Data modyfikacji:

Jaki tablet do nawigacji?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie podróżowanie samochodem bez nawigacji GPS. To spore ułatwienie, dzięki któremu bez trudu zawsze dotrzemy do celu. Część samochodów (szczególnie nowsze modele) posiada wbudowaną nawigację. Jeśli jednak nie dysponujemy takim pojazdem, możemy zdecydować się na zakup nawigacji lub tabletu, który będzie pełnił jej rolę. Jaki jednak tablet do nawigacji wybrać? Pora odpowiedzieć na to pytanie.

tablet do nawigacji

Tablet do nawigacji. Dlaczego warto?

Aby podczas jazdy korzystać z nawigacji możemy w tym celu użyć zarówno dedykowanych urządzeń, jak i smartfona lub tabletu. Nie da się jednak ukryć, że zewnętrzne urządzenia nawigacyjne oraz telefony posiadają małe ekrany, przez co korzystanie z nich jest mało komfortowe. Właśnie dlatego dla wielu kierowców tablet jako nawigacja jest najlepszym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć o sporym atucie tego urządzenia, jakim jest wielozadaniowość. Pamiętajmy, że na tablecie możemy mieć uruchomionych kilka aplikacji. Dzięki temu tablet z nawigacją może nam jednocześnie służyć np. jako źródło ulubionej muzyki. Aby jednak urządzenie dobrze sprawdzało się w tej roli, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Jaki tablet zatem wybrać?

Tablet z nawigacją - czym powinien się charakteryzować?

Najlepszy tablet do nawigacji to urządzenie, które posiada pojemną baterię pozwalającą na długi okres pracy bez konieczności ładowania. Dlatego też, poszukując tabletu, warto zwracać uwagę na ten właśnie parametr.

Ważny jest również wymiar tabletu do nawigacji. Obecnie najczęściej kierowcy wybierają tablety o wielkości ok. 10 cali. To dobre rozwiązanie. Dziesięciocalowy ekran pozwala bowiem na dobrą widoczność trasy, a jednocześnie urządzenia tej wielkości są korzystne cenowo.

Kupując tablet do nawigacji, zwróćmy również uwagę na procesor urządzenia. Od jego prędkości zależy bowiem płynność działania aplikacji. Warto również stawiać na tablety, które mają sporo wbudowanej pamięci - pozwoli to na zainstalowanie kilku różnych aplikacji nawigacyjnych - dzięki czemu bez trudu wybierzemy najlepszą dla siebie na danej trasie.

Sprawdź również: Tablet 10 cali: ranking

Jaki tablet do nawigacji? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeśli zastanawiasz się, jaki tablet do nawigacji kupić, upewnij się, że urządzenie, którym jesteś zainteresowany, posiada wbudowany GPS. Obecnie coraz więcej urządzeń korzysta nie tylko z tego systemu nawigacji, ale również obsługuje inne systemy takie jak Beidou czy Galileo. Tablety tego typu zazwyczaj są skuteczniejsze w nawigowaniu, ponieważ informacje podawane są przez różne satelity.

Koniecznym jest również, aby tablet do nawigacji posiadał możliwość korzystania z internetu. Bez dostępu do sieci urządzenie może co prawda nawigować, nie będzie jednak aktualizowało trasy oraz podawało bieżącej sytuacji na drodze (mowa tu np. o informacjach o robotach czy kontrolach drogowych).

Tablet do nawigacji - na jakie modele warto postawić?

Nie da się ukryć, że wybór tabletów do nawigacji jest obecnie spory. Dlatego też przedstawiamy propozycje, na które warto zwrócić uwagę.

Przeczytaj także, jak wybrać tablet do nauki

  • Samsung Galaxy Tab A7 2020 - ośmiordzeniowy procesor oraz 32 GB pamięci zapewniają płynną pracę nawigacji.
  • Lenovo TAB M10 FHD Plus TB-X606F - tablet z dostępem do internetu LTE oraz 128 GB pamięci.
  • HUAWEI MediaPad M5 10 Lite 4/64GB - pojemna pamięć oraz dostęp do internetu, tablet dostępny w przystępnej cenie.

Jeśli posiadamy auto, które nie ma wbudowanego wyświetlacza, warto zdecydować się na tablet do nawigacji. To urządzenie zapewni nam bowiem znacznie lepszą widoczność trasy niż smartfon. Warto również dodać, że wbrew pozorom nie musimy wydać na jego zakup sporo. Istnieją bowiem dobre modele, których cena nie przekracza kilkuset złotych.

Autorka: Kamila Łada