Data modyfikacji:

Jakie słuchawki nauszne do pracy wybrać?

Słuchawki nauszne do pracy są niezwykle ważnym elementem, ponieważ pozwalają w pełni skupić się na zadaniach, a także umilić sobie czas, słuchając ulubionej muzyki czy podcastów. Podpowiadamy, jakie słuchawki nauszne wybrać i jakie modele cieszą się popularnością.
słuchawki nauszne do pracy

Jak wybrać słuchawki nauszne do pracy?

Słuchawki nauszne do pracy spełniają kilka zadań. W pierwszej kolejności pozwalają odciąć się od reszty współpracowników i skupić się na powierzonych zadaniach. Ale to nie wszystko! Mając dobre słuchawki nauszne do pracy, możesz komfortowo prowadzić rozmowy dzięki wbudowanemu mikrofonowi. Tego typu akcesoria świetnie sprawdzają się do słuchania muzyki, a także podcastów w wolnych chwilach.
Wybierając słuchawki nauszne, w pierwszej kolejności należy spojrzeć na wielkość nauszników. Im większe, tym lepszy komfort podczas użytkowania. Ważne, aby nauszniki były wyścielone miękką membraną, która zagwarantuje dobry przepływ powietrza i wygodę przez długie godziny.
Ale na tym nie koniec, bo musisz zdecydować jaki rodzaj słuchawek będzie dla Ciebie najlepszy. Słuchawki nauszne otwarte są gwarancją świetnego dźwięku przestrzennego, ale również wygody użytkowania ze względu na bardzo dobrą wentylację. Ale do pracy taki model może nie być idealny, ponieważ przepuszcza on całkiem dużo hałasów otoczenia.
Na tym polu zdecydowanie lepiej wypadają konstrukcje zamknięte. Ich budowa powoduje, że dźwięk jest bardzo dobrze tłumiony. Tego typu słuchawki lepiej przylegają do ucha, jednak trzeba mieć na uwadze, że dłuższe użytkowanie może skutkować zmęczeniem uszu. W przypadku pracy biurowej oraz home office, zamknięte słuchawki z redukcją szumów sprawdzają się bardzo dobrze.

Słuchawki nauszne bezprzewodowe czy przewodowe?

Taki dylemat ma wielu użytkowników poszukujących idealnych słuchawek nausznych do pracy. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale zdecydowana większość użytkowników preferuje modele pozbawione przewodów.
Argumentem opowiadającym się za wyborem jest przede wszystkim możliwość komfortowej pracy bez plątających się kabli. Słuchawki nauszne mają duży zasięg, dlatego możemy oddalić się od miejsca pracy i nadal słyszeć dźwięk. Słuchawki bezprzewodowe nauszne mają dobre akumulatory i są w stanie pracować na jednym cyklu ładowania nawet 40-50 godzin.
Za słuchawkami nausznymi przewodowymi przemawia przede wszystkim niższa cena oraz brak obaw o rozładowaną baterię. Jakość dźwięku powinna być lepsza, ale nie jest to regułą, bo najnowsze, bezprzewodowe słuchawki nauszne dysponują znakomitym dźwiękiem i wsparciem dla najnowszych kodeków audio.

Słuchawki nauszne z redukcją szumów do pracy - czy warto je kupić?

Funkcja redukcji szumów wykorzystuje wbudowane mikrofony, aby analizować i zbierać dźwięki otoczenia, aby następnie wytworzyć fale przeciwne mające na celu ich zredukowanie. To rozwiązanie działa bardzo dobrze, gdzie dźwięk jest stały i nie ma znaczących wahań pomiędzy niskimi a wysokimi częstotliwościami. W codziennej pracy to rozwiązanie sprawdzi się dobrze nawet jeśli pracujesz w centrum dużego miasta.
Dobre słuchawki nauszne są wyposażone w funkcję Aktywnej Redukcji Hałasów i sprawdzają się nie tylko w pracy, ale również podczas dojazdów do niej kiedy to szum otoczenia może skutecznie zepsuć przyjemność ze słuchania ulubionych utworów. Bezprzewodowe słuchawki nauszne do pracy będą zdecydowanie lepszym wyborem.

Przewodnik zakupowy: słuchawki nauszne do pracy - ile powinny kosztować?

Dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne wcale nie muszą kosztować majątku. Mniej wymagający użytkownicy mając budżet w wysokości 200 złotych z pewnością znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Jeżeli zależy Ci na lepszym dźwięku i komforcie to w przedziale od 300 do 1000 złotych również znajdziesz sporo fajnych modeli. Najdroższe słuchawki potrafią kosztować nawet 3000 złotych, ale są one dedykowane dla prawdziwych pasjonatów dobrego dźwięku, nowoczesnego wzornictwa i topowych parametrów.

Najlepsze słuchawki nauszne do biura i home office

Jakie będą dobre słuchawki nauszne bezprzewodowe? Ranking polecanych modeli pomoże ci w podjęciu decyzji o zakupie.

Apple AirPods Max

Czy to najlepsze słuchawki nauszne na rynku? Według wielu użytkowników zdecydowanie tak! Przetwornik dynamiczny o szerokim paśmie przenoszenia jest gwarancją doskonałego dźwięku. Bezprzewodowa konstrukcja dysponuje aktywną redukcją hałasów, a dzięki czipowi H1 można poczuć prawdziwy dźwięk przestrzenny. To świetny model, mimo że nie należy do najtańszych.

Philips TAH850BK

Słuchawki nauszne Philips nie kosztują wiele, ale potrafią dostarczyć dźwięk na najwyższym poziomie. System redukcji szumów dobrze odcina hałasy otoczenia, natomiast bateria może wytrzymać nawet 60 godzin odtwarzania muzyki.

Sony WH-XB910N

Słuchawki nauszne Sony są idealnym kompromisem pomiędzy modelami budżetowymi, a tymi z wyższej półki. Słuchawki z redukcją hałasu działają bardzo dobrze niezależnie od tego czy jesteś w centrum miasta, czy w biurze. System Extra Bass gwarantuje mocne niskie tony. Bateria w tym modelu wystarczy na 30 godzin pracy, co można uznać za niezły wynik.

JBL Tune 520 BT

Słuchawki nauszne JBL są jednymi z najchętniej wybieranych głównie za sprawą niskiej ceny i świetnych parametrów. Czas pracy w tym modelu wynosi aż 57 godzin, dlatego po ładowarkę nie trzeba sięgać zbyt często. Dobra jakość dźwięku, a także panel sterujący zastosowany na obudowie to dodatkowe zalety tego modelu.

Słuchawki nauszne do pracy – FAQ

Na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawek nausznych do pracy?
Rekomendujemy do pracy słuchawki pozbawione przewodów głównie ze względu na lepszy komfort użytkowania. Wpływ na jakość dźwięku mają zastosowane przetworniki, dlatego powinny mieć one wielkość co najmniej 40 mm. Istotny jest również czas pracy na baterii. Czas pracy wynoszący 30 godzin lub więcej umożliwi pracę bez obawy o rozładowany akumulator.

Czy słuchawki z redukcją szumów są dobre do pracy?
Słuchawki z redukcją szumów pozwalają niemal całkowicie odciąć się od hałasów otoczenia. To sprawia, że Ty możesz skupić się wyłącznie na swoich zadaniach mając w tle ulubioną muzykę. Redukcja szumów jest również bardzo przydatna podczas przemieszczania się komunikacją miejską lub przebywania w ruchliwych miejscach.

Czy słuchawki nauszne są wygodne do długotrwałego noszenia?
Tak, warunkiem utrzymania odpowiedniego komfortu użytkowania jest wybór modelu z dużymi i miękkimi nausznikami. Do wielogodzinnej pracy lepszym wyborem będą słuchawki nauszne otwarte, które dodatkowo zapewniają odpowiednią wentylację.

Jakie funkcje powinny mieć słuchawki nauszne do pracy?
Dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne do pracy powinny oferować funkcję aktywnej redukcji szumów w celu zredukowania dźwięków otoczenia, wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów, możliwość sterowania muzyką za pośrednictwem panelu sterowania znajdującego się na obudowie.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.