Data modyfikacji:

Sony Xperia 5 II zaprezentowany. Znakomity smartfon 5G

Sony Xperia 5 II to najmniejszy smartfon z siecią 5G, który sprawdzi się nie tylko w codziennym użytkowaniu. Czym jeszcze zaskakuje nowy telefon? Zobacz specyfikację Sony Xperia 5 II.

sony xperia 5 II

Sony Xperia 5 II wygląda doskonale!

W Sony Xperia 5 II wykorzystano rozwiązania znane już z modelu Xperia 1 II, wprowadzając także kilka nowości. Smartfon otrzymał ekran o przekątnej 6,1 cala. Początkowe doniesienia mówiły o rozmiarze 5,7-5,8 cali. Jednak ekran CinemaWide w proporcjach 21:9 jest nieco większy. Tym samym rozmiar przedniego panelu nie będzie się różnił niczym od pierwszej generacji.

Jakie nowości wprowadzono w smartfonie? Odświeżanie obrazu z częstotliwością 120 Hz i zapewnia znakomitą płynność, co docenią między innymi wielbiciele gier mobilnych. Sony Xperia 5 II ma procesor 5G Qualcomm® Snapdragon™ 865, tym samym dołącza więc do grona telefonów obsługujących sieć 5G.

Sony Xperia 5 II ma baterię o pojemności 4000 mAh. Energooszczędne podzespoły w połączeniu z pojemnym akumulatorem powinny zagwarantować długi czas pracy.

Przedni panel jest pokryty warstwą szkła i, co ważne, nie ma żadnego wycięcia w ekranie. Wizualnie Sony Xperia 5 II prezentuje się więc znakomicie.

Sony Xperia 5 II specyfikacja

  • ekran: 6,1 cala 
  • rozdzielczość: 1080 × 2380 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 865 
  • pamięć RAM: 8 GB 
  • bateria: 4000 mAh 
  • aparat główny: 12 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix

Świetny zestaw trzech aparatów fotograficznych

Telefon otrzymał trzy aparaty fotograficzne z matrycami 12-megapikselowe. Sony Xperia 5 II ma także system Real-time Eye AF, którego zadaniem jest ustawianie ostrości na oko w czasie rzeczywistym. Znany z Xperia 1 II tryb Photography Pro pozwala na ręczny wybór ustawień, takich jak czułość ISO czy czas otwarcia migawki.

Ale to nie wszystko! Użytkownicy dostają także możliwość nagrywania filmów 4K HDR z szybkością 120 kl./s! Dodatkowo odtwarzanie filmu jest dostępne nawet w 5-krotnie zwolnionym tempie.

Sony Xperia 5 II: cena i data premiery

Sony Xperia 5 II ma się pojawić w sprzedaży w połowie października. Na ten moment nie wiemy, ile będzie kosztował nowy smartfon Sony, ale patrząc na specyfikację i cenę wcześniejszego modelu Xperia 1 II, możemy przypuszczać, że telefon będzie dostępny za około 4000 złotych.

Czy warto czekać na Sony Xperię 5 II?

Sony Xperia 5 II jest naprawdę dobrym telefonem. W związku z tym pojawia się pytanie, czy warto na niego czekać. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ na polskim rynku mamy świetną Xperię 1 II.

Smartfon ma dopracowany zestaw trzech aparatów, natomiast ekran o przekątnej 6,5 cala działa znakomicie. Najnowszy flagowiec zebrał wiele pozytywnych opinii, dlatego warto wziąć go pod uwagę podczas wyboru nowego smartfona. Sony Xperia 5 II może być nieco tańsza od swojego starszego brata i to może być główny argument przemawiający za jej zakupem.

Autor: Bartłomiej Mazurek