Data publikacji:

Jaki smartwatch dla 7-latka?

Jednym z gadżetów, które szczególnie lubią dzieci i młodzież jest smartwatch. Dla 7-latka, jak i starszych użytkowników to idealny pomysł na prezent, jak i udogodnienie w życiu codziennym. Takie akcesoria posiadają wiele przydatnych funkcji, ale też są dobrym sposobem na czuwanie nad bezpieczeństwem dziecka, dzięki wbudowanej funkcji GPS. Na rynku urządzeń elektronicznych można znaleźć wiele smartwatchy w różnych wariantach. Jaki smartwatch dla dziewczynki 7 lat będzie najlepszym wyborem i jakie funkcje powinno zawierać takie urządzenie?
smartwatch dla 7 latka

Czym jest smartwatch dla 7-latka?

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać i dlaczego warto kupić ten gadżet? Smartwatch to rodzaj inteligentnego zegarka, który występuje w wielu różnych wariantach. To zarówno ekskluzywne i zaawansowane urządzenia z wieloma funkcjami dedykowane dorosłym, jak i nieco prostsze o przyjaznym, kolorowym designie dedykowane młodzieży i dzieciom.
Smartwatche to urządzenia coraz bardziej popularne. Pozwalają na szybkie odczytywanie SMS-ów i powiadomień, sprawdzenie godziny, poinformowanie o połączeniu przychodzącym czy wyświetlenie przypomnienia.
Smartwatche posiadają też wbudowaną funkcję GPS, dzięki czemu w każdej chwili można sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Takie urządzenie to idealny smartwatch dla 7-latka, który nie zawsze jest już posiadaczem smartfona i można do niego zadzwonić.   

Smartwatch dla dziewczynki 7 lat – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chociaż dzieci są dzisiaj zdolne obsługiwać nawet skomplikowane urządzenia, komputery i różnego rodzaju aplikacje smartwatch dla 7 latka nie powinien być wyposażony w zbyt wiele zaawansowanych funkcji. Po pierwsze większość z nich nie będzie przydatna dziecku i może skomplikować obsługiwanie gadżetu, a po drugie im więcej zaawansowanych możliwości ma takie akcesorium, tym jest droższe.
Smartwach dla dziewczynki 7 lat powinien być wyposażony w pojemną baterię, która umożliwi intensywne użytkowanie urządzenia przez cały dzień i nie spowoduje rozładowania w momencie, gdy dziecko jest poza domem.
Warto też wybrać model, który będzie wyposażony w obudowę wytrzymałą na zarysowania, pęknięcia i różne uszkodzenia. Dzieci są szczególnie aktywne i zazwyczaj mniej uważne niż dorośli. Urządzenie z obudową słabej jakości mogłoby szybko ulec zniszczeniu np. podczas zabawy na placu zabaw czy w szkole. Dobrym wyborem będzie też smartwatch odporny na pył i wodę.
Smartwatch dla 7-latka powinien być też modelem łatwym w obsłudze. Dobrym wyborem będzie więc urządzenie z ekranem dotykowym. Jednocześnie gadżet ten nie powinien być zbyt duży, by nadmiernie nie odstawać od dziecięcej ręki. Warto też zwrócić uwagę na długość paska oraz możliwość ciasnego zapięcia zegarka w taki sposób, by swobodnie okalał nadgarstek dziecka, ale jednocześnie nie zsunął się podczas wykonywania różnych aktywności.
Bardzo ważną funkcją, jaką powinien mieć smartwatch dla 7-latki, jest też GPS i możliwość ustalenia bezpiecznego terenu, po jakim może poruszać się dziecko. Przekroczenie jego granic zasygnalizowane zostaje alarmem dźwiękowym, co zagwarantuje dziecku bezpieczeństwo.

Jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla 7-latka?

Idealny i funkcjonalny smartwatch dla 7-latka powinien mieć wbudowany moduł GPS, który nie tylko pozwoli na sprawdzenie aktualnego miejsca przebywania dziecka, ale też będzie umożliwiał sprawdzenie historii lokalizacji i miejsc, w którym przebywało dziecko.
Taka funkcja daje szansę stworzenia swoistej mapki poruszania się i jest bardzo lubiana nie tylko przez rodziców, ale też dzieci. Ponadto wyznaczając taką trasę, istnieje możliwość zmierzenia różnych parametrów, takich jak prędkość poruszania się lub liczba wykonanych kroków. To nie tylko bezpieczeństwo, ale też świetna zachęta do spacerów i aktywności ruchowej.
Doskonałym i funkcjonalnym modelem będzie też smartwach dla 7-latka z funkcją wykonywania połączeń. To rodzaj połączenia inteligentnego zegarka z telefonem. Takie gadżety umożliwiają umieszczenie w nich karty SIM, dzięki czemu dziecko może zarówno odebrać, jak i wykonać połączenie. Podczas wyboru właściwego smartwatcha z funkcją dzwonienia warto upewnić się, czy urządzenie wyposażono w mikrofon i głośnik niezbędne do prowadzenia rozmów.
Dla ciekawych życia i żądnych wiedzy dzieci doskonałym urządzeniem będzie smartwatch wyposażony w takie funkcje jak monitoring snu. To świetny sposób na zainspirowanie dziecka do zdobywania wiedzy i zwrócenia uwagi na działanie biologii własnego organizmu. Wybierając smartwatch dla 7-latka, warto też wybrać model, który wyposażony będzie w przycisk alarmowy SOS. Dzięki niemu zawsze wtedy, gdy dziecko znajdzie się sytuacji zagrażającej jego bezpieczeństwu, będzie mogło za pomocą jednego przycisku powiadomić o tym fakcie swoich opiekunów.

Idealny smartwatch dla 7 latka – ciekawe aplikacje i interesujący design

Smartwatche często też posiadają możliwość połączenia się z Internetem oraz różne ciekawe aplikacje, takie jak gry czy programy edukacyjne dostosowane do wieku użytkownika. To świetna opcja na zdobycie potrzebnych informacji czy poszerzanie wiedzy w ciekawy i zabawny sposób.
Warto też pamiętać, aby smartwach dla 7-latki utrzymany był w ciekawej, dziecięcej kolorystyce. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych modeli niemal we wszystkich kolorach, różnych wzorach, ale też z bohaterami i ulubionymi postaciami z filmów czy bajek. Taki gadżet będzie nie tylko funkcjonalny i przydatny na co dzień, ale też stanie się ulubionym akcesorium dziecka, które cieszyć będzie małego właściciela przez długi czas.

Które smartwatche dla 7-latków wybierane są najczęściej?

Wśród najczęściej wybieranych smartwachy dla 7-latków znajduje się kilka funkcjonalnych i wartych zakupu propozycji, które są nie tylko wytrzymałe i świetnie się prezentują, ale też dostępne są w dobrych cenach w stosunku do posiadanych udogodnień i parametrów.
Wśród najchętniej kupowanych gadżetów znajduje się m.in. smartwach dla dziewczynki 7 lat Garett Kids Sun 4G. To pojemna bateria 800 mAh, która wystarczy na kilka dni, bardzo precyzyjna lokalizacja GPS, funkcja SOS i możliwość korzystania z Internetu. Na uwagę zasługuje też nowoczesny opływowy kształt i obudowa w odcieniu delikatnego różu.
Przesyłanie zdjęć oraz możliwość wysyłania szybkich wiadomości dodatkowo posiada inny model tej samej firmy, którym jest Garett Kids LOL LTE 4G
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!