Data publikacji:

Jaki smartwatch z funkcją rozmowy kupić?

Smartwatch z funkcją rozmowy jest gadżetem, który ułatwia życie i sprawia, że za każdym razem, gdy ktoś do nas dzwoni, nie trzeba sięgać po telefon. Sprawdź, jaki model do prowadzenia rozmów warto kupić!

smartwatch z funkcją rozmowy

Smartwatch z funkcją rozmowy: czym się charakteryzuje?

Inteligentne zegarki na dobre zadomowiły się na rynku urządzeń elektronicznych. Smartwatch jeszcze do niedawna był uznawany za gadżet dla wybranych. Jednak producenci poszli o krok dalej i zaproponowali funkcje, które sprawiają, że taki zegarek jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem, które sprawdza się doskonale w codziennym użytkowaniu. Jaki smartwatch wybrać? Dzisiaj przyglądamy się modelom z funkcją rozmowy.

Funkcja prowadzenia rozmów za pośrednictwem zegarka jeszcze kilka lat temu była uznawana za nowinkę, którą widzieliśmy jedynie w filmach science fiction. Teraz marzenia stały się rzeczywistością i nawet w najtańszych modelach znajdziemy wbudowany mikrofon. W ten sposób możemy odbierać połączenia przychodzące bez konieczności sięgania po telefon.

Jeśli wybierzesz wersję z kartą eSIM, wówczas będziesz mógł wykonywać połączenia, nawet gdy smartfon nie będzie znajdował się w pobliżu. Do zegarka przypisany jest zupełnie nowy numer telefonu. Na tym jednak nie koniec, ponieważ smartwatch z eSIM oferuje dostęp do internetu.

Smartwatch z funkcją rozmowy: dlaczego warto go wybrać?

Smartwatch z funkcją rozmowy to przede wszystkim wygoda użytkowania. Mając telefon schowany w kieszeni, możesz odebrać połączenie i rozpocząć rozmowę. To sprawdza się w każdej sytuacji, gdy mamy zajęte ręce i nie chcemy odrywać się od wykonywanego zadania. Smartwatch z funkcją rozmowy to także doskonały wybór dla sportowców. Jeśli wybierasz się pobiegać, a nie chcesz zabierać ze sobą telefonu, to smartwatch z eSIM zapewni ci stały kontakt z bliskimi.

Warto wspomnieć, że funkcja rozmowy jest również dostępna w smartwatchach dla dzieci. Dla rodzica to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w dowolnym momencie może on skontaktować się ze swoją pociechą. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na bezpieczeństwo. jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Warto siegać po modele z modułem GPS pozwalającym na lokalizowanie dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha z funkcją rozmów?

Wielkość koperty

Wielkość koperty to jeden z ważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru. Dla kobiet najlepszym wyborem będą zegarki z kopertą w rozmiarze od 38 mm do 42 mm. Mężczyźni powinni zwrócić uwagę na zegarki z kopertą 44 mm lub 46 mm. Takie modele mają również większy ekran, przez co na tarczach znajdziemy trochę więcej informacji.

Rodzaj ekranu

W sklepach znajdziemy smartwatche z ekranami AMOLED, które mają kształt okrągły bądź prostokątny. Tak naprawdę wybór zależy od preferencji użytkownika. Jeśli szukasz smartwatcha w bardziej klasycznym stylu, to okrągła tarcza jest lepszym wyborem. Dla poszukujących nowych rozwiązań prostokątne zegarki okażą się bardzo dobre.

Funkcje zdrowotne i sportowe

Smartwatch nie służy wyłącznie do prowadzenia rozmów. To przede wszystkim sprzęt do pomiaru codziennej aktywności użytkownika. Wszystkie modele mają wbudowany czujnik tętna, który na bieżąco dostarcza informacji o pulsie. Jeśli chcesz zebrać więcej danych, to zwróć uwagę na modele wyposażone w czujnik EKG, a także sensor sprawdzający poziom natlenienia krwi. Niektóre wersje mają również system sprawdzający poziom stresu. Wszystkie zebrane informacje sprawdzisz na ekranie zegarka lub w dedykowanej aplikacji na smartfonie.

Obecność zaawansowanych czujników powoduje, że smartwatch doskonale nadaje się do uprawiania sportu. Wbudowany moduł GPS nie tylko umożliwia rejestrowanie przebytej trasy, ale również pokazuje pokonany dystans, aktualną i średnią prędkość. Dodatkowo w smartwatchach znajdziemy dedykowane programy treningowe. Dla osób aktywnych to świetne rozwiązanie!

Praca na baterii

Dobry smartwatch musi zapewnić długi czas pracy na jednym cyklu ładowania. Przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych funkcji, a także prowadzeniu rozmów, średni czas działania wynosi mniej więcej trzy dni. Są jednak modele, które bez ładowarki potrafią wytrzymać dwa tygodnie. Im większa bateria, tym dłużej urządzenie będzie działać. Zwykle w smartwatchach montuje się baterie o maksymalnej pojemności około 500 mAh.

Smartwatch z kartą SIM lub eSIM

Prowadzenia rozmów bez użycia telefonu konieczne jest posiadanie smartwatcha wspierającego karty SIM. Do wyboru mamy dwie wersje. Pierwsza oferuje specjalny slot na fizyczną kartę SIM w zegarku. Druga to natomiast technologia eSIM, która wyklucza stosowanie karty. Wystarczy skontaktować się z operatorem, który aktywuje usługę na urządzeniu. Takie rozwiązanie jest obecne w większości droższych smartwatchy z funkcją rozmów.

Ile kosztuje smartwatch z funkcją rozmowy?

Ceny smartwatchy z funkcją rozmowy są bardzo zróżnicowane. Najtańsze modele kosztują około 400-500 złotych. Ceny topowych smartwatchy sięgają nawet 2 tys. złotych. W parze z wyższą ceną idzie jakość wykonania, a także większa liczba dostępnych funkcji.

Najlepsze smartwatche z funkcją rozmowy

Zobacz przygotowany przez nas ranking zegarków sportowych z funkcją rozmowy.

Apple Watch SE

Samsung Galaxy Watch 3
Huawei Watch GT 2 Pro
Amazfit GTS
Xiaomi MI Watch
Realme Watch S
Fitbit Sense
Autor: Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.