Data modyfikacji:

Jak smartfon z dobrym aparatem do 1500 złotych będzie najlepszy?

Telefony już dawno wyparły z masowego rynku standardowe aparaty fotograficzne, które stały się urządzeniami przeznaczonymi głównie dla entuzjastów i profesjonalistów. Nawet w najtańszych modelach montuje się obecnie solidne soczewki oraz sensory, które dzięki dodatkowym funkcjom poprawiającym wygląd zdjęcia, pozwalają uchwycić świetne ujęcia nawet kompletnym amatorom. Smartfon z dobrym aparatem do 1500 złotych nie jest więc trudny do znalezienia.

smartphone z dobrym aparatem

Najlepszy smartfon z dobrym aparatem do 1500

Jaki będzie najlepszy telefon z dobrym aparatem? Obecnie większość smartfonów na rynku posiada co najmniej kilka obiektywów. Każdy z nich ma inne zadanie i pomaga między innymi w robieniu zbliżeń oraz zdjęć nocnych. Oczywiście liczba aparatów nie świadczy automatycznie o wysokiej jakości podzespołów, podobnie zresztą jak ilość megapikseli w sensorze. W tej chwili równie ważne jest oprogramowanie wspierające fotografa, ustawiając automatycznie ostrość, natężenie światła oraz kolorów. Coraz częściej korzystamy też z filtrów nakładanych na obraz w trybie rzeczywistym, które potrafią np. w przekonujący sposób usuwać ze zdjęcia postronne osoby.

Poniżej przedstawiamy zestawianie polecanych modeli do 1500 złotych z dobrymi aparatami fotograficznymi. Choć większość z nich nie dorównuje najbardziej zaawansowanym podzespołom znajdującym się w najdroższych flagowcach, bez problemu zrobimy nimi naprawdę dobre zdjęcia.

  1. Realme 6 Pro
  2. Samsung Galaxy A32
  3. Huawei Nova 8i
  4. Xiaomi Redmi Note 10 Pro
  5. POCO X3 Pro
  6. OnePlus Nord N10
  7. Xiaomi Mi 11 lite
  8. Realme GT Master

Realme 6 Pro

Smartfon do 1500 złotych z bardzo dobrym aparatem 64 Mpix, który wyposażony jest w cztery obiektywy z olbrzymim czujnikiem ISOCELL Bright GW1 1/1,7 cala firmy Samsung z technologią izolowania pikseli ISOCELL Plus. Użytkownik może skorzystać też z zoomu cyfrowego oraz optycznego oraz ulepszonego trybu zdjęć nocnych i wielu innych dodatkowych funkcji. Model ma szybki procesor Qualcomm Snapdragon 720G, ekran 6,6 cala, 8 GB pamięci RAM oraz baterię 4300 mAh.

Samsung Galaxy A32

Jaki telefon do 1200 zł? Model od Samsunga w cenie nieco ponad 1000 złotych. Producent zainstalował w nim system czterech tylnych aparatów – główny obiektyw z jasną przysłoną F1.8 i czujnikiem 64 Mpix, obiektywy makro i ultraszerokokątny (obraz rejestrowany w kącie 123 stopni) oraz obiektyw głębi. Zaletą modelu jest również wyświetlacz AMOLED 6,4 cala, a także niezwykle pojemna bateria 5000 mAh.

Huawei Nova 8i

Smartfon Huawei do 1500 złotych z poczwórnym aparatem i dużą matrycą 1/1,7 cala o rozdzielczości 64 Mpix. Jego ultraszerokokątny obiektyw 120 stopni umożliwia szerokie kadrowanie, moduł makro pozwala z kolei robić zbliżenia z zachowaniem szczegółów, z odległości zaledwie 4 centymetrów. Telefon wyposażony jest w ekran 6,67 cala, 6 GB pamięci RAM oraz moduł pozwalający na korzystanie z sieci 5G.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Jaki będzie najlepszy Xiaomi do 1500 zł z dobrym aparatem? Atutem modelu jest poczwórny tylny aparat z głównym obiektywem 108 Mpix, który został wyposażony w matrycę z podwójnym natywnym ISO, szeroką rozpiętością tonalną i systemem redukcji szumów. Robienie zdjęć w nocy ułatwia specjalny tryb pozwalający na wykonywanie wyrazistych ujęć nawet w słabym świetle. Model ma ekran AMOLED o przekątnej 6,67 cala, 6 GB RAM-u oraz dużą baterię 5020 mAh.

POCO X3 Pro

Niezły telefon z poczwórnym aparatem do 1500 złotych. W jego skład wchodzi główny obiektyw 48 Mpix, a także makro i ultraszerokokątne soczewki. Sprzęt pozwala na jednoczesne nagrywania wideo z pomocą przedniej i tylnej kamery. Oprogramowanie ułatwia także robienie zdjęć nocnych. Na pokładzie smartfona znalazł się szybki procesor Qualcomm Snapdragon 860, 8 GB RAM-u, a także wyświetlacz IPS 6,67 cala.

OnePlus Nord N10

Jaki smartfon do 1000 z dobrym aparatem? Model od firmy OnePlus ma poczwórny aparat z głównym obiektywem 64 Mpix, który wspierany jest przez obiektyw monochromatyczny, ultraszerokokątny i makro. Sprzęt oferuje liczne funkcje, takie jak UltraShot HDR czy Nightscape. Na uwagę zasługuje też przedni obiektyw selfie 16 Mpix. OnePlus Nord N10 może pochwalić się ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 690, 6 GB RAM-u oraz wyrazistym wyświetlaczem 6,49 cala z matrycą IPS.

Xiaomi Mi 11 lite

Niezwykle kompaktowy smartfon z wyświetlaczem AMOLED o przekątnej zaledwie 5,1 cala, który kupimy w atrakcyjnej cenie poniżej 1500 złotych. Mimo rozmiarów posiada on potrójny aparat z głównym obiektywem 64 Mpix. We wnętrzu urządzenia umieszczony został procesor Qualcomm Snapdragon 780G, 6 GB RAM oraz maksymalnie 128 GB pamięci wewnętrznej.

Realme GT Master

Mocny smartfon z dobrym aparatem w cenie poniżej 1500 złotych. Z tyłu obudowy zainstalowany został potrójny aparat z głównym obiektywem 64 Mpix. Dobre zdjęcia wykonamy też przy pomocy przedniej kamery selfie 32 Mpix, a także dodatkowych opcji poprawiających i wyostrzających fotografie, także te nocne. O wydajne działanie telefonu dba ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 778G i 6 GB RAM-u. Ekran o przekątnej 6,43 posiada wyświetlacz z matrycą Super AMOLED.

autor: Michał Kułakowski