Data modyfikacji:

Najlepsze urządzenie do mikrodermabrazji. Ranking TOP 5

Zabieg mikrodermabrazji skutecznie oczyszcza skórę. Jeżeli posiada się odpowiednią wiedzę i urządzenie, zabieg można wykonywać w warunkach domowych. Nie wiesz, jakie jest najlepsze urządzenie do mikrodermabrazji? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem. Na pewno znajdziesz urządzenie dopasowane do swoich preferencji!
urządzenie do mikrodembrazji
Mikrodermabrazja jest bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach kosmetologicznych. Klientki bardzo często wybierają ten zabieg, gdy chcą odświeżyć skórę, złuszczyć martwy naskórek i stymulować skórę do produkcji kolagenu i elastyny

Mikrodermabrazja – co to?

Mikrodermabrazja to procedura kosmetyczna, która ma na celu złuszczanie i odnowę skóry poprzez mechaniczne ścieranie zewnętrznej warstwy naskórka. Jest to popularna metoda stosowana w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych w celu poprawy kondycji skóry.
Proces mikrodermabrazji wykorzystuje specjalne urządzenie zwaną mikrodermabrazją lub dermabrazją diamentową albo korundową, które delikatnie ściera skórę za pomocą mikroskopijnych diamentowych lub kryształków korundu. Urządzenie jest przesuwane po skórze, usuwając martwe komórki naskórka i stymulując produkcję kolagenu, co może przyczynić się do poprawy tekstury skóry, redukcji drobnych linii i zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień oraz zmniejszenia blizn i porów.
Mikrodermabrazja jest zazwyczaj bezbolesna i nieinwazyjna, ale może powodować krótkotrwałe zaczerwienienie lub delikatne uczucie mrowienia. Często potrzeba kilku sesji mikrodermabrazji, aby uzyskać najlepsze rezultaty, a efekty mogą być widoczne od razu po zabiegu.
Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu mikrodermabrazji zaleca się konsultację z profesjonalistą, takim jak kosmetolog lub dermatolog, który oceni stan skóry i zaleci odpowiednie metody pielęgnacji. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń dotyczących ochrony skóry po zabiegu, takich jak unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.
Mikrodermabrazja w warunkach domowych może być zabiegiem niosącym ze sobą ryzyko powikłań. Warto przemyśleć, czy chcemy zdecydować się na wykonanie tego rodzaju zabiegu w domowym zaciszu. Jeżeli podejmiemy decyzję, że jednak jest to zabieg, który chcemy wykonać samodzielnie, warto wybrać odpowiednie urządzenie. 

Polecane urządzenia do mikrodembrazji

Poniżej przedstawiamy urządzenia do mikrodermabrazji w warunkach domowych, na które warto zwrócić uwagę.

1. Beautifly Mikrodermabrazja B- Derma

Urządzenie posiada 4 tryby mocy ssącej oraz wymienne głowice z mikrocząsteczkami diamentowymi. W zestawie znajdziemy 6 wymiennych głowic (3 głowice diamentowe oraz 3 wymienne końcówki – duża okrągła, mała okrągła, owalna). Urządzenie posiada zasilanie akumulatorowe. Ta mikrodermabrazja jest odpowiednia do każdego rodzaju skóry.

2. Beautifly Mikrodermabrazja diamentowa B-Derma PRO

Bardziej zaawansowane urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej. Jest wyposażone w antybakteryjne niebieskie światło fotonowe. Głowice są zaopatrzone w mikrocząsteczki diamentowe. Urządzenie posiada 4 tryby mocy ssącej. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz LCD. Mikrodermabrazja jest wyposażona w timer. Istnieje możliwość ładowania indukcyjnego. W zestawie znajdują się 7 głowic, 6 filtrów gąbkowych, kabel ładujący i podstawa do ładowania indukcyjnego.

3. Beauty System Mikrodermabrazja Diamentowa BN-116 

Urządzenie przenośne o wadze 2 kilogramów. Wymiary to 32 cm x 24 cm x 12 cm. Wyposażone w lusterko, które zdecydowanie ułatwia samodzielne wykonanie zabiegu. W zestawie znajdują się 3 końcówki diamentowe oraz trzy końcówki do masażu próżniowego vacum. Posiada zasilanie 220 V. Gwarancja to 12 miesięcy.

4. Mikrodermabrazja diamentowa z wyświetlaczem LCD

Urządzenie posiada 4 wymienne głowice: głowica z mikrokryształkami do mikrodermabrazji, z dużym otworem, z małym otworem i z małym otworem eliptycznym. Jakość wykonania urządzenia jest bardzo wysoka. Urządzenie posiada czterostopniową regulację mocy zassania. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz LCD oraz informacja o poziomie naładowania urządzenia. Warto dodać, że urządzenie wytwarza mgiełkę, która doskonale nawilża i odżywia skórę. Ta mikrodermabrazja występuje w dwóch wariantach kolorystycznych. 

5. Innovagoods Odkurzacz do wągrów zaskórników Mikrodermabrazja

Urządzenie do domowej mikrodermabrazji posiada 3 poziomy intensywności ssania i 3 różne końcówki. Każda końcówka jest dopasowana do rodzaju skóry bądź okolicy zabiegowej: większa głowica dla tłustej lub szorstkiej skóry, mniejsza głowica dla wrażliwej i delikatnej skóry, owalna głowica do wrażliwych miejsc (nos, usta, okolice oczu itp.). Posiada akumulator do wielokrotnego ładowania przez micro-USB. Urządzenie jest małe, poręczne, można je zabrać ze sobą w podróż. 
Przed przeprowadzeniem mikrodermabrazji w domu ważne jest dokładne zapoznanie się z instrukcjami dołączonymi do urządzenia i dokładne przestrzeganie ich zaleceń. Obowiązkowe jest także wykluczenie przeciwwskazań takich jak:
  • antybiotykoterapia,
  • choroby alergiczne skóry,
  • cukrzyca,
  • doustna terapia przeciwtrądzikowa (np. preparaty z izotretynoiną),
  • łuszczyca,
  • nowotwory skóry,
  • zakażenia bakteryjne,
  • zakażenia wirusowe.
  • Jak wykonać zabieg mikrodermabrazji w domu?

    Przed rozpoczęciem zabiegu należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz dezynfekcja odpowiednim preparatem. Przed rozpoczęciem mikrodermabrazji należy upewnić się, że skóra jest czysta i sucha oraz dokładnie zdezynfekowana.
    W zależności od zestawu do mikrodermabrazji, może być wymagane nałożenie kremu lub żelu zmiękczającego na skórę przed przeprowadzeniem zabiegu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skutecznie przygotować skórę.
    Następnie przystępujemy do właściwego przeprowadzenia mikrodermabrazji. Należy delikatnie przesuwać urządzenie po skórze w określonych obszarach, zgodnie z instrukcjami. Trzeba unikać zbyt mocnego nacisku, aby nie wywołać podrażnienia skóry. Zazwyczaj ruchy powinny być równomierne i niezbyt długotrwałe w jednym miejscu.
    Po zakończeniu mikrodermabrazji należy dokładnie oczyścić skórę i nałożyć nawilżający krem. Kluczowa jest ochrona skóry przed słońcem za pomocą reaplikowanych co 2 godziny kremów z filtrem SPF 50. Zabieg należy wykonywać co 28 dni, ponieważ tyle trwa odbudowa naskórka. 
    Należy pamiętać, że mikrodermabrazja przeprowadzana w domu może nie być tak intensywna i precyzyjna, jak zabieg wykonywany przez profesjonalistę. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy dotyczące przeprowadzenia mikrodermabrazji w domu, zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem przed rozpoczęciem takiego zabiegu.
    Zdjęcie: Envato Elements