Data modyfikacji:

Ranking myjek do okien

Myjka do okien to urządzenie, które potrafi doprowadzić szyby do idealnego stanu w bardzo krótkim czasie. To nieocenione narzędzie sprawdzi się w każdym domu! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze a także jakie myjki cieszą się największą popularnością!
ranking myjek do okien

Jak wybrać najlepszą myjkę do okien?

Automatyczna myjka do okien sprawdzi się w domu doskonale, jednak przed zakupem trzeba spojrzeć na kilka elementów, które pomogą w wyborze idealnego urządzenia. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jaka jest wydajność myjki ciśnieniowej do okien.
Pierwszym elementem jest wydajność wyrażana w metrach kwadratowych. Najlepsze myjki do okien mają wydajność rzędu 300 m2, co może przełożyć się na czyszczenie nawet 100 okien na jednym cyklu. Przeciętna myjka do okien osiąga wydajność 105 m2, co przekłada się na około 35 okien.
Bardzo ważnym elementem jest czas pracy urządzenia. Im większy akumulator, tym silnik będzie w stanie dłużej odsysać wodę. Dobre modele mogą działać nieprzerwanie przez 35 minut, co jest niezłym wynikiem. Są oczywiście wersje, które działają przez 100 minut, ale w ich przypadku trzeba liczyć się z nieco większymi wydatkami.

Cechy najlepszych myjek do okien

Do najważniejszych cech myjek do okien trzeba zaliczyć wydajność, a także skuteczność w pozbywaniu się zabrudzeń. Myjka do szyb powinna być wyposażona w szereg akcesoriów, które pozwolą na czyszczenie innych szklanych powierzchni. Taki kompletny zestaw doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Czym kierować się przy wyborze myjki do okien?

Oprócz samych parametrów przy wyborze odpowiedniej myjki parowej ważna jest cena. Najtańsze modele kosztują nieco ponad 100 złotych, natomiast w przypadku najlepszych myjek do okien trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1000-1500 złotych. Ale w segmencie urządzeń ze średniej półki, czyli cen wahających się od 200 do 800 złotych można znaleźć także kilka bardzo dobrych propozycji.
Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak duża powierzchnia w domu będzie czyszczona i czy zamierzasz ograniczać się wyłącznie do okien. Jeśli planujesz utrzymać w czystości mniejszą powierzchnię, to zakup najdroższego modelu może nie być najlepszy.
W sklepach znajdziemy jeszcze myjkę parową do okien. To nieco tańsze urządzenie, które nie wymaga stosowania detergentu. Dzięki temu mycie okien jest bardzo ekologiczne przy zachowaniu niezłej wydajności. Gorąca para wodna znakomicie radzi sobie z silnymi oraz trudno dostępnymi zabrudzeniami. Parowa myjka do okien jest więc znakomitym zakupem.

Czym jest magnetyczna myjka do okien?

W sklepach możemy znaleźć ręczne, magnetyczne myjki do okien. To ciekawe rozwiązanie polega na umieszczeniu myjki po jednej, jak i drugiej stronie okna. Dzięki silnym magnesom można myć okna. To rozwiązanie należy jednak traktować jako ciekawostkę. Znacznie skuteczniejsze i szybsze jest użycie standardowej myjki do okien.

Ranking najlepszych myjek do okien

Zastanawiasz się, czy lepsza będzie myjka do okien Vileda czy Karcher? Zobacz nasze propozycje dobrych modeli.

Karcher WV2 Plus

Myjka do okien Karcher zdecydowanie jest jedną z najpopularniejszych o czym świadczą znakomite opinie użytkowników. Wydajność 105 m2 i czas pracy na poziomie 35 minut to solidna specyfikacja gwarantująca bezproblemowe mycie. W prezencie dostajemy jeszcze komplet akcesoriów, co jest dodatkową zaletą.

Vileda Windomatic Power Button

Model Windomatic oferuje znakomity stosunek jakości do ceny i z pewnością jest niemałą konkurencją. Na plus należy zaliczyć 40-minutowy czas pracy, a także wydajność na poziomie 120 m2. To wszystko za mniej niż 200 złotych!

Electrolux WS71-4AS

Myjka do okien Electrolux nie kosztuje majtku a jest w stanie zapewnić 60 minutowy czas pracy a także wydajność 180 m2. Duży zbiornik na brudną wodę pozwala myć okna bez żadnych przerw. W zestawie mamy nakładkę z mikrofibry, wycieraczkę do szyb, a także wbudowany spryskiwacz do rozpylania wody z detergentem.

Myjki do okien – FAQ

Czy myjki do okien są łatwe w obsłudze?
Myjki do okien działają w sposób automatyczny wciągając zanieczyszczenia, a także usuwając zacieki na szybach. Urządzenie działa na zasilaniu akumulatorowym, dlatego możesz swobodnie myć okna bez żadnych ograniczeń. To nieocenione narzędzie, które znacznie ułatwia utrzymanie okien w idealnej czystości.

Czy myjki do okien są efektywne w oszczędzaniu wody?
Zdecydowanie tak. Elektryczna myjka do okien wykorzystuje minimalną ilość wody, która wraz z detergentem usuwa zabrudzenia. Dodatkowo, urządzenie ma funkcje odsysania zabrudzeń, dlatego podczas pracy nie mam mowy o żadnych wyciekach. Dzięki takiemu urządzeniu nie trzeba przygotowywać wiaderka z wodą.

Jak myjki do okien radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami?
Usunięcie większych zabrudzeń z okien lub innych powierzchni nie stanowi większego problemu. Dzięki możliwości pracy praktycznie w każdym kierunku będziesz w stanie pozbyć się wszystkich nieczystości. Jeśli jednak planujesz pozbyć się bardzo mocnych zabrudzeń, to parowa myjka do okien może okazać się lepszym wyborem.

Jak często należy wymieniać akcesoria do myjki?
Myjka do mycia okien ma dołączone do zestawu akcesoria takie jak chociażby nakładka z mikrofibry. Takie dodatki wymieniamy dopiero w momencie, gdy zauważymy znaczące zużycie. Na co dzień wystarczy wyczyścić ściereczkę z mikrofibry i pozostawić do wyschnięcia. W przypadku bardzo intensywnego użytkowania wymiana będzie konieczna co najmniej po kilku miesiącach.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.