Data publikacji:

Jaki smartwatch dla dzieci z grami kupić?

Smartwatche dla dzieci z grami stają się coraz bardziej popularne, ponieważ zapewniają interaktywny sposób nauki i zabawy. Smartwatche są wyposażone w różne funkcje, takie jak polecenia głosowe, gry edukacyjne i kontrolę rodzicielską. Dzięki tym funkcjom dzieci mogą się bawić, jednocześnie ucząc ważnych umiejętności. Jeśli szukasz smartwatcha z grami dla swoich dzieci, dobrze trafiłeś.
Smartwatch dla dziecka z grami

Smartwatche – jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka

Nowe technologie, ulepszenia i rozwiązania zawładnęły każdym, niezależnie od wieku i zainteresowań. Smartwatche kojarzą się z bardzo aktywnym życiem i osobami, które lubią być w ruchu. Zegarek sportowy to także świetny pomysł na prezent dla naszego dziecka. Poza tym, że są doskonałym gadżetem i elektroniczną zabawką posiadają wiele przydatnych funkcji, służących również bezpieczeństwu pociechy. Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?
Najbardziej pożądaną przez rodziców opcją jest wbudowany moduł GPS, pozwala on na włączenie geolokalizacji w urządzeniu i sprawdzanie na bieżąco lokalizacji naszego dziecka. W niektórych modelach można wyznaczyć dziecku tak zwane geo-ogrodzenie, które polega na tym, że jeśli dziecko wyjdzie poza obszar zaprogramowany przez nas, automatycznie rodzic otrzymuje powiadomienie ostrzegawcze. Może to być na przykład teren wokół szkoły, czy kilka ulic sąsiadujących z naszym domem.   
Kolejną przydatną funkcją jest możliwość wykonywania rozmów i przesyłanie wiadomości SMS. Oczywiście w takim wypadku potrzebujemy karty SIM. Smartwatch z funkcją rozmowy zastąpi kupno telefonu lub smartfona, pozwoli na bycie w kontakcie z dzieckiem i ułatwi komunikowanie się w nagłych wypadkach.    

Jaki smartwatch z grami dla dziecka?    

Smart zegarki to urządzenia, które mogą dodatkowo zapewnić rozrywkę naszemu dziecku. Jaki smartwatch dla dziecka z grami wybrać? Zebraliśmy listę najlepszych smartwatchy z grami dla dzieci, abyś mógł podjąć świadomą decyzję przy wyborze i sprawić radość dziecku dobrym i praktycznym urządzeniem.

OPPO Watch    

Jednym z najbardziej polecanych smartwatchy dla dzieci z grami jest Oppo Watch. Dzięki temu, że sprzęt posiada system WearOS, pociecha może pobrać wiele gier i aplikacji. Do dostępnych gier należą między innymi: WearMaze, PetQuest Virtual Pet, czy Cosmo Run. Dzięki temu, że telefon posiada sporej wielkości wyświetlacz, można z niego sprawnie korzystać. Bateria wytrzymuje do 36 godzin.    

Apple Watch SE

T to nowoczesny gadżet, który dzięki obecności sklepu Apple oferuje młodemu użytkownikowi możliwość ciekawego spędzenia czasu. Do popularnych gier, które mogą znaleźć się w smartwatchu od Apple należą na przykład Bubble Wars, JellyfishTap i TouchRound.
W przypadku tego zegarka czas, jaki wytrzymuje bateria, jest bardzo słaby, bo zaledwie 18 godzin. To z pewnością krótko, ale dla dziecka może być wystarczająco na zabawę urządzeniem.   

Fitbit Versa 2

Następny chwalony przez recenzentów zegarek to Fitbit Versa 2. Z wyglądu bardzo podobny do wyżej wymienionych smartwatchy. Jeśli szukamy smartwatcha z grami, to będzie strzał w dziesiątkę. Do gier, które można pobrać za pomocą sklepu Fitbit należą: Pocket Glider, Drag Racing i Space Rocket.
To, co zadziwi, a zarazem przekona szukających dobrego smartwatcha do tej pozycji to bateria, która bez konieczności ładowania jest w stanie wytrzymać nawet do sześciu dni.      

Tobi

Dla najmłodszych idealnym wyborem będzie smartwatch Tobi. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: różowej – dla dziewczynek, oraz niebieskiej – dla chłopców. Wygląd zegarka przypomina zabawkę, dzięki czemu może przypaść do gustu maluchom.
Gry, jakie oferuje Tobi, to: A-Maze-Ing Balance, Freeze Dance oraz Search and Seek. Wytrzymałość baterii zasługuje na uznanie, ponieważ wynosi około 5 dni.    

V-Tech Kidizoom DX2

Jeszcze jedną bardzo atrakcyjną propozycją dla młodszych użytkowników jest smartwatch V-Tech Kidizoom DX2. Ten zegarek posiada już kilka wgranych gier, które mają charakter edukacyjny, ale można także pobrać inne, bardziej rozrywkowe.     

ForeveriGo Pro JW-200

Jeszcze innym smartwatchem z grami dla dzieci jest ForeveriGo Pro JW-200. To z pewnością propozycja dla starszaków, ponieważ system zegarka nie należy do bardzo prostych i posiada całkiem sporo funkcji. Oprócz standardowych opcji zawartych w smartwatchu wyposażony jest dodatkowo w możliwość pobierania gier.  

GarminVivofit jr. 2

Może i nie posiada od początku wbudowanych gier, natomiast wzbudza poczucie rywalizacji. To za sprawą funkcji do wypełniania zadań. Dziecko wraz z rodzicem ustala listę swoich obowiązków, jeśli je wypełni, otrzymuje wirtualną walutę lub możliwość zagrania w grę. Parametr, który jest inny niż w powyższych propozycjach to bateria. Nie ma konieczności ładowania, ponieważ bateria jest wymienna. Smartwatch może służyć przez około rok na jednym akumulatorze.   

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha?  

Chcąc kupić droższy sprzęt warto dokładnie sprawdzić, na jakie parametry zwrócić uwagę. Jednym z nich jest oczywiście lokalizator, który czujnie wskaże położenie jego właściciela.     
Druga przydatna rzecz to możliwość załączenia karty SIM, dzięki niej możemy być w ciągłym kontakcie z naszym dzieckiem, a ono czuje się bezpiecznie w nagłych przypadkach, ponieważ bez konieczności posiadania telefonu może dać nam sygnał, że nas potrzebuje.   
Bateria oraz wydajność – to bardzo ważny aspekt, na który wpływają dwie wyżej wymienione funkcje. Trzeba znaleźć takie urządzenie, które bez potrzeby ładowania wytrzyma minimum jedną dobę. Dodatkowo przy posiadaniu gier wytrzymałość musi być znacznie lepsza.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!