Data publikacji:

Słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +7 godzin

Bezprzewodowe słuchawki, dzięki braku jakichkolwiek kabli, są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Do wad urządzeń należy jednak ograniczona pojemność zasilającego pracę akumulatora oraz konieczność jego regularnego ładowania. Podpowiadamy więc, jak wybrać słuchawki z czasem pracy +7 godzin.

Czytaj również: Jakie słuchawki z najdłuższym czasem pracy?

słuchawki 7 godzin pracy

Słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +7 godzin

Słuchawki bezprzewodowe dostępne są już w cenie nawet kilkudziesięciu złotych. Podstawowym czynnikiem branym pod uwagę przy zakupie, poza oczywiście ceną, budową oraz jakością dźwięku, jest maksymalny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Dzięki innowacjom na rynku akumulatorów i baterii nawet niewielkie modele słuchawek działają zaskakująco długo.

Kupno słuchawek bezprzewodowych z czasem pracy +7 godzin nie jest więc specjalne trudne, tym bardziej jeżeli poszukujemy dużych zestawów nausznych. Przed wybraniem konkretnego modelu warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Od jakich czynników zależy czas pracy słuchawek bezprzewodowych?

To, jak długo pracować będą słuchawki na jednym ładowaniu, jest oczywiście uzależnione od wielkości oraz jakości zamontowanej w nich baterii. Z tego też powodu urządzenia z czasem pracy wynoszącym co najmniej 7 godzin lub więcej to praktycznie wyłącznie słuchawki nauszne. Ich konstrukcja pozwala bowiem na instalację znacznie pojemniejszych akumulatorów niż np. w słuchawkach typu TWS (True Wireless), które muszą pozostać lekkie, by zachować komfort użytkowania i kompaktowe rozmiary.

Pamiętajmy o tym, że maksymalny czas działania słuchawek odnosi się do idealnych warunków pracy słuchawek. Z czasem wydajność baterii oczywiście spada. Żywotność baterii zależy także od czynników zewnętrznych, takich jak temperatura. Przy temperaturze poniżej 18-15 stopni Celsjusza oraz powyżej 30 stopni Celsjusza słuchawki bezprzewodowe rozładowują się nawet o kilkadziesiąt procent szybciej.

Pamiętajmy także, że w specyfikacji technicznej większości słuchawek znajdziemy jedynie czas pracy w podstawowym trybie działania urządzenia. Ulegnie on znaczącemu zmniejszeniu, jeżeli nasz zestaw posiada np. system aktywnej redukcji szumów, włączamy wbudowany mikrofon albo maksymalnie podkręcamy głośność i dodatkowe basy. Wszystkie te funkcje potrzebują dodatkowej energii, o czym nie zawsze jesteśmy informowani.

Jakie słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +7 godzin wybrać?

Podczas wyboru słuchawek bezprzewodowych z czasem pracy +7 godzin zwróćmy uwagę na to, jak długo uzupełniamy baterię urządzenia. Niektóre słuchawki bezprzewodowe oferują funkcję tzw. szybkiego ładowania, która pozwala odzyskać nawet jedną lub dwie godziny pracy w zaledwie kilkanaście minut. W awaryjnych sytuacjach przydać może się również dodatkowe standardowe złącze mini-jack z dołączanym kablem audio. Nie zapomnijmy jednak, że nie zasili ono baterii sprzętu, a jedynie umożliwi jego dalsze działanie.

Autor: Michał Kułakowski