Data modyfikacji:

Odkurzacz do zaskórników – ranking

Rewelacyjnie oczyszcza skórę z zaskórników i przywraca jej zdrowy, promienny wygląd – to właśnie odkurzacz do zaskórników. Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, pozwoli ci wybrać najlepszy odkurzacz do wągrów. W poniższym artykule podpowiadamy też, jak w ogóle działa takie urządzenie i jak z niego korzystać. Zapraszamy do lektury!
odkurzacz do zaskórników

Odkurzacz do zaskórników – ranking. Czym jest odkurzacz do wągrów i jak działa?

Małe poręczne urządzenie, które ma zasysać zaskórniki, a więc oczyszczać pory – to właśnie odkurzacz do zaskórników. Ranking tych produktów pozwoli ci wybrać model idealnie dobrany do twoich potrzeb. Ale zanim do niego przejdziemy, najpierw przyjrzyjmy się temu urządzeniu.

Zobacz także, jak stosować maseczkę na wągry

Odkurzacz do wągrów przypomina nieco większy długopis. Po jego uruchomieniu urządzenie zasysa powietrze. Robi to dość intensywnie i przypomina tym odkurzacz – stąd popularna nazwa tego urządzenia. W kontakcie ze skórą ma oczyszczać jej pory, a więc usuwać zaskórniki. Dzięki temu urządzeniu nie trzeba wyciskać ich ręcznie, co może prowadzić do blizn, a także rozniesienia bakterii na pozostałe partie skóry.

Co więcej, odkurzacze do wągrów mają możliwość regulacji mocy ssania, dzięki czemu możecie się pozbyć nawet głęboko osadzonych wągrów. Ponadto takie urządzenia mają często kilka końcówek, co ułatwia oczyszczanie i sprawia, że ten mały przyrząd jest dostosowany do różnych partii twarzy – mniejsze końcówki będą idealne do zasysania zaskórników z okolic płatków nosa, a większe do rozprawienia się z zaskórnikami na brodzie, policzkach czy czole.

Czy używanie odkurzacza do wągrów boli? Nie. Na skórze będziecie czuć jedynie zasysanie skóry i przy mocniejszych trybach może być to pewnym dyskomfortem, np. dla cery suchej, wrażliwej czy napiętej.

Odkurzacz do zaskórników – jaki wybrać? Podpowiadamy, jak używać odkurzacza do twarzy

Oczywiście, aby odkurzacz do wągrów był skuteczny i dawał dobre efekty, należy wiedzieć, jak prawidłowo go używać. Przede wszystkim musicie odpowiednio przygotować cerę. Ta powinna być czysta, czyli świeżo umyta. Dodatkowo nie może być tłusta, więc przed rozpoczęciem oczyszczania nie nakładamy na nią żadnego kosmetyku, np. serum czy kremu. Ważne jest również to, aby na dzień przed zabiegiem wstrzymać się z mocnymi peelingami – zwłaszcza tymi mechanicznymi.

Ponadto nie używajcie odkurzacza do wągrów w trakcie rekonwalescencji, np. po zabiegach kosmetycznych takich jak peelingi kwasami, osocze płytkowe, laser czy dermapen. Urządzenia nie powinno się także używać, jeśli macie na skórze otwarte rany czy poparzenia słoneczne. Przed rozpoczęciem „odkurzania” zaskórników należy jak najbardziej otworzyć pory skóry. Ułatwi to późniejsze zasysanie wągrów.

W tym celu należy wykonać tzw. parówkę. Do niewielkiej miski wlej gorącą, ale nie wrzącą wodę. Teraz narzuć na głowę cienki ręcznik lub ściereczkę i nachyl twarz nad miskę z wodą. Para będzie penetrować twoją skórę i otwierać pory. Jak długo wykonywać taką parówkę? Około 5 minut. Alternatywą może być położenie ciepłego ręcznika na twarz. W profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych do zrobienia parówki wykorzystuje się wapozony, czyli urządzenia generujące parę. Jeśli chcecie zainwestować w taki sprzęt, to znajdziecie go poniżej.
Po wykonaniu parówki możecie zacząć korzystać z odkurzacza. Oczywiście przed użyciem akumulator musi być w pełni naładowany. Wcześniej sprawdźcie też moc ssania na przedramieniu i wybierzcie odpowiednią dla waszej skóry.

Mała rada – im bardziej wrażliwa skóra, tym delikatniejszy tryb włączcie. Skóry tłuste, mieszane i grube mogą śmiało włączać mocniejsze tryby. Skóry wrażliwe, suche, a już na pewno naczynkowe powinny korzystać z trybów delikatniejszych. W trakcie oczyszczania zawartość wągrów będzie zbierać się wokół plastikowej końcówki odkurzacza.

Jeśli tej treści zbierze się zbyt wiele, to w trakcie zabiegu należy przetrzeć końcówkę wilgotną szmatką lub wyłączyć urządzenie, zdjąć końcówkę, umyć ją pod ciepłą wodą, wytrzeć i ponownie założyć. Podczas używania urządzenia pamiętajcie, aby nie przyciskać go zbyt mocno do skóry.

Nie trzymajcie także urządzenia zbyt długo w jednym miejscu, np. aby oczyścić bardzo głębokie zaskórniki. Równomiernie przejeżdżajcie urządzeniem po twarzy. Po zabiegu zdezynfekujcie końcówkę odkurzacza. Najpierw należy ją umyć, a następnie spryskać płynem do dezynfekcji.

Cerę możecie po zabiegu umyć letnią wodą, a następnie ją wytrzeć i nałożyć krem nawilżający. Do jednego dnia po zabiegu nie używajcie silnie drażniących kosmetyków, np. mocnych peelingów, wysuszających maści, kremów czy żeli do mycia twarzy. Zadbajcie o odpowiednie nawilżenie, co pozwoli się skórze zregenerować. Możecie zrobić sobie także regenerującą maseczkę na twarz.

Dobry odkurzacz do wągrów – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaki wybrać odkurzacz do wągrów? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując takie urządzenie.
  • Wymienne końcówki
Im więcej wymiennych końcówek, tym lepiej. I nie chodzi tutaj o zapasowe końcówki, ale o te dedykowane bezpośrednio do różnych partii twarzy lub różnych rodzajów skóry.
  • Akumulator
Dobrze, jeśli wybrany odkurzacz do zaskórników będzie mieć ładowanie na akumulator. To bardzo wygodne, ponieważ dzięki temu podczas wykonywania zabiegu nie będziecie wisieć na tzw. kablu. Ponadto dzięki akumulatorowi będziecie mogli zabrać urządzenie w podróż i wykonać zabieg wszędzie tam, gdzie tylko chcecie.
  • Stopnie pracy
Dobrze, aby wybrane urządzenie miało przynajmniej trzy stopnie pracy – łagodny, średni i mocne zasysanie. O tym, że moc zasysania należy dobrać do rodzaju swojej skóry, pisaliśmy już wyżej.
  • Etui
Dzięki wygodnemu etui całe urządzenie oraz dołączone do niego akcesoria, to jest ładowarka czy wymienne końcówki, będziecie mieć w jednym miejscu. Takie etui przydaje się także wtedy, kiedy zamierzacie podróżować w urządzeniem.
  • Długość przewodu
Jeśli wasze urządzenie nie ma akumulatora, to istotna będzie długość jego przewodu. Na krótkim przewodzie wykonywanie zabiegu nie jest wygodne. To samo dotyczy bardzo długich przewodów.
  • Odkurzanie zaskórników i nie tylko
Coraz więcej odkurzaczy do wągrów oferuje nie tylko zasysanie zaskórników, ale umożliwia także wykonanie innych zabiegów, np. mikrodermabrazji, liftingu i ujędrnienia, masażu czy terapii światłem LED. Najwięcej spotkacie jednak urządzeń, które oprócz zasysania zaskórników, umożliwiają również wykonanie mikrodermabrazji, dlatego też teraz opowiemy o niej nieco więcej.

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. Ma on przede wszystkim oczyścić skórę, a także sprawić, że ta będzie mieć wyrównany koloryt, stanie się wygładzona i rozświetlona. Ponadto mikrodermabrazja to świetny zabieg opóźniający starzenie się skóry. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji? Tak. Są to m.in. stany zapalne skóry, trądzik, łuszczyca, cera naczynkowa, a także wszelkie infekcje skóry, np. opryszczka.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda dermabrazja? Obejrzyj poniższy filmik.
   

Odkurzacz do zaskórników – ranking polecanych urządzeń

Nie wiesz, jaki wybrać odkurzacz do twarzy? Ranking, który znajdziesz poniżej, ułatwi ci to zadanie. Poznaj najlepsze odkurzacze do zaskórników.

Zoe Ayla, Odkurzacz do wągrów i zaskórników z diodami LED i 4 głowicami

Anlan, Odkurzacz do wągrów i zaskórników (z możliwością masażu światłem)

Odkurzacz do zaskórników D17 (z mikrodermabrazją)

Odkurzacz do wągrów i zaskórników 3 w 1 (bezprzewodowy)

Zdjęcie: svitlanah/Envato Elements
Autor: Arkadiusz Kobylański