Data publikacji:

Jaki telefon dla 7-latka wybrać?

Rodzice często zastanawiają się, jaki telefon dla 7-latka będzie najlepszy. W dzisiejszym artykule opowiemy o tym, jakie funkcje powinien mieć pierwszy telefon dla dziecka. Zastanowimy się też nad tym, czego może potrzebować zarówno maluch, jak i jego rodzic. Żeby nie być gołosłownym, przytoczymy również przykładowe modele smartfonów dla 7-latków – standardowe oraz w wersji nieco bardziej odpornej na rozmaite czynniki niszczące.
telefon dla 7 latka

Jaki powinien być smartfon dla 7-latka?

Pierwszy telefon dla dziecka kupuje się najczęściej właśnie w wieku około 7 lat. Nie musi być specjalnie zaawansowany, najnowszy i zbyt drogi, ponieważ na początku swojej przygody z elektroniką dziecko jeszcze samo nie wie, jakie funkcje będą mu potrzebne. Ważne, żeby telefon był w miarę możliwości odporny – najlepiej, jeszcze zanim oddamy go do użytkowania dziecku, nakleić na niego szkło hartowane o twardości 9H.
Wśród podstawowych cech, które powinien mieć telefon dla 7-latka, można wymienić dobry aparat, pojemny akumulator czy dostęp do GPS. Niektórzy cenią sobie też możliwość wprowadzenia kontroli rodzicielskiej, jednak w tym celu można zainstalować również rozmaite aplikacje. Warto jednak pamiętać o tym, że powinna być ona stosowana z głową – grunt to zaufanie do dziecka, nienaruszanie jego prywatności oraz jawne stosowanie kontroli wraz z wytłumaczeniem, dlaczego postępujemy tak, a nie inaczej.

Co jeszcze może się przydać w telefonie dla dziecka?

Oprócz GPS-u dla zapewnienia bezpieczeństwa swojemu dziecku dobrze sprawdzają się przyciski SOS. W razie awaryjnej sytuacji, gdy dziecko uruchomi taki przycisk, rodzic otrzyma powiadomienie. Certyfikaty IP67 i IP68 są jak najbardziej w cenie, ponieważ dzięki nim możliwe będzie używanie telefonu nawet w czasie deszczu. Maluszki często kolekcjonują w telefonach ogromną ilość zdjęć, obrazków i filmików, zatem duża ilość pamięci z pewnością nie zaszkodzi.

Jaki telefon dla 7-latka, który będzie niezniszczalny?

W przypadku dzieci, które preferują zabawę na placu zabaw czy boiskach, najlepiej będzie wybierać telefony pancerne. Niestraszne im są upadki z różnych wysokości, zalanie czy zasypanie piaskiem, co młodszym dzieciom zdarza się o wiele częściej, niż młodzieży i dorosłym. Wśród przykładowych modeli tego rodzaju można wymienić:

UleFone Armor X6

Z czterordzeniowym procesorem, akumulatorem 4000 mAh i 2 GB pamięci RAM. Ma wszystkie standardowe funkcje oraz lekki Android 9.0 Pie, który zapobiega zwalnianiu telefonu. Dobrze radzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi i jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.

Hammer Iron 3

Z 3 GB pamięci RAM, baterią 4400 mAh, dobrym odwzorowaniem kolorów i możliwością płacenia w terminalach, dzięki modułowi NFC. Jest odporny na wodę, kurz i pył, co potwierdza certyfikat IP68. Dodatkowo telefon testowano, zanurzając go na 30 minut w wodzie.

Blackview BV4900S

Z Dual SIM, dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Ma 2 GB pamięci RAM, pojemną baterię 5580 mAh i wszystkie podstawowe funkcje, takie jak GPS, NFC czy LTE. Doskonale poradzi sobie z upadkami dzięki wzmacnianej, solidnej obudowie.
Niektórzy rodzice zakładają, że uchronią swoje dzieci przed uzależnieniem od internetu i mediów społecznościowych, kupując im telefony z klawiaturą bez żadnych innych opcji, niż te, które przydatne są do kontaktu z rodzicami. Niestety nie tędy droga – warto wybrać z dzieckiem taki telefon, z którego będzie zadowolone. Dużo opcji i przydatnych aplikacji to też ważne rzeczy, które używane rozsądnie znacznie ułatwiają życie.

Jaki telefon dla 7-latka wybrać?

Jeżeli nasz 7-latek nie ma żadnych problemów z dbaniem o rzeczy codziennego użytku, bez problemów można zdecydować się na prosty smartfon z potrzebnymi funkcjami lub inny, nieróżniący się znacznie od tych, które kupujemy sobie. Na początek warto sprawdzić, jak dziecko radzi sobie z telefonami, wybierając te z niższej lub średniej półki cenowej. Wśród rozsądnych modeli, które mogą posłużyć maluchowi jakiś czas, świetnie sprawdzić się mogą:

Samsung Galaxy M13

Najlepszy Samsung dla dziecka? Ten model pojawił się na rynku w wakacje 2022 roku i został okrzyknięty najtańszym telefonem z 5G. Jest dość cienki i lekki, ma metalową obudowę i jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Ma wysokiej jakości aparat, baterię 5000 mAh i 4 GB RAM-u.

Xiaomi Redmi 10C

Jaki będzie najlepszy Xiaomi dla dziecka? Model Redmi 10C to telefon z dobrym aparatem i taką samą pojemnością akumulatora, jak poprzednik. Jest bardzo uniwersalny, ma procesor Snapdragon 680 i NFC. Oprócz tego ma wszystkie podstawowe funkcje i 4 GB pamięci RAM.

RealMe C33

Idealny telefon dla małych księżniczek. Ma brokatową, robiącą wrażenie obudowę, a jak wiadomo, względy estetyczne również się liczą. Charakteryzują go takie cechy jak 4 GB pamięci RAM, 64 GB wbudowanej, Android 12 i automatyczny czujnik światła. Dostępny jest w wersji czarnej i złotej.

Nokia G11

Z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Ma Android 11, akumulator 5050 mAh, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie oraz opcję odblokowywania twarzą. Telefon dobrze leży w dłoni i spełni oczekiwania młodych użytkowników.
Kupując telefon dla dziecka, warto równocześnie z nim zamówić etui, które będzie dobrze się prezentować i spełniać funkcje ochronne. Trzeba też dowiedzieć się, czy szkła oraz obudowy są łatwo dostępne. Kluczowe podczas wybierania telefonu jest to, by podobał się dziecku oraz by był dla niego łatwy w obsłudze. Tutaj znaczenie ma nie tylko przejrzystość menu, ale również to, jak urządzenie leży w dłoni – część dzieci preferuje obsługę jedną ręką, natomiast inne dwiema jednocześnie.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!