Data publikacji:

Jakie słuchawki do Samsunga kupić?

Samsung jest wraz z firmą Apple globalnym liderem na rynku urządzeń mobilnych. Smartfony, tablety, smartbandy i smartwatche koreańskiego giganta są od lat niezwykle często i chętnie wybierane przez konsumentów na całym świecie. Z tych gadżetów elektronicznych korzystamy nierzadko ze słuchawkami, pozwalającymi w spokoju posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć ulubiony serial, film lub wideo w internecie, albo zwyczajnie pobawić się chwilę z grami. Radzimy zatem, po jakie słuchawki do Samsunga warto sięgnąć i co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie.
słuchawki do samsunga

Jakie słuchawki do urządzeń Samsunga?

Rozglądając się za słuchawkami do urządzeń mobilnych Samsunga wybieramy dosłownie spośród tysięcy modeli dostępnych na półkach sklepowych. Za najtańsze z nich zapłacimy kilkadziesiąt złotych, najdroższe to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Oferta producentów może nas kompletnie sparaliżować jeżeli nie odpowiemy sobie na kilka podstawowych kwestii związanych z poszukiwanym sprzętem.

W jakiej cenie wybrać słuchawki do Samsunga?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, ile jesteśmy w stanie wydać pieniędzy na parę słuchawek, co pozwoli znacząco zawęzić pole poszukiwań. Najtańsze modele słuchawek do 100 złotych to rozwiązanie dla mniej wymagających użytkowników, sprzęt tego typu będzie dość podatny na uszkodzenia wywołane wstrząsami i wilgocią, zapewniając przy tym najwyżej bardzo przeciętną jakość dźwięku.
Słuchawki w cenie do 500 złotych zapewnią z kolei bardziej klarowne i mocne brzmienie, a także pozwolą skorzystać z lepszych mikrofonów. Sprawdzą się one też znacznie lepiej, gdy chcemy korzystać z nich na zewnątrz, wśród oferowanych urządzeń znajdziemy też takie, które przeznaczone są dla osób prowadzących aktywny tryb życia i chcących cieszyć się ulubioną muzyką także na siłowni lub aktywności na świeżym powietrzu.
Słuchawki w cenie do 1000-1500 złotych to optymalne rozwiązanie nawet dla najbardziej wybrednych właścicieli sprzętu mobilnego Samsunga. Zapewniają one wysoki stopień ochrony przez czynnikami zewnętrznymi, a także najwyższą jakość dźwięku. Dodatkowym atutem modeli tego typu są np. systemy aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia oraz wsparcie dla przestrzennych standardów odtwarzania audio oraz zaawansowanej konfiguracji urządzenia, pozwalającej dopasować jego brzmienie do indywidualnych preferencji.
jakie słuchawki samsung

Bezprzewodowe lub przewodowe słuchawki do Samsunga – co wybrać?

Kolejnym ważną kwestią jest zdecydowanie się na sposób komunikacji słuchawek z naszym urządzeniem. Do wyboru mamy tutaj rozwiązania przewodowe, które prawie zawsze ograniczają się do standardowego kabla audio z końcówką mini jack, albo kompletnie bezprzewodowe, korzystające z technologii Bluetooth. Oba rozwiązania mają swoje plusy i zalety.

Słuchawki przewodowe do Samsunga – zalety i wady

Słuchawek przewodowych możemy używać tylko z tabletami oraz smartfonami Samsunga. Co prawda, wiele flagowych telefonów koreańskiej marki nie ma już wbudowanego złącza audio, ale korzystając z niewielkiej przejściówki z USB-C na mini jack możemy nadal bez problemu podłączyć każdy model słuchawek.
Niewątpliwą zaletą sprzętu przewodowego jest możliwość cieszenia się muzyką bez obawy o wyczerpanie baterii w słuchawkach. Możemy zapomnieć też o problemach z parowaniem Bluetooth oraz innych software’owych błędach, z którymi muszą zmagać się użytkownicy sprzętu bezprzewodowego. Po podłączeniu słuchawek są one od razu gotowe do użycia.
Z drugiej strony, kabel ogranicza nasze ruchy. O ile w domu nie stanowi to specjalnego problemu, gdy siedzimy w miejscu, podczas spacerów lub podróży w środkach komunikacji miejskiej, może on sprawiać spory kłopot i być przyczyną wypadków, gdy zahaczymy rękom o przewód wyrywając słuchawki z uszu.

Słuchawki bezprzewodowe do Samsunga – zalety i wady

Bezprzewodowe słuchawki wyposażone są we własne akumulatorki i łączą się z tabletami i smartfonami Samsunga za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy martwić się o splątane przewody lub o to, że zapomnieliśmy zabrać ze sobą odpowiedniej przejściówki USB. Sprzęt pozwala prowadzić rozmowy i nagrywać dźwięk dzięki mikrofonom. Dodatkowo przyciski funkcyjne lub panele dotykowe obsługujące gesty, pozwalają na szybkie odbieranie połączeń przychodzących i przewijanie utworów na playlistach.
Wadą modeli bezprzewodowych jest z pewnością czas ich działania. Najmniejsze słuchawki pracują tylko przez kilka godziny. Co więcej, nie możemy równocześnie słuchać i ładować takiego sprzętu, dlatego musimy być czujni i kontrolować stan baterii.
Niewątpliwym atutem urządzeń jest ich zasięg, mogą one bowiem znajdować się do 10 metrów od urządzenia, co ułatwia np. wykonywanie domowych obowiązków, albo prowadzenie aktywności fizycznej (np. trening na siłowni).
Jeżeli trudno nam zdecydować się na najlepsze słuchawki bezprzewodowe lub przewodowe do Samsunga, możemy postawić też na rozwiązania hybrydowe. Wiele większych modeli nausznych posiada bowiem możliwość komunikacji za pośrednictwem kabla audio oraz Bluetooth.

Jaki typ słuchawek do urządzeń mobilnych Samsunga?

Klasyczne słuchawki douszne i dokanałowe do Samsunga

Klasyczne przewodowe słuchawki douszne to najtańszy sposób na słuchanie muzyki, zabawę z grami lub oglądanie filmów na sprzęcie Samsunga. Najtańsze urządzenia kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Modele te mają kompaktowe rozmiary i opierają się na małżowinie ucha. Nie są jednak specjalnie komfortowe i nie oferują dobrej izolacji przed dźwiękami otoczenia.
Konstrukcja zwiększa też prawdopodobieństwo ich wypadnięcia. Bardziej wymagający użytkownicy sięgają po nieco droższe modele bezprzewodowe, których ceny rozpoczynają się od ok. 100 złotych. Słuchawki douszne nadają się jednak przede wszystkim do okazjonalnego użytku, jeżeli zależy nam na komforcie warto rozglądnąć się za produktami dokanałowymi.
Słuchawki dokanałowe mają przewagę nad dousznymi, górują nad nimi mocą, jakością sygnału audio, dodatkowymi funkcjami i komfortem użytkowania. Słuchawki wkładamy głębiej do kanału ucha, dzięki temu nie tylko znacznie trudniej wypadają, ale też skuteczniej blokują dźwięki z otoczenia. Urządzenia te polecane są zwłaszcza osobom prowadzącym aktywny tryb życia, w sklepach znajdziemy modele czysto sportowe, które są odporne na zachlapanie, zmiany temperatury oraz wstrząsy.

Słuchawki TWS do Samsunga

Słuchawki TWS (ang. true wireless), zwane też powszechnie earbudami, są najczęściej wybieranym typem słuchawek do urządzeń mobilnych Samsunga. W zdecydowanej większości są to urządzenia dokanałowe, które w przeciwieństwie do swoich klasycznych odpowiedników zostały kompletnie pozbawione kabli. Prawa i lewa słuchawka wyposażona jest we własną baterię, pozwalającą przeciętnie na 3-6 godzin nieprzerwanej pracy. Ładujemy jest w specjalnym etui, które po kilkunastu minutach dostarcza energii wystarczającą przeciętnie na kolejną godzinę działania.
Atutem słuchawek jest ich niska waga, wygoda użytkowania, a także wyrazisty dźwięk. Ich wadą jest to, że można je bardzo łatwo zgubić, a konstrukcja sprzętu sprawia, że musimy też cały czas nosić ze sobą etui.
Słuchawki TWS wyposażone są w mikrofony oraz zaawansowane systemu redukcji szumów. Samsung oferuje własne modele tego typu, które wchodzą w skład serii Galaxy Buds.

Słuchawki nauszne do Samsunga

Słuchawki nauszne są klasycznymi urządzeniami, których konstrukcja opiera się na regulowanej opasce połączone z nausznikami, częściowo lub całkowicie zakrywającymi małżowinę uszną. Największą atutem modeli tego typu jest jakość dźwięku, jaką oferują. Właściciele słuchawek tego typu może cieszyć się bardzo mocnymi basami oraz niezwykle klarownymi wysokimi tonami. Urządzenia tego typu potrafią być bardzo komfortowe, skutecznie odcinając od otoczenia, co więcej ich bezprzewodowe wersje działają nawet do kilkudziesięciu godzin na jednym ładowaniu.
Wadą sprzętu pozostają jego rozmiary. Wiele modeli można częściowo składać, ale nadal przechowywanie i ich transport jest kłopotliwe. Nie nadają się one również do korzystania w niesprzyjających warunkach pogodowych (np. w deszczu lub śniegu), odradza się je też stanowczo osobom lubiącym aktywność fizyczną na siłowni lub świeżym powietrzu.
Zdjęcie: Envato Elements