Data modyfikacji:

Czy warto kupić słuchawki kostne?

Słuchawki z przewodzeniem kostnym to innowacyjne rozwiązanie, które zmienia sposób odtwarzania dźwięków. Po takie rozwiązanie sięga coraz więcej osób. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto kupić słuchawki kostne.

słuchawki

Czym jest technologia przewodzenia kostnego?

Słuchawki z przewodzeniem kostnym w odróżnieniu od standardowych słuchawek wykorzystują kości czaski jako rezonator. W ten sposób powstało określenie przewodzenie kostne. Podczas odtwarzania, kości czaski są wprowadzone w odpowiednie drgania, a dźwięki przekazywane do ucha wewnętrznego. Wrażenia podczas słuchania muzyki są niepowtarzalne i żadna inna technologia nie oferuje takich możliwości.

Słuchawki kostne od standardowych dousznych odróżnimy w mgnieniu oka, ponieważ zakładamy je na ucho, a nie do niego. Z zewnątrz może to wyglądać tak, jakby ktoś na chwilę wyciągnął słuchawki. To innowacyjne rozwiązanie jest chętnie wybierane szczególnie przez sportowców, jako np. słuchawki na siłownie.

Główne cechy słuchawek z przewodzeniem kostnym:

  • nakładamy je na ucho,
  • słuchawki nie wyciszają dźwięków otoczenia,
  • są bezpieczne w użytkowaniu,
  • słuchawek kostnych nie wkładamy do kanału słuchowego.

Wady i zalety słuchawek z przewodzeniem kostnym

Słuchawki z przewodzeniem kostnym przede wszystkim są bezpieczne w użytkowaniu. Wynika to z dwóch powodów. Ta technologia jest wykorzystywana przy tworzeniu aparatów słuchowych dla osób słabo słyszących. Tym samym takie słuchawki stanowią doskonałą propozycję dla tej grupy osób. Przeciętny użytkownik słuchawki kostne doceni za stały kontakt z otoczeniem. Dla jednych może być to wadą, ale w momencie, gdy biegamy lub jedziemy na rowerze bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa jest to, aby cały czas wiedzieć co dzieje się wokół nas. W razie potrzeby można zastosować stopery do uszu, które dobrze wyciszają niepotrzebne dźwięki.

Nowoczesna technologia sprawiła, że słuchawki kostne są dostępne wyłącznie w wersji bezprzewodowej. Umieszczone na specjalnym pałąku bardzo dobrze trzymają się na głowie, co również jest ogromną zaletą. Wykorzystanie słuchawek kostnych nie kończy się wyłącznie na sporcie. To również doskonała propozycja do codziennego użytkowania, a także do pracy. Wyobraź sobie, że słuchasz muzyki i jednocześnie masz kontakt ze swoimi współpracownikami.

Czy słuchawki kostne mają jakieś wady? Maksymalna głośność dla niektórych może nie być wystarczająca. Jeśli chcesz całkowicie odciąć się od świata i słuchać ulubionych utworów, to słuchawki nauszne, bądź douszne będą lepszym wyborem. Technologia przewodzenia kostnego nie ma większych wad, dlatego korzystanie z takich słuchawek jest bezpieczne i przyjemne.

Ile kosztują słuchawki kostne?

Ceny słuchawek z przewodzeniem kostnym zaczynają się od około 150 złotych. Jeśli zależy Ci na jak najlepszej jakości dźwięku, a także dodatkowych funkcjach, wówczas musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 400-500 złotych.

Słuchawki z przewodzeniem kostnym – czy warto je kupić?

Słuchawki z przewodzeniem kostnym nie są wyborem dla wszystkich, dlatego przed zakupem warto się zastanowić, czy spełnią Twoje oczekiwania. Dla sportowców i osób, którym nie zależy na całkowitym odcięciu od otoczenia będą one znakomitym wyborem. Do zakupu przekonuje przede wszystkim bezpieczeństwo i doskonała jakość dźwięku. Słuchawki kostne zyskują na popularności, dlatego warto rozważyć ich zakup.

Autor: Bartłomiej Mazurek