Data publikacji:

Jaki smartwatch na Black Friday wybrać?

Smartwatche to jedne z tych urządzeń, które coraz częściej towarzyszą nam w ciągu dnia. Pomagają nam dbać o kondycję i zdrowie, informują, gdy ktoś do nas dzwoni, ale i pozwalają na skuteczne odbieranie wiadomości czy komunikatów z najpopularniejszych komunikatorów społecznościowych. Są to dość istotne elementy, które pozwalają skutecznie zarządzać czasem. Pojawia się jednak pytanie, jaki smartwatch wybrać, szczególnie że przed nami szał zakupów zwany Black Friday. Dlatego też w tym artykule postaramy się przedstawić najlepsze produkty, na które warto zapolować właśnie w tym okresie.
smartwatch

Kiedy jest Black Friday?

Podczas Czarnego Piątku czekają na nas liczne promocje. Kiedy jest Black Friday 2024? Święto łowców promocji odbywa się dzień po Święcie Dziękczynienia. W tym roku będzie to 24 listopada.

Smartwatch na Black Friday do 1000 zł

Na początku postanowiliśmy przedstawić nieco bardziej budżetowe propozycje, które bardzo dobrze sprawdzają się jako sportowe zegarki, jednakże mają pewne ograniczenia. Nie mniej jednak z ich pomocą spokojnie możemy ćwiczyć czy odbierać powiadomienia z aplikacji, jednakże o większych szczegółach porozmawiamy przy konkretnych modelach. Na jakie smartwatche warto polować podczas Black Friday 2024?

Huawei Watch GT 3

Jest następcą modelu drugiej generacji. Producenci wyeliminowali pewne niedopracowania, które były bolączką poprzednika. Zajdziemy tutaj o wiele bardziej rozbudowany system monitorowania aktywności z licznymi dedykowanymi aplikacjami treningowymi.

Co więcej, dzięki wzmocnionej obudowie i wodoodporności, Watch GT 3 może monitorować treningi pływania. Zegarek pozwala również na wykonywanie połączeń, odtwarzanie muzyki czy odbieranie SMS-ów, co bardzo ułatwia codzienne obowiązki, szczególnie jeśli prowadzimy intensywny tryb życia.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Alternatywnym urządzeniem dla marki Huawei jest Samsung Galaxy Watch Active 2, który rozbudowuje wiele funkcji, ale i posiada szereg nowych możliwości. Oczywiście, jak poprzedni prezentowany model, posiada on rozbudowany szereg aplikacji i przyrządów pomiarowych, dzięki którym monitoruje i dba o nasz stan zdrowia. Dodatkowo znajdziemy w nim między innymi możliwość wykonywania płatności, po skonfigurowaniu.

Dużym atutem tego modelu jest również smukły wygląd, który pozwala mu wpasować się zarówno w ubrania sportowe, jak i biznesową kompozycję. Przy normalnym użytkowaniu czas pracy urządzenia wynosi średnio 40 godzin, jeśli natomiast nie wymagamy od zegarka zbyt wiele, to na jednym ładowaniu będzie działał około 90 godzin.

Przeczytaj również: 5 trików, które ułatwią zakupy online na Black Friday

Black Friday. Smartwatche dla bardziej wymagających

Dla osób z nieco bardziej zasobnym portfelem, również przygotowaliśmy kilka bardzo ciekawych propozycji, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas uprawiania sportu, jak i codziennego zarządzania swoimi sprawami.

Samsung Galaxy Watch 5

Pierwszym z dość popularnych modeli jest Samsung Galaxy Watch 5, który oferuje zupełnie nowe oprogramowanie, a co za tym idzie inne zachowanie urządzenia oraz podejście do kwestii, chociażby multifunkcjonalności. Koreańska firma postarała się, by oferowane przez nich urządzenie zostało swoistym medium w swojej klasie. Dlatego też ilość technologii i czujników, jakie owo urządzenie posiada, jest imponująca.

Oprócz standardowego pomiaru tętna, mamy do dyspozycji pakiet EKG, który monitoruje impulsy, jakie wydaje organizm. Jest to unikatowa opcja, której nie posiada żaden konkurencyjny produkt. Dużym atutem jest również wyświetlacz z matrycą Dynamic AMOLED. Dzięki temu obraz jest widoczny w każdym świetle bez problemów i refleksów.

W połączeniu ze świetną kompatybilnością z urządzeniami Samsung zegarek stanowi idealne połączenie i centrum zarządzania samym telefonem, co jest bardzo wygodne, szczególnie jeśli wiele spraw biurowych załatwiacie właśnie przy użyciu telefonu.

Amazfit T-Rex Pro

To propozycja dla tych nieco bardziej aktywnych i lubiących ekstremalne dyscypliny sportowe. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii zegarek ten pozwala bowiem na nurkowanie na głębokości sięgającej nawet 100 metrów, co jest wynikiem bezkonkurencyjnym w tej klasie urządzeń.

Z ciekawych udogodnień znajdziemy tutaj również system pomiaru nasycenia krwi tlenem czy tracker pogody. Dzięki czemu mamy pod kontrolą zarówno to, co dzieje się na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego ciała. Plusem urządzenia jest również wygląd, który bazuje nieco na wojskowym sprzęcie, nadając mu tym samym swoisty charakter. Oczywiście z tego powodu nie sprawdzi się on w niektórych kreacjach, jednakże jest to kwestia indywidualnego wyboru.

Zaproponowane przeze mnie modele oferują szereg ciekawych możliwości, które są w stanie sprostać zarówno tym bardziej, jak i mniej wymagającym użytkownikom. Dzięki sporej rozbieżności w cenach każdy powinien znaleźć tutaj urządzenia idealne dla swoich potrzeb i preferencji.

Na uwadze należy mieć również fakt, że podczas obniżek roku ceny te mogą spaść nawet o kilkadziesiąt procent, dzięki czemu jest to wręcz idealna pora do dokonywania właśnie takich zakupów. Jedyne, o czym należy pamiętać, to odpowiednia rozwaga i analiza rynku, by nie przepłacić za urządzenie, które możemy kupić taniej.

Autor: Jakub Grzelak