Data publikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +4 godziny?

Pojawienie się bezprzewodowych słuchawek wyznaczyło niemałą rewolucję, która uwolniła nas od przekleństwa ciągle plączących się kabli. Przyniosła ona ze sobą jednak nowe problemy. Jednym z najistotniejszych jest czasami bardzo ograniczona pojemność ich baterii, które trzeba często ładować. Podpowiadamy więc, jak wybrać słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +4 godziny.

Polecamy: Jakie słuchawki bezprzewodowe z najdłuższym czasem pracy?

słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy 4 godziny

Słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +4 godziny

Dzięki popularyzacji urządzeń mobilnych oraz rozwoju technologii Bluetooth słuchawki bezprzewodowe z niezwykle drogiego gadżetu zamieniły się w urządzenie, na które może sobie pozwolić prawie każdy z nas. Poza jakością dźwięku oraz budową, jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę przy ich wyborze jest oczywiście maksymalny czas pracy.

Za sprawą innowacji na rynku akumulatorów i baterii duża część dostępnego w sklepach sprzętu działa zaskakująco długo na jednym ładowaniu, jak na swoje niewielkie rozmiary. Znalezienie słuchawek z czasem pracy +4 godziny nie powinno więc przysporzyć żadnych problemów, aczkolwiek przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Od jakich czynników zależy czas pracy słuchawek bezprzewodowych?

Długość pracy słuchawek jest oczywiście uzależniona od wielkości i jakości zamontowanej w nich baterii. Modele z czasem pracy wynoszącym nieco ponad 4 godziny to najmniejsze dokanałowe i douszne urządzenia na rynku, w których akumulator umieszczony jest w kablu łączącym obie słuchawki. W przypadku sprzętu klasy TWS (True Wireless) ładowalne baterie są przymocowane bezpośrednio do lewej oraz prawej słuchawki.

Kupując nowe słuchawki, musimy pamiętać, że zbliżą się one do podanego przez producenta maksymalnego czasu pracy tylko w najbardziej idealnych warunkach. Wydajność każdej baterii jest bowiem ograniczona i wraz z użytkowaniem będzie coraz bardziej spadać, co może sprawić, że w najgorszym wypadku stracimy bezpowrotnie nawet ponad połowę obiecywanego w specyfikacji czasu pracy.

Co więcej, na żywotność akumulatora urządzenia istotny wpływ ma również temperatura, w której działa. Im będzie ona niższa (poniżej 18-15 stopni Celsjusza), tym szybciej bateria ulegnie rozładowaniu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku wysokich temperatur, powyżej 30 stopni Celsjusza.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak długo uzupełniamy baterię urządzenia. Niektórzy producenci oferują w swoich słuchawkach funkcję tzw. szybkiego ładowania, która w zaledwie kilkanaście minut pozwala odzyskać nawet jedną lub dwie godziny pracy.

Jeżeli korzystamy ze słuchawek poza domem, idealnym rozwiązaniem są modele TWS. Chociaż ze względu na konstrukcję mają one stosunkowo najmniejsze baterie, czas ich działania może być wielokrotnie przedłużony dzięki dołączonemu etui. Zawiera ono bowiem własny akumulator i pełni rolę stacji dokującej, do której wkładamy obie słuchawki, by w kilkanaście minut podładować ich baterię. W ten sposób, decydując się na krótkie przerwy, możemy używać słuchawek nawet przez ponad dwadzieścia godzin.

Polecane słuchawki bezprzewodowe +4 godziny

Huawei FreeBuds 3i

Popularne dokanałowe słuchawki typu TWS. Podawany przez producenta maksymalny czas pracy to 3,5-4 godziny. Cena około 200 złotych.

Xiaomi Redmi Airdots

Tanie słuchawki dokanałowe typu TWS z czasem pracy wynoszącym 4 godziny. Cena około 65 złotych.

Samsung Galaxy Buds SM-R170

Wysokiej jakości słuchawki dokanałowe TWS ze świetnym odwzorowaniem dźwięku. Model odznacza się długim czasem pracy wynoszącym aż 6 godzin, w pełni naładujemy go za to już w 1,5 godziny. Cena około 350 złotych.

JBL T110BT

Sportowe słuchawki dokanałowe firmy JBL, które odznaczają się dobrym brzmieniem oraz ergonomiczną budową. Maksymalny czas pracy wynosi 6 godzin. Ładowanie trwa maksymalnie 2 godziny. Cena około 100 złotych.

Autor: Michał Kułakowski