Data publikacji:

Jakie słuchawki do spania wybrać?

Słuchawki do spania to produkt poszukiwany przez ogromną liczbę osób, a jednak dostępnych na rynku modeli wcale nie jest tak dużo. W dzisiejszym artykule opowiemy o tym, jakie wyróżniamy rodzaje słuchawek wygłuszających do spania oraz na jaki efekt wyciszający można liczyć. Na koniec zaproponujemy kilka przykładowych modeli, które dobrze sprawdzą się podczas wypoczynku. Dowiedz się, jakie słuchawki do snu wybrać.
Słuchawki do spania

Słuchawki wygłuszające do spania – jaki rodzaj wybrać?

Słuchawki do spania mają niejedno imię, a przekonał się o tym każdy, kto próbował chociaż raz wybrać odpowiadający mu model. Podstawą podczas zakupów będzie określenie ich zastosowania. Trzeba się zastanowić, czy słuchawki mają wyłącznie wygłuszać, czy też zamierzamy słuchać na nich muzyki do snu. Do wyboru mamy produkty takie jak:
  • opaska na oczy ze słuchawkami – to stosunkowo nowe rozwiązanie. Doskonale zaciemnia, a w opasce znajdują się słuchawki wokółuszne. Takie produkty działają na Bluetooth i mogą być wyposażone w aktywną redukcję hałasów;
  • słuchawki-opaska – rozwiązanie podobne do poprzedniego, jednak niezasłaniające oczu. W zestawie otrzymujemy materiałową opaskę, którą zapinamy na głowie przy pomocy rzepów. Wewnątrz ukryte są słuchawki, w których bezpiecznie można spać;
  • douszne zwykłe i z pałąkiem – to nieco mniej profesjonalna, ale jednocześnie bardzo uniwersalna opcja. Oczywiście w grę wchodzą jedynie słuchawki bezprzewodowe, ponieważ zahaczanie o kabel w czasie snu powodowałoby ciągłe wypadanie pchełek z uszu. Na rynku można znaleźć słuchawki douszne z kilkoma warstwami silikonu i pamięcią pianki, które można dopasować kształtem do swojego ucha, by nie wypadały w nocy;
  • nauszne – idealne rozwiązanie dla osób, które śpią na plecach lub chcą odpoczywać w podróży, np. w środkach dalekobieżnej komunikacji zbiorowej. Słuchawki nauszne dają największe możliwości w zakresie pasywnej ochrony przed hałasem.
  • Jeżeli bezpośrednim celem naszych poszukiwań zakupowych nie jest słuchanie muzyki do snu, a jedynie wyciszenie hałasów z otoczenia, warto rozważyć zatyczki do uszu. Ich stosowanie jest bezpieczne i wygodne. Trzeba jedynie poświęcić uwagę odpowiedniemu dopasowaniu konkretnego modelu do budowy swojego ciała.

    Czym jest wyciszenie aktywne i pasywne?

    Podczas omawiania poszczególnych rodzajów słuchawek pojawiły się terminy takie jak:
  • wyciszenie pasywne – czyli takie, w którym zastosowano dodatkowe warstwy izolacji, np. gęstą i grubą piankę. Mają możliwość tłumienia odgłosów do około 20–25 dB;
  • wyciszenie aktywne – z aktywną redukcją szumów. Całkowicie odizolują nas od otoczenia. Często wyposażone są w funkcje rozmowy – kiedy ktoś mówi do osoby z założonymi słuchawkami, automatycznie lub za pomocą dotknięcia przechodzą w inny tryb.
  • Jakie słuchawki do snu wybrać? Polecane modele

    Wśród opasek wybrać można przykładowo:
  • Midy Werless Music Goggles – opaska na oczy i uszy z Bluetooth 5.0 oraz akumulatorem pozwalającym na odtwarzanie muzyki nawet przez 8 godzin bez przerwy. Dostępna w kolorach szarym i granatowym;
  • SBS Mobile TTSPORTHEADBAND – to słuchawki określane jako sportowe, zamknięte w szybkoschnącej opasce. Doskonale nadadzą się do spania;
  • Sunen Glovii UNI – opaska dostępna w kolorze czarnym, łatwa do utrzymania w czystości. Elastyczna i lekka, wyposażona w akumulator o pojemności 2600 mAh.
  • Jeżeli celem naszych zakupów nie jest słuchanie muzyki do snu, a jedynie wygłuszenie otoczenia, warto zastanowić się nad zakupem opaski wygłuszającej MOZOS MKID-1. Jest regulowana, gwarantuje równomierny nacisk na głowę oraz zapewnia ciszę w czasie snu. Jest też przystosowana do zakładania nawet noworodkom. Skutecznie radzi sobie z hałasem do 29 dB.

    Słuchawki do spania – modele uniwersalne

    Marshall Major IV

    Marshall Major IV to wytrzymałe słuchawki nauszne o szerokim spektrum regulacji i możliwości niemal dowolnego przestawania poduszek na uszy. Pozwalają na odtwarzanie muzyki do 80 godzin na jednym ładowaniu, a więc nie będzie trzeba ich zbyt często ładować.

    Sony WF-1000XM4

    Sony WF-1000XM4 posiadają aktywną redukcję szumów. To model douszny o wysokim komforcie użytkowania. Można korzystać z nich do 24 godzin z włączoną funkcją wygłuszenia oraz komunikować się z Alexą za ich pośrednictwem.

    Galaxy Buds2 SM-R177

    Występują w co najmniej kilku wariantach kolorystycznych i zostały wyposażone w aktywną redukcję szumów. To rodzaj słuchawek TWS, z których można korzystać nie tylko w łóżku, ale także w podróży i podczas załatwiania codziennych sprawunków. Mają wymienne wkładki do uszu.

    Huawei FreeBuds 5i

    Radzą sobie z hałasem do 42 dB, co stanowi swoisty rekord wśród słuchawek tego rodzaju. Mogą odtwarzać muzykę do 28 godzin na jednym ładowaniu. Bardzo dobrze trzymają się w uchu, a w zestawie wraz z nimi otrzymujemy wymienne, silikonowe kapturki, by jak najlepiej dopasować ich rozmiar do użytkownika.

    Audio-Technica ATH-CKS50TW

    Oprócz aktywnej redukcji szumów posiadają sterowanie dotykowe. Pozostają na swoim miejscu przez całą noc dzięki temu, że mają ergonomiczny kształt. Są wyposażone w szybkie ładowanie i funkcję Hear-through, dzięki której jeżeli ktoś będzie chciał nas obudzić, mówiąc z bliska, wyciszą muzykę i umożliwią komunikację – w zależności od aktualnych ustawień.

    Philips TAH4205BK

    Z aktywną i pasywną redukcją szumów oraz składaną konstrukcją, która uniemożliwi połamanie słuchawek podczas snu. Można wzmacniać w nich basy i użytkować nawet do 29 godzin na jednym ładowaniu. Opaska ma amortyzację, a nauszniki są miękkie i komfortowe w noszeniu.

    JBL Vibe 200 TWS

    JBL Vibe 200 TWS są bardzo lekkie i mają ergonomiczny kształt. Dobrze dopasowują się do ucha. Umożliwiają korzystanie z asystentów głosowych w razie potrzeby. Wraz z nimi w zestawie otrzymujemy 3 pary silikonowych nakładek.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Karolina Grad
    Karolina Grad

    Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!