Data modyfikacji:

Traktor na pedały. Wybieramy najlepszy pojazd dla dziecka

Stabilne, zwrotne, niewywrotne. Pojazdy dla dzieci trafiają idealnie w gust maluchów. Są szybkie i zapewniają dużo frajdy, a równocześnie łatwiej się na nich utrzymać niż na rowerze. Twoje dziecko jest zafascynowane pracą rolnika? Zobacz, jaki traktor na pedały wybrać dla malucha, aby zachwycić małego traktorzystę w każdym wieku!

Traktor na pedały – idealny prezent dla dziecka

Na rynku dostępna jest szeroka oferta pojazdów na pedały – wozów strażackich, aut, motocykli, lokomotyw, ciężarówek i wielu, wielu innych. Dlatego też z łatwością możesz dobrać zakup do preferencji malucha. Jeśli twoje dziecko interesuje się maszynami rolniczymi i obowiązkami, jakie wykonuje się na roli, to wybierz traktor na pedały. Dzięki temu szkrab będzie mógł wcielić się w rolę małego traktorzysty, który nie tylko jeździ po posesji, ale także wykonuje wiele innych poważnych zadań. Traktor na pedały to dobry pomysł na prezent dla siedmiolatka.

Wybierając pojazd na pedały dla dziecka, kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem malucha. Aby młody traktorzysta nie zrobił sobie krzywdy w trakcie zabawy, wybieraj jedynie produkty renomowanych firm i modele polecane przez rodziców. Pamiętaj również, aby dopasować zabawkę do wieku malucha. Patrz również na dopuszczalną maksymalną wagę dziecka (zazwyczaj jest to 30-50 kilogramów).

Traktor na pedały dla najmłodszych dzieci

W ofercie znajdziesz także modele przeznaczone dla najmłodszych. Pojazd dla dziecka od pierwszego roku jest prostszy w konstrukcji. Budowa sprzętu sprawia, że nawet maluchy poradzą sobie z używaniem pedałów oraz zmianą kierunku jazdy. Modele dla najmłodszych traktorzystów powinny posiadać zabudowany mechanizm, aby był niedostępny dla dziecka, co zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Traktor na pedały możesz podarować jako prezent dla dwulatka.

Traktory na pedały dla dzieci w wieku 3-10 lat

Jeśli interesuje cię traktor na pedały dla dzieci w wieku 3-10 lat, to modeli dedykowanych dla takiej grupy wiekowej jest największy wybór na rynku. Przy wyborze pojazdu dla dziecka korzystaj z oferty znanych marek. Sprawdź, czy traktor na pedały posiada certyfikat bezpieczeństwa. Szukaj modeli z wysokiej klasy łańcuchem, który umożliwia regulację naciągu. Aby traktor na pedały był wygodny w użyciu, sprawdź, czy posiada skrętną przednią oś. Dzięki temu maluch będzie mógł łatwo zmieniać kierunek jazdy.

Chcesz, aby model rósł razem z maluchem albo masz w domu trzy- i siedmiolatka? Postaw na pojazd z regulowaną odległością siedzenia od kierownicy i pedałów, dzięki czemu lepiej dopasujesz traktor na pedały do wzrostu dziecka.

W użyciu dobrze sprawdzi się traktor na pedały z gumowymi kołami, które zwiększają komfort jazdy malucha po różnym terenie. Pewnym kompromisem są także gumowe opaski na kołach tłumiące dźwięk podczas jazdy. Traktor na pedały to zabawka, która zachęci dziecko do zabawy na powietrzu.

Przeczytaj również: Rowerek biegowy dla dziecka – 4 powody, dla których warto go kupić

Traktor na pedały – z przyczepką czy koparką?

Traktory na pedały dla dzieci różnią się między sobą także złożonością samej konstrukcji. Wybierać możesz modele proste, w których znajduje się jedynie sam pojazd. Ten jednak może zostać rozbudowany o dodatkowe elementy. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się traktory z przyczepą na pedały. Dużo frajdy przyniosą także traktory na pedały z koparką lub ładowaczem, dzięki którym dzieci przez wiele godzin oddają się zabawie w załadunek, rozładunek, kopanie dołów i przewożenie ładunku.

Możesz także zdecydować się na sam traktor na pedały dla dzieci i dopiero wraz z rozwojem latorośli dokupywać kolejne elementy. Możliwość taką zapewniają produkty z uznanej firmy Rolly Toys. Wszystkie pojazdy dla dzieci posiadają tylny i przedni zaczep oraz pasują do siebie idealnie. Dzięki temu z czasem będziesz mógł uzupełnić sprzęt małego traktorzysty o np. cysterny, siewniki, pługi, światła itp.

Autorka: Joanna Szczygłowska