Data modyfikacji:

Samsung Galaxy S30. Wszystko, co wiemy przed premierą smartfona

Samsung Galaxy S30 będzie prawdopodobnie następcą telefonów z serii Galaxy S20. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie doniesienia na temat tego urządzenia. Zobacz, czym producent zaskoczy użytkowników w 2021 roku!

smartfon

Jaki będzie Samsung Galaxy S30?

Seria Samsung Galaxy S20, S20 Plus i S20 Ultra odniosła ogromny sukces na rynku. Bardzo dobrze oceniane smartfony znalazły wielu zadowolonych nabywców. Jednak producent na tym nie poprzestaje i już planuje wprowadzenie kolejnych flagowców. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się coraz to nowsze informacje dotyczące Samsunga Galaxy S30.

Na ten moment nie wiemy, czy flagowiec zadebiutuje pod nazwą Galaxy S30. Według najnowszych informacji Samsung może wprowadzić nazwę Galaxy S21. Przecieki pochodzące od serwisu OnLeaks przedstawiają nawet pierwsze wizualizacje urządzenia.

Nie jest wykluczone, że podstawowa wersja Galaxy S30 będzie miała ekran o przekątnej 6,2 cala. Większy model z dopiskiem Ultra powinien dysponować wyświetlaczem 6,7 lub 6,9 cala. Według pogłosek nowe smartfony mogłyby wykorzystywać rysik S-Pen, który dobrze znamy z serii Galaxy Note.

Dane techniczne Samsunga Galaxy S30 to wciąż zagadka

Na dzień dzisiejszy specyfikacja Samsunga Galaxy S30 jest jedynie domysłem i przewidywaniami dziennikarzy technologicznych. Nieoficjalne źródła podają, że nowe smartfony mogłyby wspierać ładowanie z mocą 65 W. Słyszeliśmy również, że główny aparat w modelu Ultra otrzyma matrycę o rozdzielczości 150 Mpix, a nie jak do tej pory 108 Mpix.

Jeżeli chodzi o procesor to prawdopodobnie zobaczymy kolejną odsłonę jednostki Exynos. Być może Samsung pójdzie w ślady Apple i zaproponuje układ wykonany w 5-nanometrowym procesie technologicznym. W połączeniu z 12 GB pamięcią RAM moglibyśmy liczyć na naprawdę wysoką wydajność.

Jednak pod tymi wszystkimi doniesieniami nadal powinniśmy postawić znak zapytania. Z pewnością więcej informacji otrzymamy pod koniec 2020 roku, kiedy to rozpocznie się masowa produkcja telefonu.

Kiedy premiera Samsunga Galaxy S30?

Serwisy SamMobile oraz 9to5Google podają, że Samsungi Galaxy S30 lub Galaxy S21 mogą zadebiutować już w styczniu 2021 roku. Plany producenta może zweryfikować panująca pandemia, która już w 2020 roku przełożyła kilka ważnych premier. Samsung jednak może nie chcieć czekać z premierą zbyt długo, ponieważ niedawno pojawiły się iPhone 12 i iPhone 12 Pro, które wywołały na rynku spore zamieszanie!

*Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco

Autor: Bartłomiej Mazurek