacisku jest równa 45 g, natomiast moment aktywacji to mniej więcej 2 mm. Trwałość przycisków obliczono na 50 milionów kliknięć.

Razer BlackWidow Chroma V2

Klawiatura gamingowa Razer BlackWidow Chroma V2 wykorzystuje autorskie przełączniki Green Switch. Urządzenie posiada miękką podpórkę pod nadgarstki oraz podświetlenie RGB. Z dodatkowych funkcji można wymienić anti-ghosting oraz obsługę makr. BlackWidow Chroma V2 jest wspierana przez dedykowane oprogramowanie.

HyperX Alloy Core

HyperX, opracowując swoją klawiaturę mechaniczną dla graczy HyperX Alloy Core, skorzystał z przełączników Kaihl Silver Speed, które mogą pochwalić się bardzo małym punktem aktywacji – 1,1 mm. Dzięki temu nawet delikatne wciśnięcie klawisza sprawi, że postać w grze od razu wykona pożądaną czynność.

Jaka klawiatura membranowa dla graczy?

Szukasz cichej klawiatury do grania? Zobacz nasze propozycje.

  • Logitech G213 Prodigy
  • Corsair K55 Gaming
  • SteelSeries Apex 150
  • Tracer Hellway
  • Ravcore Blade

Logitech G213 Prodigy

Klawiatura membranowa do gier Logitech G213 Prodigy wyróżnia się minimalistycznym i stylowym wyglądem oraz ergonomiczną konstrukcją. Urządzenie posiada szereg przycisków multimedialnych oraz korzysta z dedykowanej aplikacji Logitech Gaming Software.

Corsair K55 Gaming

Urządzenie Corsaira zostało wyposażone w bardzo przydatną podpórkę pod nadgarstki oraz klawisze multimedialne, za pomocą których można m.in. ustawić poziom głośności dźwięku. Ponadto twórcy dodali sześć programowalnych klawiszy umieszczonych z lewej strony obudowy.

SteelSeries Apex 150

Klawiatura gamingowa SteelSeries wykorzystuje przełączniki membranowe Quick Tension, gwarantujące trwałość klawiszy nawet do 20 milionów kliknięć. Urządzenie jest również odporne na zachlapanie cieczą. Wylane płyny odprowadzane są za pomocą dwóch kanałów drenażowych.

Tracer Hellway

Tracer Hellway to bardzo tania klawiatura dla graczy, która powinna przypaść do gustu osobom z ograniczonym budżetem. Jak za tę cenę urządzenie sprawdza się naprawdę dobrze podczas grania.

Ravcore Blade

Ravcore Blade to kolejna niezbyt droga klawiatura membranowa, która bardzo dobrze radzi sobie w grach. Co prawda nie oferuje takich osiągów jak urządzenia high-endowe, ale i tak śmiało można z niej korzystać podczas grania w sieciowe strzelanki.