Data publikacji:

Jaki smartwatch dla nastolatków wybrać? Polecane zegarki sportowe dla nastolatków

Chcesz zafundować swojemu dziecku nietuzinkowy prezent? Świetnym wyborem będzie inteligentny zegarek sportowy, który nie tylko sprawdzi się do precyzyjnego odmierzania czasu, ale także stanie się oryginalnym gadżetem. Jaki smartwatch dla nastolatków wybrać? Podpowiadamy!

smartwatch dla nastolatków

Czym jest smartwatch?

Zanim podpowiemy ci, jaki smartwatch wybrać dla nastolatków, warto najpierw sprawdzić, czym tak naprawdę są tego typu urządzenia. To nic innego, jak inteligentne zegarki sportowe, które zostały wyposażone między innymi w ekran dotykowy. Elektroniczny sprzęt mobilny noszony na nadgarstku łączy w sobie funkcje klasycznego czasomierza z tymi, które mają popularne smartfony.

Jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla nastolatków?

Szukając odpowiedniego inteligentnego zegarka dla nastolatków, z pewnością nie będziesz narzekać na brak wyboru. Producenci zadbali o to, aby w ich ofercie znalazły się setki modeli przeznaczonych dla młodzieży, w tym również te wyposażone w praktyczne funkcje. Które z nich są w szczególności warte uwagi?

Do podstawowych funkcji można zaliczyć przede wszystkim powiadomienia z telefonu. Oznacza to, że wybrany smartwatch dla nastolatka może zostać połączony ze smartfonem. W efekcie na tarczy czasomierza będą wyświetlać się powiadomienia o nowych wiadomościach czy nieodebranych połączeniach.

Większość modeli dostępnych na rynku jest również wyposażona w stoper i budzik. Dzięki nim nastolatek może nie tylko odmierzać czas np. podczas aktywności fizycznej, ale także ustawić alarm i przypomnienia dla ważnych wydarzeń. Opcjonalnie w smartwatchu może znaleźć się funkcja minutnika.

Lokalizacja i nadajnik GPS w smartwatchach dla nastolatków

Funkcja lokalizacji, w którą są wyposażone niektóre inteligentne zegarki dla nastolatków, to przede wszystkim udogodnienie dla rodziców. Dzięki niej można sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się dziecko i upewnić się, czy jest bezpieczne. Jest bezpośrednio połączone z nadajnikiem GPS, który również znajdziesz w smartwatchach.

Z kolei nadajnik GPS sprawi, że nastolatek już nigdy więcej nie zgubi się podczas wycieczki za miasto czy wyjazdu z przyjaciółmi. Praktyczna i zdecydowanie polecana funkcja umożliwia nie tylko odczytanie pozycji w terenie, ale także monitorowanie przebiegu trasy spaceru czy biegu po okolicy.

Polecane inteligentne zegarki dla nastolatków

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego smartwatcha dla nastolatka? Odkryj polecane inteligentne zegarki, które znajdziesz na Ceneo.pl!

HUAWEI WATCH GT 2 SPORT

To model współpracujący z systemem Android, którego ekran ma przekątną wynoszącą 1,39 cala. Wewnątrz znajdziesz pamięć 2 GB oraz baterię o pojemności 420 mAh. Dzięki niej czas pracy zegarka wynosi aż 336 godzin! Do zalet polecanego smartwatcha dla nastolatków można zaliczyć również wodoodporność, wytrzymałą konstrukcję, dodatkowe czujniki monitorujące aktywność i Bluetooth.

AMAZFIT GTS

Wodoodporny zegarek dla nastolatków, który współpracuje zarówno z systemem Android, jak i iOS. Model o przekątnej ekranu 1,65 cala ma pojemność baterii wynoszącą 220 mAh, co przekłada się aż na 14 dni nieprzerwanej pracy. Na tym jednak nie koniec! W lekkiej konstrukcji zamknięto także wbudowany GPS i tracker 12 dyscyplin sportowych.

HUAWEI WATCH GT 2E

Ostatni polecany sportowy zegarek dla nastolatków zdecydowanie przypadnie do gustu młodzieży uwielbiającej aktywność fizyczną. Urządzenie kompatybilne z systemem iOS i Android ma pamięć 4 GB oraz baterię o pojemności 550 mAh. W efekcie może działać nawet 336 godzin. Co więcej, smartwatch o przekątnej 1,39 cala jest wodoodporny i może być parowany z bezprzewodowymi słuchawkami.