Data modyfikacji:

Ranking wag kuchennych

Każdy, kto gotuje w domu, wie jak bardzo przydatnym urządzeniem jest waga kuchenna. Najlepsze modele mogą nie tylko po prostu ważyć poszczególne składniki dań, ale np. wspomóc w procesie odchudzania. To niewielki urządzenie znacznie ułatwia gotowanie i pieczenie. Jaka waga kuchenna jest najlepsza? Dowiesz się z rankingu wag kuchennych.

Najlepsza waga kuchenna: mechaniczna czy elektroniczna?

Zdaniem wielu kuchennych tradycjonalistów najlepsze wagi kuchenne to te mechaniczne. Urządzenia tego typu pięknie się prezentują – zwłaszcza w kuchniach stylizowanych na styl retro. Należy jednak pamiętać, że wadą modeli mechanicznych jest stosunkowo niska dokładność pomiaru. Błąd może wynosić aż do 20 g, co w przypadku niektórych potraw ma duże znaczenie.

Jeżeli zależy ci na superdokładnych wynikach, bardziej zadowoli cię elektroniczna waga kuchenna. Ranking, który znajdziesz poniżej, w większości zawiera takie właśnie urządzenia.

Jaka najlepsza waga kuchenna?

Zanim przejdziesz do rankingu wag kuchennych, sprawdź, na jakie cechy urządzeń warto zwrócić uwagę – nie wszystkie funkcje i dodatki mogą być ci potrzebne.

Waga w zestawie

Dobra waga kuchenna musi mieć miskę, dodatkowo naczynie powinno być demontowane, aby łatwo można było je umyć. Zwróć uwagę na to, czy miska ma też miarkę – ten drobiazg także bardzo się przydaje.

Maksymalne obciążenie

Jeśli zazwyczaj sprawdzasz wagę lekkich produktów (rodzynki, nasiona, ryż), urządzenie nie musi mieć dużego obciążenia maksymalnego. Jeżeli jednak ważysz także owoce, warzywa czy mięso, przyda ci się już najlepsza waga kuchenna – czyli taka z maksymalnym obciążeniem wynoszącym nawet 5 kilogramów. Upewnij się, czy wybrany model ci to zapewnia.

Uwaga! Kupując wagę, sprawdź, czy ma ona wskaźnik informujący o przekroczeniu dopuszczalnego obciążenia. Jeśli tak nie będzie, po przekroczeniu wagi na czytniku zobaczysz tylko największą wartość, co może wprowadzić cię w błąd.

Przelicznik jednostek

Najlepsze wagi kuchenne mają wspaniałą funkcję, jaką jest przelicznik jednostek. To rozwiązanie bardzo ułatwia pracę, gdyż twórcy różnych przepisów czasem używają gramów, a czasem mililitrów.

Automatyczne wyłączanie

W ferworze prac kuchennych trudno pamiętać o wszystkim – a zwłaszcza o wyłączaniu sprzętów. Z tego względu koniecznie sprawdź, czy wybrany przez ciebie model wyłącza się automatycznie, np. po 3 minutach bez aktywności. Dzięki temu ominie cię konieczność częstej wymiany baterii.

Uwaga! Niektóre wagi kuchenne mają też funkcję automatycznego włączania – takie urządzenie rozpoczyna pracę natychmiast, kiedy „wyczuje” obciążenie.

Dodatkowe funkcje

Jaką wagę kuchenną docenisz, jeśli często jesteś na diecie albo po prostu dbasz, żeby przyrządzane przez ciebie potrawy miały odpowiednią wartość kaloryczną? Oczywiście taką, która przelicza kalorie poszczególnych składników. Najlepsze wagi kuchenne poza tą funkcją mogą też podawać zawartość białka, węglowodanów i tłuszczu – wszystko to bardzo ułatwia przygotowanie zbilansowanego posiłku.

Waga kuchenna – ranking

Skoro już wiesz, na co zwracać uwagę, by spośród kilku najbardziej rekomendowanych produktów wybrać ten idealny, możesz przejść do rankingu wag kuchennych. Pamiętaj, że przy każdym produkcie znajdziesz bardzo pożyteczną zakładkę „opinie i recenzje”. To miejsce, w którym użytkownicy, którzy zakupili już dane urządzenie, mogą wypowiedzieć się na temat jego zalet i wad. Ranking plus lektura takich doświadczeń z pewnością ułatwią ci zadanie.

Tekst: Robert Wojtaś


Sprawdź popularne tostery

Polecane artykuły

blender

Jaki blender kupić? Ręczny czy kielichowy?

2021-06-20
Blender to jeden z podstawowych małych sprzętów AGD w każdej kuchni. Trudno wyobrazić sobie przygotowanie bez niego zupy krem, smoothie, past do kanapek lub sosów do makaronów. Jeśli jednak stoisz przed dylematem, czy wybrać blender ręczny czy kielichowy, przeczytaj dalszą część artykułu. Przedstawimy wady i zalety obu rodzajów blenderów, ich najważniejsze parametry oraz wskazówki, kiedy zdecydować się na dany rodzaj sprzętu.
ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym

Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym - ranking

2021-06-17
Każdy znawca kawy wie, że sercem ekspresu do kawy jest jego młynek. To on odpowiada za aromat i intensywność napoju. Jaki wybrać ekspres z młynkiem ceramicznym? Przeczytaj nasz ranking!
jaki dzbanek filtrujący

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

2021-06-15
Picie niefiltrowanej wody prosto z krany może nieść za sobą szereg nieprzyjemnych skutków. Z kolei wcześniejsze przegotowanie wody sprawia, że traci ona cenne minerały. Alternatywą jest woda źródlana lub mineralna, ale to z kolei przyczynia się do zanieczyszczania środowiska – w końcu najczęściej kupujemy ją w plastikowych butelkach. A co powiesz na dzbanek filtrujący? W tym wypadku wydaje się on być najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do artykułu, w którym podpowiadamy, jaki dzbanek filtrujący wybrać.
ekspres do kawy przelewowy

Ekspres do kawy przelewowy – ranking

2021-06-13
Nie ma nic lepszego niż gorąca kawa o poranku. Zamiast wydawać pieniądze w pobliskiej kawiarni, zainwestuj w sprzęt, dzięki któremu przygotowywanie ulubionego napoju stanie się jeszcze łatwiejsze oraz pozwoli na maksymalne wydobycie aromatu i smaku z ziaren. Znakomitym wyborem jest ekspres do kawy przelewowy. Sprawdź nasz ranking polecanych modeli!