Data modyfikacji:

Uchwyt na telefon do samochodu: jaki wybrać?

Uchwyt na telefon do samochodu pozwala na komfortowe i bezpieczne odbieranie połączeń telefonicznych czy korzystanie z nawigacji podczas jazdy. Zobacz, jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać.

uchwyt na telefon do samochodu

Na co zwracać uwagę przy wyborze uchwytu do samochodu?

Korzystanie z uchwytu samochodowego to bardzo wygodne rozwiązanie. Mając smartfon w zasięgu ręki, możesz komfortowo rozmawiać przez telefon przy użyciu głośnika. Jeśli masz zestaw głośnomówiący do samochodu, to na ekranie telefonu zobaczysz, kto w danym momencie do ciebie dzwoni.

Smartfon na uchwycie może być także wykorzystany do nawigacji (sprawdź, jaką nawigację samochodową wybrać). Ekran w zasięgu wzroku umożliwi łatwiejsze kontrolowanie trasy. Zobacz, jaki uchwyt na telefon do samochodu kupić.

  1. Baseus uchwyt magnetyczny
  2. Rock uchwyt samochodowy uniwersalny
  3. iottie iTap Magnetic Air Vent Mount
  4. Maclean uchwyt samochodowy do telefonu montowany w slocie cd uniwersalny
  5. Qoltec uchwyt samochodowy na szybę do smartfona sax 6.8"

Uchwyt samochodowy na telefon: magnetyczny czy regulowany?

Wśród bogatej oferty uchwytów na telefon do samochodu górują ich dwa rodzaje: uchwyt magnetyczny i regulowany.

Uchwyt samochodowy regulowany to konstrukcja składająca się ze specjalnej obejmy podtrzymującej urządzenie. Wbudowana sprężyna ma za zadanie utrzymać smartfon na miejscu. Większość modeli dysponuje specjalną regulacją. Przy smartfonie o przekątnej 6 cali lub większym nie będziesz miał problemu z bezpiecznym umieszczeniem telefonu w uchwycie.

Drugi rodzaj uchwytów samochodowych, który zyskuje coraz większą popularność, stanowią konstrukcje magnetyczne. Niewielki magnes dołączony do zestawu montuje się do etui lub obudowy. Po przymocowaniu drugiej części uchwytu wystarczy przyłożyć do niej telefon i gotowe.

Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim estetyka i wygoda użytkowania. Tak naprawdę wystarczy kilka sekund, aby odczepić telefon i zabrać go ze sobą.

Mocowania uchwytów na telefon do samochodu

Tak naprawdę wybór odpowiedniego mocowania zależy konkretnie od posiadanego przez ciebie samochodu. Bardzo często kierowcy wybierają uchwyty samochodowe mocowane do kratki nawiewu. To prosty i skuteczny sposób na zapewnienie solidnego podparcia.

Niestety, niektóre modele samochodów mają budowę uniemożliwiającą wykorzystanie takiego mocowania. Uniwersalnym i równie skutecznym sposobem jest mocowanie na przyssawki. Wystarczy przyłożyć uchwyt do szyby i już po chwili będzie on pewnie trzymał twój telefon.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu: polecane modele

Jeżeli szukasz uchwytu na telefon do samochodu, zobacz przygotowany przez nas ranking popularnych modeli.

1. Baseus uchwyt magnetyczny na telefon do samochodu

Solidny uchwyt z mocowaniem do kratki wentylacyjnej. Magnes pewnie trzyma telefon, uniemożliwiając jego przypadkowe wypięcie. Dodatkowo uchwyt oferuje klips na kabel do ładowania. Dzięki temu zachowasz porządek przy desce rozdzielczej.

2. Rock uchwyt samochodowy uniwersalny

Najpopularniejszy i jednocześnie najprostszy uchwyt samochodowy mocowany do kratki wentylacyjnej. Regulowany zacisk pomieści telefon o maksymalnej wielkości 6 cali. Pewnie utrzyma twój telefon.

3. iottie iTap Magnetic Air Vent Mount

Jeden z lepszych, ale jednocześnie droższych uchwytów samochodowych. Ten model otrzymał aż sześć magnesów o sile przyciągania 7LB. Sprężynowa blokada One Click dokładnie trzyma uchwyt na talefon do samochodu na miejscu.

4. Maclean uchwyt samochodowy do telefonu montowany w slocie CD uniwersalny

Mocowanie uchwytu na telefon do samochodu do slotu na płyty CD jest skuteczne, pod warunkiem, że nie słuchasz muzyki na tego typu nośnikach. Uchwyt samochodowy wyróżnia przede wszystkim atrakcyjna cena.

5. Qoltec uchwyt samochodowy na szybę do smartfona max 6.8

Takie smartfony jak Huawei P30 Pro czy Samsung Galaxy Note 9 mają ogromne wymiary. Firma Qoltec przygotowała uchwyt samochodowy, który utrzyma smartfon o wielkości nawet 6,8 cala. Dzięki temu możesz swobodnie prowadzić samochód bez obawy o to, że telefon odepnie się na nierównościach.