Data publikacji:

Jaki plecak do technikum wybrać?

Dla młodych ludzi wygląd ma wyjątkowo duże znaczenie, szczególnie w burzliwym okresie szkoły średniej, gdy chcą czuć się modnie i być na czasie, podkreślając jednocześnie własny styl. Wybierając idealny plecak do technikum, nie sposób pominąć wagi estetyki, ale równie istotna jest wygoda. Plecak powinien być praktyczny i stylowy, dostosowany do noszenia większych ciężarów. Pamiętaj, że będziesz nosić go ze sobą każdego dnia, przyda ci się również w wolnym czasie. Jakie plecaki szkolne do technikum sprawdzają się najlepiej?
plecak do technikum

Czy plecak szkolny jest niezbędny do technikum?

Myśląc o wyprawce szkolnej, automatycznie oczami wyobraźni widzimy plecak. Wydaje się absolutnie niezbędny, bo w czym innym można przenosić ciężkie książki, zeszyty, jedzenie i napoje? Niekiedy młodzież, chcąc poczuć się doroślej i wyróżnić z tłumu, zamiast plecaka do technikum wybiera torbę. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt, które wrzucając niezbędne przybory szkolne do dużej torebki typu shopper bag, odżegnują się od wizerunku typowej uczennicy. Inną możliwością są listonoszki. Miłośnicy klasycznego stylu wybierają najczęściej skórzaną wersję tych ponadczasowych toreb, ale jeszcze bardziej popularną alternatywą plecaka szkolnego do technikum są torby na ramię zdobione modnymi wzorami.

Plecak nie jest zatem jedyną możliwością, ale zdecydowanie najbardziej praktyczną. Specjaliści nieustannie podkreślają, jak duże znaczenie ma sposób przenoszenia szkolnych ciężarów, które niekiedy rosną do niebotycznych rozmiarów. Ich równomierne rozłożenie na plecach odciąża kręgosłup i zapobiega późniejszym wadom postawy. Nawet jeśli od czasu do czasu zapakujesz niezbędne rzeczy do torby, na co dzień wybieraj dobrej jakości plecak, który zapewni ci komfort. Przenosząc w nim rzeczy, właściwie nie odczuwasz ich ciężaru. To zaleta, z której dobrze zdają sobie sprawę wszyscy podróżnicy i osoby aktywne.

Jaki plecak do technikum wybrać?

Jaki powinien być idealny plecak do technikum? Pojemny, wygodny i przemyślany, a dodatkowo modny i dopasowany do stylu. Wybór w sklepach jest ogromny, dlatego przed zakupem warto uświadomić sobie własne oczekiwania. U młodzieży aspekty praktyczne często odchodzą na dalszy plan i czasami warto się z tym pogodzić.

Cechy i elementy, które powinien posiadać dobry plecak do technikum:

  • Wygodne, wyściełane szerokie pasy naramienne. Nie wszystkie plecaki szkolne je posiadają, ponieważ ten element kojarzy się z typowo sportowo-turystycznym wyglądem. Na ich obecność powinny zwrócić uwagę osoby, które cenią maksymalną wygodę i przenoszą na co dzień duży ciężar.
  • Kieszonki zewnętrzne i wewnętrzne. Nic nie pozwala tak dobrze zadbać o porządek, jak one. Młodzież nosi przy sobie mnóstwo drobiazgów, które łatwo zgubić, a zapinane na zamek przegródki pozwalają zapanować nad chaosem. Boczne kieszonki z siatki są natomiast idealnym miejscem na rzeczy, które muszą być pod ręką, na przykład bidon z wodą lub przekąskę.
  • Dobre wykonanie. Wytrzymały materiał pozwoli ci uniknąć dziur i sprawi, że będziesz mógł używać plecaka do ostatniej klasy technikum. Ponadto będzie on prezentował się nienagannie przez cały ten okres. Ważna jest również wodoodporność. Dzięki niej, nawet jeśli złapie cię deszcz, nie stracisz cennych notatek i książek.
  • Optymalna pojemność. Plecaki dla uczniów szkoły średniej mają zazwyczaj pojemność 20–30 litrów w zależności od modelu. Przed rozpoczęciem nauki warto dowiedzieć się, ile książek i innych przedmiotów będzie trzeba nosić do szkoły każdego dnia i czy jest możliwość pozostawienia rzeczy w szkole. Zazwyczaj lepszym pomysłem jest wybór większego plecaka do technikum, ponieważ najczęściej jego uczniowie, oprócz książek i zeszytów, muszą dodatkowo nosić ze sobą strój lub inne przedmioty związane z zajęciami praktycznymi.
  • Stylowy wygląd. To bardzo ważna kwestia dla młodzieży. Plecak powinien wyrażać osobowość i być na tyle uniwersalny, by pasował do codziennych stylizacji. Niektórzy uczniowie lubią modele w stylu klasycznym lub nawet retro, inni cenią nowoczesny, sportowy wygląd, nie brakuje również zwolenników jednolitych plecaków, które są łatwe do ozdobienia naszywkami, przypinkami, napisami i innymi dodatkami. Niektórzy lubią rzucać się w oczy, inni chować się w tłumie, jednak każdy chce wyglądać rewelacyjnie ze swoim plecakiem.

Plecak do technikum w stylu sportowym

Większość nastolatków ceni ponad wszystko luz i swobodę, jednak muszą one również wiązać się ze stylowym wyglądem. Markowe plecaki w stylu sportowym są odpowiedzią na te potrzeby i zapewne z tego powodu od zawsze cieszą się ogromną popularnością. Jakie plecaki szkolne do technikum sprawdzą się najlepiej? Młodzież ceni dobrze znanych producentów takich jak Nike, Adidas czy Puma. Jeśli spojrzysz na szkolny korytarz, z pewnością rzucą ci się w oczy również plecaki Vans zawieszone nisko na plecach. To synonim młodzieżowego luzu.

Fjallraven – modne plecaki szkolne do technikum

Od kilku lat niezwykle popularnymi plecakami do technikum, zwłaszcza wśród dziewcząt, stały się modele skandynawskiej firmy Fjallraven. Przyciąga do nich oryginalny, miejski wygląd i niemal nieskończona liczba wariantów kolorystycznych. Mają w sobie nieodparty urok, a ich użytkownicy są zdania, że są bardzo wygodne i praktyczne. Dzięki specjalnym rączkom na górze mogą służyć za stylową miejską torbę.

Turystyczny plecak do technikum

Plecaki turystyczne przeszły w ostatnich latach przemianę, a rynek zawojował styl urban outdoor, który łączy praktyczność i modne wzornictwo. Trekkingowy plecak do technikum będzie miał mnóstwo kieszonek na drobiazgi i ergonomiczny kształt, dzięki któremu ciężar na plecach będzie nieodczuwalny. Można go wykorzystać nie tylko w szkole, ale także na biwaku za miastem czy w czasie wieczornych wyjść na miasto.
Zdjęcie: valeriygoncharukphoto/Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym