Data publikacji:

Elektryczny spieniacz do mleka. Jaka ręczna ubijaczka?

Nie wyobrażasz sobie kawy bez idealnie spienionej mlecznej pianki, jednak twój portfel buntuje się przeciwko kolejnym wizytom w pobliskiej kawiarni? Czas wzbogacić kuchenną kolekcję o sprzęt, dzięki któremu napijesz się swojego ulubionego napoju w domowym zaciszu. Jest nim oczywiście spieniacz do mleka. Dlaczego warto zainwestować w elektryczny model?

spieniacz do mleka

Spieniacz do mleka – a co to takiego?

Spieniacze do mleka to elektryczny sprzęt, którego możliwości docenią nie tylko prawdziwi miłośnicy latte czy cappuccino. Tego typu urządzenie działa podobnie do miksera. Jego końcówka bardzo szybko się obraca, powodując tzw. denaturację i napowietrzanie białek mleka. Efekt? Idealna pianka, którą możesz w całości dodać do małej czarnej lub wykorzystać do stworzenia imponujących wzorów na powierzchni napoju.

Rodzaje spieniaczy do mleka

Szukając idealnego dodatku do swojego kuchennego wyposażenia, staniesz przed wyborem rodzaju spieniacza do mleka. Elektryczny, ręczny, tłokowy… Który z nich będzie trafionym zakupem?

Spieniacz do mleka elektryczny

To sprzęt dla najbardziej wymagających klientów, którzy szukają urządzenia niezawodnego i zaawansowanego. Model szybko i bez problemu radzi sobie ze spienianiem białego napoju, a uzyskana z jego pomocą piana idealnie pokrywa powierzchnię kawy.

Ręczny spieniacz do mleka

Może być także elektryczny. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu model jest dość mały i poręczny, a korzystanie z niego wymaga twojego udziału. Ergonomiczny kształt sprawia, że jest to bardzo proste, a i jego cena należy do naprawdę atrakcyjnych.

Tłokowy spieniacz do mleka

To urządzenie wyposażone w pokrywę i naczynie. W przeciwieństwie do sprzętu ręcznego nie wymaga żadnego źródła energii – wszystko odbywa się dzięki energii kinetycznej, która jest wytwarzana w momencie szybkiego poruszania końcówką roboczą połączoną z popychaczem tłoka.

Jak wybrać dobry spieniacz do mleka?

W trakcie zakupu zwróć uwagę nie tylko na rodzaj interesującego cię urządzenia. Równie ważna jest jego moc, dzięki której nowy spieniacz do mleka będzie pracować szybko i bez problemu. Im jest ona większa, tym krótszy czas przyrządzania idealnej pianki.

Odpowiedz sobie również na pytanie, czy chcesz wykorzystywać spieniacz do mleka wyłącznie do przygotowywania białego napoju czy może także do tworzenia różnorodnych koktajli. W drugim przypadku nie sprawdzą się modele tłokowe – o wiele lepszym wyborem będzie elektryczny i ręczny sprzęt.

Polecane spieniacze do mleka – elektryczne sprzęty, które warto mieć w swoim domu

Czas sprawdzić, który elektryczny spieniacz do mleka będzie strzałem w dziesiątkę. Poniżej znajdziesz kilka polecanych sprzętów, które podbiły i serca, i podniebienia pozostałych użytkowników Ceneo.pl.

SEVERIN SM 3590

Zasilany bateryjnie elektryczny spieniacz do mleka, który został wzbogacony o ubijak wykonany ze stali nierdzewnej oraz obudowę typu soft-touch. Z jego pomocą przygotujesz mleko już nawet w ciągu kilku sekund, a samo czyszczenie sprzętu nie sprawi ci najmniejszego problemu.

Esperanza EKF001R

Minisprzęt, dzięki któremu możesz spienić mleko bez jego wcześniejszego podgrzewania. Model w pięknym kolorze czerwonym jest zasilany bateriami AA, ma spiralną końcówkę ze stali nierdzewnej oraz może pochwalić się szybkością i łatwością użytkowania.

Bomann ms cb 344

Kolejny polecany spieniacz do mleka. Elektryczny model jest wykonany z połączenia wytrzymałej gumy i niezawodnej stali nierdzewnej, ma ergonomiczny kształt i jest niesamowicie lekki. Sprzęt jest również łatwy w czyszczeniu.