Data modyfikacji:

Jaki smartwatch dla 12-latka? Ranking polecanych zegarków sportowych

Zastanawiasz się, jaki smartwatch kupić na prezent dla 12-latka? Wybór inteligentnych zegarków jest ogromny, ale my przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie najlepszych modeli, które są obecnie dostępne w sklepach. Zobacz, jak dobrać ekran, funkcje i pomiary w zegarku sportowym dla dziecka. 
smartwatch dla 12-latka

Czy warto kupić smartwatch dla 12-latka? 

Debata na temat tego, czy warto kupić smartwatch dla 12-latka, trwa już od dłuższego czasu. Oczywiście taki inteligentny zegarek będzie dla dziecka doskonałym gadżetem, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Możliwość odbierania połączeń, korzystania z aplikacji czy monitorowanie aktywności fizycznej to tylko mały ułamek tego, co potrafią współczesne smartwatche. W wielu sytuacjach taki zegarek może z powodzeniem zastąpić telefon, co jest niewątpliwą zaletą.  
Zakup takiego urządzenia przyniesie także korzyści dla rodziców. W wielu modelach dzięki wbudowanemu modułowi GPS będziesz w stanie poznać lokalizację swojej pociechy. W przypadku zegarków wyposażonych w kartę SIM dodatkowo można odbierać i wykonywać połączenia. Smartwatch z funkcją rozmów będzie nie tylko ciekawym gadżetem, ale też bardzo praktycznym. Wiedząc, gdzie jest i co robi twoja pociecha, na pewno będziesz mógł spokojnie zająć się swoimi codziennymi obowiązkami.  

Czym powinien charakteryzować się smartwatch dla dziecka 12 lat? 

Wybór smartwatcha dla 12-latka będzie odbywał się na trochę innej zasadzie niż w przypadku młodszych użytkowników. Młody posiadacz inteligentnego zegarka będzie wymagał, aby miał on przydatne funkcje, które pozwolą mu efektywnie korzystać z urządzenia na co dzień. W takim wieku możemy już zacząć rozglądać się nie tylko za typowo dziecięcymi modelami. Dziecko w takim wieku jest już bardziej świadome, dlatego niektóre funkcje dopiero teraz staną się przydatne. Zobacz teraz, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu smartwatcha dla 12-latka. Jaki smartwatch dla dziecka będzie najlepszy? 
smartwatch dla 12-latki

Ekran i koperta   

Dla dziecka 12-letniego optymalną wielkością smartwatcha będzie rozmiar do maksymalnie 1,5 cala. Większe zegarki będą stanowiły niepotrzebne obciążenie na nadgarstku i może stać się tak, że maluch zniechęci się do korzystania z inteligentnego urządzenia. Komfort jest bardzo ważny, dlatego wyświetlacz nie powinien być przesadnie duży.  

Moduł GPS  

Absolutnym must-have w każdym smartwatchu dla 12-latków jest moduł GPS. Dzięki niemu będziesz w stanie określić położenie dziecka, a także skorzystać z funkcji wyznaczania stref w których dziecko może przebywać.  

Bateria w smartwatchu dla 12-latka 

Długi czas pracy na baterii jest niezwykle istotny, dlatego wybierz model, który bez ładowarki wytrzyma co najmniej 1-2 dni. W innym wypadku konieczne będzie ciągłe podpinanie smartwatcha do źródła zasilania.  

Dodatkowe funkcje zegarka 

Jednym z istotniejszych dodatków w inteligentnym zegarku jest opcja zastosowania karty SIM, co z kolei umożliwi przypisanie numeru telefonu i skorzystanie z internetu 4G/LTE. Funkcja odbierania połączeń jest niezwykle przydatna, ponieważ pozwala utrzymać komunikację z dzieckiem, nawet gdy nie ma przy sobie telefonu. W wielu modelach stosowany jest specjalny przycisk SOS, po którego naciśnięciu rodzic zostaje automatycznie powiadomiony o zagrożeniu.  
Dobry smartwatch powinien mieć funkcję monitorowania snu czy rejestrowania liczby kroków. Takie drobne dodatki zmotywują dziecko do aktywności i osiągania wyznaczonych sobie celów.  Jakie dodatki znajdziemy jeszcze w dobrym smartwatchu? Na pewno latarkę i kalkulator, które w wielu sytuacjach okazują się nieocenionym dodatkiem.  

Ile trzeba zapłacić za dobry smartwatch dla 12-latka?  

Ceny dobrych smartwatchy dla 12-latków wahają się od około 200 złotych i mogą sięgać nawet 800 złotych. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujesz. Zegarki dedykowane dla dzieci są trochę tańsze niż modele przeznaczone dla starszych użytkowników. Smartwatch do 200 zł będzie wystarczający na początek. 

Polecane smartwatche dla 12-latków  

1. Garett Sport Tactic  

Świetnie wyglądający smartwatch został zaprojektowany z myślą o młodszych użytkownikach. Do monitorowania kondycji służy pulsometr, pulskoksymetr, a nawet ciśnieniomierz. Tryby sportowe rejestrują aktywność, a następnie przedstawiają to wszystko na wyświetlaczu. Garett Sport łączy się z telefonem i wyświetla powiadomienia bezpośrednio z niego. To bardzo dobry model w rozsądnej cenie. Warto wziąć go pod uwagę podczas zakupów.  

2. Huawei Watch Fit 2 Active  

Huawei Watch Fit 2 Active łączy cechy dobrego smartwatcha i opaski sportowej. To właśnie ze względu na kompaktowe rozmiary zdecydowaliśmy się umieścić go w naszym zestawieniu. Do dyspozycji jest aż 97 trybów sportowych, które rejestrują takie parametry jak dystans, prędkość czy spalone kalorie. Zegarek zabezpieczono przed wodą do 5 ATM, dlatego nie trzeba obawiać się o jego uszkodzenie. Mocną stroną tego modelu jest bateria wystarczająca nawet na 7 dni!  

3. Hama Fit Watch 6910  

Hama Watch Fit swoim wyglądem nawiązuje do klasycznych zegarków. Do jego najważniejszych funkcji trzeba zaliczyć pulsoksymetr, pomiar tętna, a także monitorowanie snu. Zegarek wspiera 14 dyscyplin sportowych i dodatkowo umożliwia sterowanie muzyką z telefonu podczas wykonywania ćwiczeń. Wyświetlacz o przekątnej 1,28 cala jest optymalny do odczytywania wszystkich informacji.  

4. Xiaomi Mi Watch  

Ten smartwatch jest jednym z lepszych dla 12-latków. Wyświetlacz o przekątnej 1,39 cala ma ponad 100 unikatowych tarcz. Moduł GPS wykorzystuje cztery tryby lokalizacji, natomiast bateria przy spokojnym użytkowaniu wystarcza na 16 dni. Całość dopełnia 117 trybów ćwiczeń, które zawierają 17 profesjonalnych trybów treningowych. Stosunek jakości do ceny został dobrze zachowany, dlatego warto wziąć ten model pod uwagę podczas zakupów.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.