Data publikacji:

Roborock S7, Roborock S7+ i Roborock S7 MaxV. Nowe roboty sprzątające z funkcją rozmowy – cena i możliwości modeli

Roboty sprzątające z egzotycznego gadżetu dla najbogatszych w dość szybkim tempie wkroczyły do domów zwykłych ludzi. Dziś urządzenia tego typu kompletnie spowszechniały i stają się coraz powszechniej spotykane także w Polsce. Nie oznacza to jednak, że producenci sprzętu spoczywają na laurach i nie oferują konsumentów nowych i interesujących rozwiązań technologicznych. Jednym z liderów w tym segmencie chińska firma Roborock, która do niedawna sprzedawała swoje produkty pod marką Xiaomi. W maju 2022 producent wprowadził na rynek trzy nowe flagowe roboty z serii Roborock S7, które posiadają całą masę zaawansowanych funkcji.
roborock s7

Roborock S7 – cechy modelu

Roborock S7 to najtańszy model z serii, w chwili premiery kosztował około 2399 złotych. Robot sterowany jest za pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na telefonach z systemem Android lub iOS, a także asystenta głosowego, co oznacza, że możemy nim sterować wydają wcześniej ustalone komendy. Z poziomu aplikacji zarządzamy większością pozostałych funkcji oraz kontrolujemy pracę sprzętu. Sprzęt wyposażony został szereg czujników, w tym laserowy miernik pomieszczenia (nawigacja LiDAR), pozwalających na stworzenie wirtualnej mapy domu (wraz ze strefami wyłączonymi) oraz uniknięcie wszelkich przeszkód.
Odkurzacz odznacza się niezwykle silną mocą ssania (aż 2500 Pa mocy), wyposażony jest w zbiornik na kurz o pojemności 470 ml oraz pojemnik na wodę o pojemności 300 ml, co teoretycznie umożliwia umycie do 200 metrów kwadratowych podłogi w trakcie jednego cyklu. Wmontowany soniczny mop wibracyjny (do 3000 drgań na minutę) unosi się automatycznie po wykryciu dywanu, pozwalając na jednoczesne odkurzanie i mycie.
Akumulator o pojemności 5200 mAh zapewnia do 3 godzin pracy na pełnej baterii ładowanej w niewielkiej stacji dokującej.

Roborock S7+ – cechy modelu

Roborock S7+ to bardziej rozbudowana wersja S7, za którą w sklepach tuż po premierze płaciliśmy ok. 3300-3500 złotych. Od podstawowego wariantu urządzenia odróżnia go znacznie większa i bardziej ergonomiczna stacja dokująca. Według producenta, daje ona właścicielowi aż 8 tygodni spokoju, bez potrzeby opróżniania pojemnika na kurz wewnątrz urządzenia. Sprzęt opróżnia go bowiem do specjalnego kosza wmontowanego w dok o maksymalnej pojemności 3 litrów. Podczas transferu zanieczyszczenia przechodzą przez filtry powietrza, pył i kurz nie przedostają się więc na zewnątrz.

Roborock S7 MaxV – cechy modelu

To najdroższy robot sprzątający w serii S7. Po premierze trzeba było zapłacić za niego 3699 złotych. W porównaniu do dwóch tańszych wersji, odkurzacz odznacza się znacznie większą mocą ssania, osiągającą aż 5100 Pa, do której otrzymujemy dostęp po uruchomieniu trybu Max+. Co więcej, wbudowany mikrofon pozwala też prowadzić rozmowy z innymi domownikami, wraz z podglądem obrazu z kamery. Roborock S7 MaxV jest kompatybilny z osobno sprzedawaną Samoczyszczącą Stacją Bazową Roborock (dołączoną do modelu S7+) oraz Wielofunkcyjną Stacją Bazową Roborock, która poza pojemnikiem na kurz jest wyposażona też w zbiornik na wodę.
Zdjęcie: Materiały producenta