Data modyfikacji:

Jaki smartwatch bez niklu wybrać?

Uczulenie na nikiel to bardzo często występująca przypadłość u osób zamieszkujących kraje wysokorozwinięte. Jest dosyć kłopotliwa, ponieważ nikiel znajduje się w większości zegarków, biżuterii, a nawet w żywności. Zawierać go mogą również wszelkie sprzączki od pasków, zapięcia przy odzieży oraz sztućce, co sprawia, że osoba uczulona musi zwracać dużą uwagę na to, jakimi przedmiotami się otacza. Dotyczy to również zegarków typu smartwatch. Dowiedz się, jaki smartwatch bez niklu wybrać.
Jaki smartwatch bez niklu wybrać?

Smartwatch bez niklu – uczulenie na nikiel

Jaki smartwatch kupić? Czy warto szukać modeli bez niklu? Uczulenie na nikiel częściej występuje u dorosłych niż u dzieci. Zazwyczaj pojawia się dopiero w pewnym wieku, zatem wbrew obiegowej opinii wcale nie musi towarzyszyć nam od urodzenia. Uczulenie można rozpoznać po reakcji alergicznej występującej w niedługim czasie po ekspozycji na alergen. Pojawia się najczęściej w wyniku długotrwałego noszenia niskiej jakości kolczyków, łańcuszków czy bransoletek i rzadziej dotyka mężczyzn niż kobiety.
Alergię na nikiel można rozpoznać po występowaniu następujących objawów, pojawiających się w miejscu, które miało styczność z metalem zawierającym nikiel:
  • swędząca, zaczerwieniona, a czasami łuszcząca się skóra,
  • grudki, krostki i wypryski,
  • reakcje pęcherzykowe i pokrzywkowe.
Sporadycznie odczyn alergiczny obejmuje również miejsca, które nie miały kontaktu z alergenem. Czasami może zdarzyć się również reakcja uogólniona, która może charakteryzować się zapaleniem spojówek, problemami ze śluzówką nosa czy astmą.

Jak radzić sobie z alergią na nikiel?

Raz nabyta alergia na nikiel pozostanie z osobą uczuloną najprawdopodobniej już na całe życie. W tym zakresie odczulanie niestety nie przynosi efektów, zatem konieczne jest wyeliminowanie alergenu ze swojego otoczenia. W razie wystąpienia reakcji skórę warto posmarować glikokortykosteroidami, przepisanymi przez lekarza. W zależności od nasilenia pojawiającej się reakcji alergicznej konieczny może być wybór smartwatcha w całości bez niklu. W innych przypadkach, chociaż większość zegarka musi być wykonana z materiałów niezawierających niklu, sprzączka zegarka niekoniecznie musi być problemem. Jeśli już posiadamy zegarek i nie chcemy się go pozbywać, elementy metalowe można pokryć bezbarwnym lakierem.

Smartwatch damski bez niklu – czy to możliwe?

Oczywiście można znaleźć smartwatch damski bez niklu, jednak odszukanie modelu, który nie będzie powodował uczulenia, będzie odrobinę trudniejsze niż w przypadku osoby, u której reakcja alergiczna nie występuje. Trzeba zwracać jedynie uwagę na to, z czego wykonany jest smartwatch bez niklu. Dobrym wyborem będą tworzywa sztuczne, silikon czy inne materiały bez metalu. Żeby nieco ułatwić kwestię wyboru odpowiedniego smartwatcha damskiego bez niklu, poniżej przedstawiamy polecane zegarki z tej kategorii. Jaki wybrać smartwatch damski? Ranking pomoże w podjęciu tej decyzji.

Polecane smartwatche bez niklu

Smartwatch Maxcom FW32

Smartwatch Maxcom FW32 wykonany jest w całości z tworzyw sztucznych, więc nie zawiera niklu. Dostępny jest w kolorze różowym, ale bez problemu znajdziemy także modele czarne. Wyposażony jest w ciśnieniomierz oraz krokomierz, monitoring snu czy najróżniejsze tryby sportowe, co uprzyjemnia korzystanie z niego. Ponieważ jest wodoszczelny, nie trzeba zdejmować go, wchodząc pod prysznic. Jego dużą zaletą jest to, że jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iOS.

Smartwatch Amazfit Bip U Pro

Podobnie jak poprzednik, jest kompatybilny z Androidem oraz iOS. Dostępny w kolorze czarnym, różowym oraz morskim zielonym. Szczególnie ostatni kolor jest wyjątkowo modny w tym sezonie i świetnie łączy się z letnimi stylizacjami. Ten smartwatch z GPS jest wodoszczelny, a na pojedynczym ładowaniu potrafi działać nawet do 9 dni.
Wyposażony jest w dotykowy ekran, mierzy parametry życiowe, pomaga w kontrolowaniu postępów treningowych i monitoruje sen. Jego ogromną zaletą jest możliwość praktycznie nieograniczonej personalizacji – już w zakresie wyglądu tarczy producent oferuje aż 50 różnych wersji. Wykończony został Gorilla Glass, które znane jest ze swojej odporności na zarysowania i inne uszkodzenia.

Rubicon RNCE KW19

Rubicon RNCE KW19 w kolorze różowym jest umieszczony na silikonowym pasku. Tarcza została wykonana z tworzywa sztucznego. Zadbano również o to, by była powleczona szkłem mineralnym odpornym na stłuczenia. Zegarek utrzymany jest w sportowym designie, wyświetla powiadomienia z telefonu, prognozę pogody, godzinę oraz inne podstawowe, a przydatne w codziennym funkcjonowaniu dane.
Jaki zegarek do biegania wybrać? Opisywany model może pomóc w zdalnym wykonywaniu zdjęć lub sterowaniu muzyką – jest idealny do biegania, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą telefonu. Producent zadbał o certyfikat wodoszczelności IP67, krokomierz, pulsometr czy czas działania nawet do 192 godzin.

Maxcom FW35 Aurum

Bardzo wytrzymały i estetyczny model zegarka na silikonowym pasku. Lekki, o płaskiej tarczy, bardzo dobrze leży na ręce i nie przeszkadza w wykonywaniu najbardziej skomplikowanych codziennych czynności. Umożliwia zdalne sterowanie muzyką oraz aparatem telefonu i odczytywanie powiadomień. Zegarek umożliwia:
  • monitorowanie codziennej aktywności, wykonywanych kroków oraz postępów treningowych;
  • liczenie kroków i czasu, dokonywanie pomiarów pokonanych dystansów;
  • liczenie spalonych danego dnia kalorii;
  • szybkie 1,5–2-godzinne ładowanie.
Dodatkowo (tak samo jak poprzednie zaproponowane modele) jest wodoszczelny, zatem można się z nim swobodnie kąpać.
Zdjęcie: DegrooteStock / Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!