Data modyfikacji:

15 pomysłów na tani prezent na wesele

Nie trzeba wydawać fortuny, aby sprawić praktyczny i oryginalny prezent na wesele. Często można odnieść wrażenie, że ślubni goście prześcigają się w tym, kto sprawi droższy i bardziej okazały prezent. Fakt jest taki, że nie jest to absolutnie koniecznie! Co kupić na wesele? Spieszymy z poradą.

Czeka cię wesele? Prezent dostosuj do swojego portfela

Dawniej, nawet skromny upominek ślubny był widziany pozytywnie. Dziś mogłoby się zdawać, że wręczenie taniego upominku ślubnego jest nietaktem. Sprawę ułatwia sytuacja, w której para młoda w zaproszeniu wyraźnie wskazuje, że w ramach prezentów, chętnie przyjmą gotówkę. Co jednak, gdy taka informacja się nie pojawi, a ty nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na drogi upominek? Spokojnie – wbrew pozorom, opcji na tani i ciekawy prezent ślubny jest naprawdę sporo. Wystarczy odrobina wyobraźni, a przygotowany przez ciebie podarek przebije drogie ekspresy, czy karnety do SPA.

Tani prezent na wesele – 15 pomysłów

Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na wesele będzie praktyczny i miły dla oka, zobacz nasze zestawienie. Przekonasz się, że na upominek nie trzeba wydawać góry pieniędzy. Czasem najprostsze pomysły okazują się najbardziej trafionymi. Oto lista tanich upominków ślubnych – bez wątpienia znajdziesz tu coś, co sprawdzi się doskonale na weselu twoich bliskich.

1. Ślubny tort z… ręczników

Kto nie zgodzi się z tym, że ręczniki są praktycznym prezentem? W domu nowożeńców przydadzą się bezsprzecznie – zwłaszcza, gdy dopiero się urządzają. Wręczone w postaci ślubnego tortu, będą stanowiły upominek, o którym się nie zapomina. 

2. Ramka na zdjęcia ślubne

Piękna ramka na zdjęcia ślubne to prezent, który z pewnością nie będzie zalegał w czeluściach szafy. Ponadczasowym kolorem w tym wypadku będzie z pewnością biały; warto jednak wcześniej dowiedzieć się, w jakim stylu urządzone jest mieszkanie pary młodej  - tak, by dobrać odpowiednią ramkę.

3. Album na zdjęcia ślubne

Klasyczny album na ślubne fotografie będzie znakomitą, rodzinną pamiątką. W dobie modnych fotoksiążek, wiele osób zapomniało o tradycyjnych albumach, do których zdjęcie trzeba wkleić samodzielnie i opatrzyć je podpisem. W ślubnym albumie, warto umieścić w nim krótkie życzenia od siebie.

4. Wino i zestaw kieliszków

Piękne, dekoracyjne kieliszki do wina oraz butelka ulubionego trunku na pewno się nie zmarnują. Jeśli wiesz, że państwo młodzi preferują inne rodzaje alkoholi (np. whiskey), wręcz im zestaw innego rodzaju naczyń, na przykład z elegancką karafką.

5. Kubki dla męża i żony

Z takimi kubkami, poranna kawa już zawsze będzie smakowała inaczej.

6. Zestaw srebrnych sztućców

Prawda – to nieco „oklepany” prezent na wesele, jednak trzeba przyznać, że wciąż bardzo praktyczny. Srebrne, eleganckie sztućce sprawdzą się w każdym domu i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

7. Stojak na wino

Klasyczny, drewniany stojak na wino sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w dowolnym stylu. Przyda się również do przechowywania innego rodzaju alkoholi.

8. „Skrzynia pirata”

Potrzebna będzie ci spora skrzynka i pieniądze w drobnych nominałach. Mina pary młodej, która otrzyma 200 złotych w dwu i pięciozłotówkach z pewnością okaże się bezcenna!

9. Plakat lub obraz

Dopasowany do stylistyki mieszkania młodych plakat lub obraz okaże się świetną pamiątką ślubną. Warto, by w jakiś sposób nawiązywał do tego ważnego dnia.

10. Walizki

Zaraz po ślubie, parę młodą czeka podróż poślubna. Nowożeńcom na pewno przydadzą się dodatkowe walizki.

11. Okazjonalny pendrive z życzeniami

Wręcz nowożeńcom grawerowany pendrive, na którym umieść filmik ze swoimi życzeniami na ich nową drogę życia. Łezka wzruszenia – gwarantowana!

12. Bursztynowe drzewko szczęścia

Szczęście to coś, co przyda się parze młodej w ich wspólnym życiu. Drzewko bonsai wykonane z bursztynu to przepiękna pamiątka z dnia ślubu.

13. Portfele z grosikiem na szczęście

Podaruj parze młodej po skórzanym portfelu – może być to ten sam model, różniący się kolorami. Do środka, włóż symboliczny grosik na szczęście.

14. Kwiaty doniczkowe

W odróżnieniu od tych ciętych, kwiaty doniczkowe wytrzymają wiele. Niektóre z gatunków są wieloroczne, dlatego będą przypominać młodemu małżeństwu o dniu ich ślubu przez dłuższy czas. Wraz z kwiatami, warto wręczyć eleganckie, ozdobne donice.

15. Słoik życzeń

Do przygotowania tego prezentu będzie ci potrzebny duży słoik i kolorowe karteczki. Na każdej z nich napisz, jakie życzenie jednego z nowożeńców musi spełnić drugi. Mogą być to przyjemności takie, jak „wyjście do kina”, „masaż” czy „wspólny obiad”. Od czasu do czasu, para młoda będzie mogła losować życzenia i w ten sposób walczyć z małżeńską rutyną. To pewne, że państwo młodzi będą zachwyceni!

Prezenty na wesele, których lepiej unikać

Czy istnieje coś takiego, jak czarna lista prezentów ślubnych? Istnieje wiele podarunków, które sprawdzą się wręczone z innej okazji – jednak na weselu nie powinny się znaleźć.

1. Zegarki

Fakt – jest przydatny w domu, jednak stary przesąd mówi, że zegarek podarowany w dniu ślubu odmierza czas do końca znajomości. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, prawda? Abstrahując od przesądów – zegarek, naręczny czy też naścienny, bardzo trudno dobrać, bez szczegółowej znajomości cudzego gustu. O ile młodzi sami sobie go nie zażyczyli - lepiej zrezygnuj z tego prezentu.

2. Kosmetyki i perfumy

Tego typu podarunki sprawdzą się z okazji urodzin, ale nie ślubu. Są zbyt pospolite jak na tak poważną okazję, a na dodatek – łatwo o pomyłkę.


3. Wyprawka dla dziecka

Wiele osób sądzi, że skoro odbywa się ślub, to kolejną, rodzinną imprezą będą chrzciny. Wyprawka dla dziecka nie jest wcale rzadkim prezentem wręczanym na weselu. Nie jest jednak zbyt taktowna – po pierwsze, młodzi mogą jeszcze nie planować dzieci, a po drugie – to przecież ich dzień.


4. Sprzęty AGD i RTV

Wręczenie ekspresu, sokowirówki czy telewizora z okazji ślubu jest uzasadnione tylko wtedy, gdy przed ślubem młodzi przygotowali listę pożądanych upominków, a goście „umawiają się”, kto co kupi. W przeciwnym wypadku, para młoda może otrzymać kilka, identycznych sprzętów, co będzie krępujące zarówno dla niej, jak i dla gości.

5. Zwierzaki

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że zwierzę nie jest dobrym pomysłem na prezent. Wyjątek stanowi sytuacja, w której młoda para od dawna zanosiła się z zamiarem nabycia zwierzątka i dobrze się do tego przygotowała. W przeciwnym wypadku, nie pojawiaj się na weselu z psem czy kotem za pazuchą.


6. Prezenty horrendalnie drogie

Oczywiście – w niektórych środowiskach będą dobrze widziane czy nawet pożądane. W rzeczywistości większości ludzi, wręczenie komuś prezentu w postaci nowego samochodu czy mieszkania może wywołać w parze młodej mieszane uczucia. Ponownie – wiele zależy od kontekstu. Nieruchomości często są wręczane młodym w prezencie przez rodziców – dobrze jednak, jeśli przyszli małżonkowie zostaną na taką okoliczność przygotowani.

Prezent na wesele nie musi być drogi i bardzo okazały, aby zapadał w pamięć. Z listy naszych propozycji, na pewno wybierzesz upominek, który wywoła w parze młodej ciepłe uczucia.