Data publikacji:

Jakie stacje pogodowe? Ranking stacji pogodowych do domu

Stacja pogodowa to bardzo funkcjonalne i przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu oraz miejscu pracy. Nierzadko, podchodząc do okna, nie jesteśmy w stanie trafnie ocenić, jaka dokładnie pogoda panuje na zewnątrz. Jeśli również borykasz się z tym problemem lub często nie wiesz, w co się ubrać, aby stylizacja była adekwatna do pogody, najprawdopodobniej pomoże ci w tym stacja pogodowa. Ranking oraz wskazówki, które przygotowaliśmy, ułatwią wybór odpowiedniego urządzenia.
stacja pogodowa ranking

Stacja pogodowa – jaką wybrać?

Większość stacji pogodowych łączy się z siecią, korzystając z fal radiowych – dzięki temu urządzenia mogą wyświetlać nam aktualną datę oraz godzinę, nawet jeśli następuje zmiana czasu. Oprócz tego stacje wyposażone są w czujniki, które należy umieścić na zewnątrz, nieopodal domu lub mieszkania. Urządzenia bez czujników nie będą aż tak dokładne jak te, które je posiadają.
Ogólna zasada jest taka, że im więcej czujników dołączonych jest do stacji pogodowej, tym bardziej precyzyjne będą pomiary. Przeciętnym użytkownikom wystarcza jednak nawet jeden czujnik zewnętrzny.

Podstawowa stacja pogodowa do domu

Wśród czynników, o które trzeba zadbać, wybierając stację pogodową do domu, można wymienić obsługiwany przez nią zakres temperatur. Najlepszy będzie ten od -20 stopni do +50 stopni Celsjusza. Wiele ze stacji pogodowych dostępnych na polskim rynku nie zarejestruje temperatury niższej niż np. -10 stopni Celsjusza. Dopuszczalne przez producentów błędy pomiarowe nie powinny wynosić więcej niż 0,5 stopnia. W innym przypadku stacja pogodowa jest zwyczajnie dość niskiej jakości.
Bardzo istotny jest także sposób zasilania. Można znaleźć stacje zasilane przez baterie AA, akumulatory, energię słoneczną czy prąd z gniazdka elektrycznego. Zdecydowanie dwie ostatnie opcje są najłatwiejsze w użytkowaniu, jednak niestety mało kto pamięta o podłączeniu stacji pogodowej do prądu na czas, aby ją naładować. Stacja zasilana z gniazdka może być przewodowa lub bezprzewodowa – na ten parametr należy zwrócić uwagę wówczas, gdy już zdecydujemy, gdzie dokładnie zamierzamy postawić urządzenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając stację pogodową?

Jaka stacja pogodowa będzie najlepsza? Taka, która oferuje możliwie jak najwięcej funkcji. Pomocne będą:
  • zapisy danych – najlepsze stacje pogodowe umożliwiają zapisywanie danych z określonego okresu lub dnia. Mogą włączać się automatycznie lub ręcznie;
  • ramki cyfrowe – są wyjątkowo estetyczne i bardzo przyjemne w użytkowaniu. Można wybrać, które informacje powinny być prezentowane w pierwszej kolejności. Ramki te pełnią również funkcję zegarka czy kalendarza;
  • odczyty określonych parametrów – stacja pogodowa do domu powinna odczytywać wszystkie podstawowe dane na temat pogody, czyli poziom wilgotności, obecność opadów, ciśnienie oraz promieniowanie UV. Modele z wyższej półki dają szansę również na odczyt godziny wschodu i zachodu słońca czy faz księżyca.

Stacje pogody – ranking

Konstruując poniższy ranking stacji pogodowych, zebraliśmy wszystkie najlepiej oceniane stacje pogodowe. Sugerowaliśmy się również ilością posiadanych przez dane urządzenie funkcji, ceną oraz estetyką. Jaka będzie najlepsza stacja pogody? Ranking umieszczony poniżej pomoże ci dokonać odpowiedniego wyboru!

ADE WS 1704

To bardzo praktyczna stacja pogodowa z czytelnym wyświetlaczem i intuicyjnie rozmieszczonymi informacjami. Nie tylko pokazuje pogodę, ale również prognozuje, jakie warunki będą panowały na zewnątrz przez kolejne 12 godzin. Pokazuje temperaturę na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczenia, w którym jest umieszczona. Działa w zakresie temperatur od -20 do +60 stopni Celsjusza.

Hyundai WS 2303

Bardzo przemyślany produkt o estetycznym, nowoczesnym designie. Powinien zadowolić większość użytkowników. Pokazuje i prognozuje pogodę, wilgotność, ciśnienie powietrza oraz fazę księżyca. Jest przystosowana również do wyświetlania daty, godziny i kalendarza. Mierzy temperaturę zewnętrzną w zakresie od -20 do +50 stopni Celsjusza. Jest wyposażona również w budzik i możliwość regulacji intensywności podświetlania ekranu.

Sencor SWS 12500

To kolejna wysokiej jakości stacja polecana przez większość użytkowników – ma wszystkie podstawowe funkcje, takie jak data, godzina, budzik, pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, kolorowy wyświetlacz, wskaźnik faz księżyca. Wyróżnia się możliwością wykorzystywania Wi-Fi, co daje możliwość podłączenia się do platform meteorologicznych. Prognozę pogody wyświetla przy pomocy wygodnych piktogramów. Podaje również ciśnienie, prędkość wiatru oraz wilgotność na zewnątrz i wewnątrz.

Wi-Fi TUYA

To propozycja o oryginalnym kształcie okręgu. Ma możliwość połączenia się z Google Weather – wyświetla informacje z darmowej aplikacji zarówno na ekranie stacji pogodowej, jak i na smartfonie, jeśli tylko życzy sobie tego jej właściciel. Ma trzy różne czujniki temperatury, które dokonują pomiarów na zewnątrz i wewnątrz budynku. Można wykorzystać ją także do ładowania telefonów lub innych urządzeń elektronicznych.

Camry CR 1166

To jedna z propozycji z niższej półki cenowej, która odpowie na potrzeby wszystkich mniej wymagających użytkowników. Na wyświetlaczu widoczna jest data, godzina, temperatura oraz poziom wilgotności. Urządzenie posiada również alarm i ma możliwość ładowania za pomocą baterii lub zasilacza, co jest wyjątkowo praktyczne.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!