Data publikacji:

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać?

Jak komfortowo korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem? Wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt, jakim jest uchwyt na telefon. Do czego jest on jednak potrzeby? Jaki uchwyt na telefon do samochodu będzie najlepszy? Dowiesz się tego z naszego najnowszego artykułu – zapraszamy do lektury.

Uchwyt do auta na telefon – dlaczego warto go mieć?

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez korzystania z telefonu. Obecnie smartfony służą nam do rozmów, słuchania muzyki, nawigowania, zamawiania jedzenia czy grania, a to przecież tylko jedynie kilka funkcji z wielu, które posiadają. Nic więc dziwnego, że ów sprzęt zabieramy ze sobą wszędzie – nawet do samochodu.
Choć większość form wykorzystania smartfonu w trakcie jazdy jest zakazana ze względów bezpieczeństwa, może on być wykorzystywany do czynności, które są dozwolone, gdy kierujemy samochodem. Włączając GPS i odpowiednią aplikację, telefon może wskazać nam najlepszą trasę do miejsca, do którego chcemy się dostać. Co więcej, dzięki zestawowi głośnomówiącemu możemy także prowadzić krótkie rozmowy podczas jazdy samochodem.
Jednak aby nasz smartfon był użytkowany w takich warunkach, warto zainwestować w dobry uchwyt na telefon do samochodu. Tego typu urządzenie, przytwierdzone zazwyczaj do deski rozdzielczej lub do przedniej szyby, pozwoli nam komfortowo rozmawiać przez telefon, jak i używać nawigacji. Jednak jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Dowiesz się tego z kolejnego akapitu naszego artykułu.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu będzie najlepszy?

W ofercie wielu producentów znaleźć można różnorodne uchwyty na telefon, które z reguły różnią się od siebie typem przymocowania do części stałych samochodu. Wyróżnić można:
  • uchwyt na kratkę – ten typ uchwytu wsuwa się do kratki wentylacyjnej samochodu. Jego ogromną zaletą jest to, że nie zasłoni nam szyby;
  • uchwyt z przyssawką – ten typ uchwytu mocuje się do szyby. Jego zaletą jest to, iż trzyma się mocno szyby, więc nie powinny być mu straszne żadne wyboje na drodze;
  • uchwyt z taśmą klejącą – prosty w montażu uchwyt, który może być mocowany zarówno na szybie, jak i na desce rozdzielczej.
Możemy nabyć podstawową wersję uchwytu na telefon, która będzie spełniać tylko tę funkcję. Jeśli jednak zależy nam na sprzęcie typu 2 w 1, warto postawić na przykład na uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym, który pozwoli nam bez problemu naładować nasz telefon.

Uchwyt na telefon do samochodu – opinie

Uchwyt na telefon, który można przymocować na desce rozdzielczej lub przedniej szybie, cieszy się dużą popularnością. Wielu użytkowników jest z niego ogromnie zadowolonych. Nic dziwnego – dzięki uchwytowi na telefon nawigowanie staje się bardziej komfortowe. Uchwyt sprawi, że nie zgubisz smartfona w aucie. Co więcej, uchwyt zabezpieczy twoje urządzenie przed niespodziewanym upadkiem wynikającym na przykład ze zbyt ostrego hamowania

Uchwyt na telefon do samochodu – ranking

Jeśli zastanawiasz się, jaki uchwyt na telefon do samochodu, mamy dla ciebie kilka propozycji.

Xblitz G650 Pro

Powyższy model to inteligentny uchwyt samochodowy, który charakteryzuje się łatwym montażem, pewnym uchwytem, prostą obsługą oraz zaawansowanym ładowaniem bezprzewodowym. Ponadto model posiada super inteligentne zbliżeniowe ładowanie indukcyjne.

Baseus Metal Age Gravity

Kolejny model uchwytu to podstawowa forma tego typu produktów. Powinien on być montowany do slotu CD. Jego mocny zacisk zapewnia stabilizację. Posiada grawitacyjną technologię, która pozwala na automatyczny zacisk pod wpływem wagi włożonego do niego urządzenia.

Baseus Uchwyt magnetyczny

Kolejnym uniwersalnym uchwytem jest powyższy model. Może być montowany na kokpicie, desce bądź innej płaskiej powierzchni. Telefon montuje się na nim poprzez magnes.
Zdjęcie: cavanimages / Envato Elements