Data publikacji:

Smart switch: jak działa?

Przesyłanie danych z jednego smartfona na drugi może być nieco uciążliwe. Masz nowy telefon Samsung z rodziny Galaxy? Od teraz przesyłanie danych z jednego smartfona na drugi będzie dla ciebie wyjątkowo proste – poznaj Smart Switch. Jak działa aplikacja i jakie są jej wymagania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

smart switch

Samsung Smart Switch – jak działa?

Smart Switch jest aplikacją, która umożliwi ci przesyłanie danych ze starego smartfona na ten nowy z rodziny Samsung Galaxy. Za pomocą aplikacji możesz przesyłać zdjęcia, filmy, wiadomości, notatki, wydarzenia z kalendarza, dokumenty, muzykę czy kontakty. Niestety nie wszystkie wersje smartfonów Samsung Galaxy będą mogły skorzystać z takiego przesyłania danych.

Smart Switch znajdziesz w:

 • Samsung Galaxy S II,
 • Samsung Galaxy S III,
 • Samsung Galaxy S IV,
 • Samsung Galaxy Note,
 • Samsung Galaxy Note II.

Co w sytuacji, w której kupiliście nowy smartfon Samsunga obsługujący Smart Switch, ale chcecie przesłać na niego dane ze starego urządzenia innej marki? Możecie wówczas skorzystać z programu Smart Switch PC, ale do tego będziecie potrzebować już komputera. Smart Switch umożliwia również przesył danych za pomocą kabla USB i specjalnej przejściówki. Jeśli skorzystacie z takiej opcji, to nie będziecie potrzebować programu komputerowego.

Smart Switch – wymagania sprzętu

Jeśli chcesz skorzystać z Samsung Smart Switch, to twój smartfon z serii Galaxy musi również posiadać system Android w wersji nie starszej niż 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Aby korzystać z aplikacji twoje urządzenie musi obsługiwać również NFC oraz WiFi Direct. Masz urządzenie z innym systemem, np. iPhone? Smart Switch obsługuje IOS 5 i nowszy oraz BlackBerry 7 i nowszy.

Jak działa aplikacja Smart Switch? Przenoszenie danych krok po kroku

Przesyłanie danych z Samsung Smart Switch jest bardzo proste. Wystarczy jedynie zbliżyć do siebie telefony ich tylnymi stronami, a następnie dotknąć ekranu jednego z urządzeń. I gotowe – twoje dane zaczynają się przesyłać. A teraz rozpiszmy to krok po kroku.

 • Krok 1 – uruchom po raz pierwszy swój nowy Samsung i sprawdź połączenie z internetem.
 • Krok 2 – teraz musisz przejść przez szybką konfigurację, a po niej pojawi się ekran pulpitu jeszcze bez żadnych aplikacji, zdjęć czy innych danych. W tym momencie wejdź w „Ustawienia”.
 • Krok 3 – w „Ustawieniach” kliknij w pozycję „Chmura i konta”.
 • Krok 4 – teraz pojawia się lista, na której na ostatnim miejscu jest opcja „Smart Switch”. Kliknij w nią.
 • Krok 5 – przed pierwszym uruchomieniem aplikacji będziesz musiał ją zaktualizować. Poczekaj, aż aplikacja się zaktualizuje. Gdy proces się skończy, wróć do okna „Ustawienia”.
 • Krok 6 – ponownie uruchom „Smart Switch”.
 • Krok 7 – teraz aplikacja zapyta cię o to, jak chcesz przesyłać dane. Masz do wyboru dwie opcje: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo.
 • Krok 8 – przyjmijmy, że zdecydowałeś się na wersję z kablem USB. Wystarczy, że skorzystasz z kabla USB i ze specjalnej przejściówki. Ta ostatnia potrzebna jest wtedy, kiedy chcesz przesłać dane z innego telefonu niż Samsung. Taka przejściówka dołączona jest teraz do nowych smartfonów z serii Galaxy, które obsługują Smart Switch. Później, po podłączeniu kabli i uruchomieniu aplikacji na twoim nowym smartfonie od Samsunga, wystarczy zaakceptować transfer danych na starym urządzeniu. Wcześniej oczywiście wybierasz, jakie dane chcesz przenieść. Przesył danych przez kabel z pewnością jest bardzo szybki.
 • Krok 9 – a co, jeśli wybrałeś bezprzewodowy transfer danych? Tak samo jak wyżej zaakceptuj przesył danych do innego urządzenia na swoim wcześniejszym smartfonie. Ważne, aby miał on zainstalowany Smart Switch, którą znajdziesz za darmo w sklepie Google Play. Później wybierasz odpowiedni system, urządzenie, logujesz się do swojego konta w danym systemie i zaczynasz transfer.

Oczywiście wcześniej wybierasz także dane, jakie chcesz zaimportować. Bezprzewodowy przesył danych trwa nieco dłużej niż ten za pomocą kabla USB.

Jeśli kupiłeś nowy telefon Samsunga z serii Galaxy, to nie musisz obawiać się o ważne dane w swoim starym smartfonie. Ze Smart Switch ich przesył jest bajecznie prosty. A wy, znacie tę aplikację i korzystacie z niej? Jakie macie wrażenia?

Autorka: Klaudia Borycka