Data publikacji:

Odkurzacz i mop w jednym – wielofunkcyjne urządzenie, które zaoszczędzi Twój czas

Odkurzacz z funkcją mopowania jest świetnym wyborem do szybkiego i efektywnego sprzątania domu. Czy rzeczywiście to urządzenie pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas? Odpowiadamy!
odkurzacz z mopem

Jakie są zalety wielofunkcyjnych urządzeń czyszczących? 

Odkurzacz i mop w jednym to urządzenie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim znacznie skraca proces całego sprzątania, ponieważ w jednym momencie wykonujemy jednocześnie dwie czynności - odkurzanie i mycie podłogi. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta i do specjalnego pojemnika wlewamy wodę, która następnie jest dozowana na specjalną nakładkę.
Podczas procesu sprzątania, mop i odkurzacz w jednym zasysa zabrudzenia, a następnie sprząta na mokro. Podczas tego procesu wszystkie roztocza i alergeny zostają w pojemniku i nie uwalniają się do powietrza tak jak może mieć to miejsce w standardowych odkurzaczach. Regularne sprzątanie przy użyciu odkurzacza z funkcją mopowania pozwoli na zredukowanie ilości kurzu i występujących w powietrzu alergenów.
W sklepach znajdziemy również mop parowy i odkurzacz w jednym. Takie urządzenie działa jeszcze lepiej, bo gorąca para dociera do trudno dostępnych miejsc, a także lepiej radzi sobie z zabrudzeniami. Mycie podłogi tym sposobem dla alergików jest jeszcze lepsze, ponieważ para ma bardzo dobre właściwości w pozbywaniu się wszelkich zanieczyszczeń z powietrza. Takie modele są odrobinę droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny.
Odkurzacz bezprzewodowy z mopem dzięki temu, że działa na zasilaniu bateryjnym jest bardzo wygodny w użytku. To kolejny argument opowiadający się za jego zakupem. Brak kabli powoduje, że nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób i możemy swobodnie poruszać się po mieszkaniu. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie w dużych pomieszczeniach.
Sprawdź również Ranking odkurzaczy piorących

Oszczędność czasu dzięki odkurzaczom 2 w 1. Czy rzeczywiście jest zauważalna?

Odkurzacz z mopem jest bardzo wydajny, dlatego posprzątasz nim dużą powierzchnię w znacznie krótszym czasie. Tradycyjnie, cały proces polega na dokładnym odkurzaniu, a następnie nalaniu wody do wiaderka i umyciu podłogi mopem. Odkurzacz bezprzewodowy z mopem znacznie skraca ten czas i powoduje, że w jednym cyklu sprzątania wykonamy te dwie czynności. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zaoszczędzony czas możesz poświęcić na inne zadania lub po prostu relaks.

Innowacyjne funkcje wielofunkcyjnych odkurzaczy

Nowoczesne odkurzacze z funkcją mycia na mokro korzystają z silnika wykorzystującego technologię cyklonu, czyli w praktyce rzecz biorąc oferującą zwiększoną moc ssącą. Ponadto mamy do dyspozycji wyświetlacz cyfrowy wskazujący poziom naładowania baterii. Producenci w zestawach oferują rozmaite akcesoria i specjalne nakładki do różnych powierzchni. W ten sposób można dużo efektywniej posprzątać panele, płytki czy drewniane podłogi.
Warto dodać, że w przypadku odkurzaczy pionowych możemy skorzystać z mini szczotki i zamienić urządzenie na miniaturowy odkurzacz. To sprawdza się przy odkurzaniu w rozmaitych zakamarkach oraz pozbywaniu się sierści psa czy kota.

Wybór odkurzacza z mopem dla Twojego domu

W pierwszej kolejności należy spojrzeć na to, czy odkurzacz ma funkcję regulowania mocy, która pozwoli na dostosowanie jego pracy do konkretnej sytuacji. Bardzo przydatna jest także opcja zwiększenia mocy. Warto wybierać modele wykorzystujące silnik cyklonowy, który jest dużo wydajniejszy od standardowego.
Istotny jest także czas pracy na baterii. Przeciętny odkurzacz pionowy z funkcją mycia podłóg działa na jednym ładowaniu od 60 do 80 minut, co uznajemy za dobry wynik. Dla domowników ważny będzie generowany przez urządzenie hałas. Ciche modele osiągają około 70-80 dB. Im niższa wartość, tym urządzenie będzie cichsze. Na koniec nie zapomnij spojrzeć na to jakie akcesoria dodaje producent w zestawie. Dodatkowe końcówki, nakładki i szczotki znacznie ułatwią sprzątanie. Jaki odkurzacz z mopem? Ranking popularnych produktów pomoże w podjęciu decyzji.

Odkurzacz automatyczny czy pionowy?

Odkurzacz i mop w jednym - ranking produktów jasno wskazuje, że chętniej wybierane są odkurzacze pionowe głównie ze względu na lepszą wydajność. Ale modele automatyczne będą dobrym wyborem dla osób, które chcą utrzymać podłogę w idealnym stanie, a nie zawsze mają czas na regularne sprzątanie. Zaprogramowanie takiego małego urządzenia na pewno będzie pomocne.

Odkurzacz i mop w jednym - najczęściej zadawane pytania

Czy odkurzacze z mopem rzeczywiście oszczędzają czas?
Jak najbardziej, sprzątając przy użyciu takiego urządzenia w jednym momencie odkurzasz i myjesz podłogę. Dzięki temu masz sporo czasu dla siebie nie martwiąc się o to, że trzeba umyć podłogę!

Czy odkurzacze z mopem są dobrym wyborem dla dużych powierzchni?
Zdecydowanie tak! Bezprzewodowa konstrukcja w porównaniu z wysoką wydajnością to przepis na szybkie i bardzo efektywne sprzątanie nawet bardzo dużych powierzchni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza z mopem?
Wybierając odkurzacz z mopem parowym czy standardową funkcją mycia zwróć uwagę na to z jakiego silnika korzysta, a także czy ma funkcję regulacji mocy. Istotny jest również generowany hałas a także czas pracy na baterii. Warto spojrzeć także na to jakie akcesoria znajdują się w zestawie.

Czy odkurzacze z mopem są skuteczne na różnych powierzchniach?
Mop parowy i odkurzacz w jednym to przykład urządzenia, które świetnie radzi sobie z rozmaitymi powierzchniami i przede wszystkim jest niezwykle skuteczne w usuwaniu trudno dostępnych zabrudzeń.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.