Data modyfikacji:

Test wielofunkcyjnego robota kuchennego MPM iCoook

Termorobot iCoook polskiej marki MPM został stworzony z myślą o osobach, które kochają gotowanie w nowoczesnym stylu. To sprytne urządzenie wykona za ciebie niemal wszystkie kuchenne zadania, niezbędne do przygotowania pysznego posiłku dla całej rodziny. Jak iCoook wypadł w naszym teście? Sprawdź!

icoook

Robot gotujący iCoook – inteligentny pomocnik kuchenny

Marka MPM od lat kojarzona jest z urządzeniami, które ułatwiają prowadzenie gospodarstwa domowego. Tym razem polska firma proponuje nowoczesnego, wielofunkcyjnego robota kuchennego, który już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie sprzętu przygotowanego niemal na wszystko.

Zestaw składa się z głównego urządzenia, do którego dodany jest komplet przystawek umożliwiających wykonanie większości popularnych prac kuchennych. Do termorobota producent dołącza:

 • dzbanek ze stali nierdzewnej o pojemności 3,5l (pojemność użytkowa: 2,3l),
 • naczynie do gotowania na parze z pokrywą i tacą,
 • koszyczek do gotowania produktów sypkich,
 • dwie pokrywy z otworami umożliwiającymi dodawanie produktów w trakcie pracy,
 • nóż do siekania, wyrabiania i blendowania,
 • motylek do ubijania,
 • tarczę dwustronną do siekania i krojenia w plastry,
 • silikonową łopatkę do wydobywania jedzenia z dzbanka,
 • przystawkę do mieszania,
 • miarkę z podziałką,
 • książkę kucharską oraz instrukcję obsługi.

Mimo rozbudowania zestawu cechuje się on kompaktowymi rozmiarami, czego nie można powiedzieć o większości podobnych robotów kuchennych dostępnych na rynku. Termorobot iCoook waży niespełna 4 kg, dzięki czemu jest łatwy w przenoszeniu i bardzo stabilny. Robot posiada silikonowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu się sprzętu po blacie w trakcie pracy.

Robot gotujący do zadań specjalnych

Po włączeniu termorobota uruchomiony zostaje dotykowy panel sterujący, który szybko zapoznaje użytkownika z funkcjami urządzenia. iCoook wychodzi naprzeciw potrzebom totalnych kuchennych laików, osób średniodoświadczonych, ale i wytrawnych kucharzy, ceniących sobie elastyczność i swobodę.

icoook

iCoook to robot wielofunkcyjny z funkcją Wi-Fi

Wszyscy kuchenni nowicjusze będą zadowoleni z elektronicznej książki kucharskiej, w której na starcie znajduje się aż 120 przepisów na różne potrawy. Ponadto, dzięki funkcji Wi-Fi, iCoook na bieżąco aktualizuje i uzupełnia bazę przepisów – wystarczy wprowadzić dane sieci. Na chwilę obecną w elektronicznej książce kucharskiej można znaleźć dziesiątki propozycji dań mięsnych, deserów, makaronów czy też zup.

Jak skorzystać z gotowego przepisu? Wystarczy wybrać dowolną potrawę, a iCoook krok po kroku przeprowadzi cię przez proces jej przygotowania. I to wszystko za pomocą jednego urządzenia! Tutaj nie ma miejsca na pomyłki.

icoook

Wybieraj spośród programów automatycznych

Tym, którzy w gotowaniu nie są już totalnie zieloni, termorobot iCoook oferuje 8 automatycznych programów przygotowywania posiłków – gotowanie, gotowanie na parze, podsmażanie, gotowanie sous vide, szatkowanie, siekanie, tryb turbo oraz ważenie.

Tak szeroki zakres pracy robota pozwala na przyrządzenie większości dań. iCoook znakomicie sprawdza się podczas prostego gotowania, miksowania produktów na zupę krem, podsmażania warzyw, gotowania na parze, szatkowania produktów na sałatkę, a nawet… ubijania jajek i masła. Ponadto, dzięki zastosowaniu biegu wstecznego, termorobot pozwala na dokładne wyrobienie każdego ciasta (nawet drożdżowego). Wszystko to odbywa się w jednym dzbanku.

Nie ulega wątpliwości, że programy automatyczne okażą się zbawieniem dla osób mało doświadczonych w kuchni. Koniec z obawami o przypalenie warzyw czy przegotowanie zupy. iCoook zajmie się wszystkim, podczas gdy ty będziesz mógł się zrelaksować, jedynie oczekując na dyskretny sygnał dźwiękowy.

Ustawienia własne dla kreatywnych

W razie potrzeby iCoook marki MPM gwarantuje dużą swobodę i personalizację procesu przygotowywania posiłku. Wybierając „ustawienia własne”, możesz dopasować czas, temperaturę oraz prędkość obrotów do własnych potrzeb. Taka opcja przypadnie do gustu bardziej doświadczonym kucharzom, dysponującym własnymi kulinarnymi trikami.

Warto dodać, że duża moc urządzenia na poziomie 1300 W pozwala mu pracować, wykonując nawet 5000 obrotów na minutę. Maksymalna temperatura pracy robota to 120°C.

icoook
icoook

Jak termorobot iCoook sprawdza się na co dzień?

Możliwości robota gotującego sprawdziliśmy w niewielkiej kuchni, której rozmiary mogą utrudniać wymyślne kulinarne popisy. Szybko jednak okazało się, że iCoook to sprzęt niemal stworzony na miarę wymagających przestrzeni. Na kuchennym blacie zajmuje tyle miejsca co standardowy chlebak.

Za ogromną zaletę robota gotującego należy uznać to, że umożliwia przygotowanie pełnego posiłku w jednym naczyniu – pojemnym, aluminiowym dzbanku. Wymienne przystawki wystarczą, aby przyrządzić kompletny obiad dla wszystkich domowników. Montaż każdej z nich zajmuje dosłownie kilka sekund.

Dzbanek aluminiowy błyskawicznie zmienia funkcję szatkowania na mieszanie, ścieranie, ubijanie, smażenie lub ugniatanie, jednak w kilka chwil może zmienić się w parowar. Wystarczy napełnić go wodą, a następnie zamontować na nim pojemnik do gotowania na parze.

Zaletą nowoczesnego termorobota jest także wbudowana waga, która odważa do maksymalnie 5 kg i posiada funkcję tarowania, czyli zerowania. Ikonka wagi dostępna jest na panelu sterującym, możesz jej użyć w dowolnym momencie przygotowania potrawy. To naprawdę spore udogodnienie podczas gotowania i odmierzania składników.

icoook

Czyszczenie i konserwacja robota iCoook

Większość elementów termorobota iCoook można myć w zmywarce – jego używanie nie wiąże się więc z długim sterczeniem nad zlewem. Również mycie ręczne poszczególnych elementów nie sprawia większego problemu; do czyszczenia zestawu wystarczy wykorzystać ciepłą wodę i delikatny detergent.

Producent zaleca, aby przed dokładnym myciem dzbanka napełnić go ciepłą wodą, a następnie ustawić wolne obroty urządzenia na kilka minut. Taki zabieg ułatwi usunięcie silniejszych zabrudzeń oraz przypaleń.

Po zakończeniu gotowania iCoook znajdzie dla siebie miejsce na większości blatów lub w kuchennej szafce. Kompaktowe rozmiary i niewielka waga sprawiają, że inteligentny robot sprawdzi się świetnie w każdej kuchni – nawet w tej, w której każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Komu polecamy termorobota iCoook?

iCoook okaże się znakomitym upominkiem dla wszystkich pasjonatów gotowania, ceniących sobie nowoczesne technologie. To idealny prezent dla tych, którzy kochają pichcić, jednak chętnie zapoznają się z ciekawymi alternatywami dla tradycyjnych przyrządów kuchennych. Dodamy, że iCoook bez wątpienia stanie się wiernym przyjacielem dużych rodzin – głównie dzięki temu, że pozwala przygotować więcej posiłków w krótszym czasie.

Warto dodać, że termorobot z funkcją Wi-Fi będzie świetnym prezentem dla dorosłego dziecka, które właśnie rozpoczyna życie we własnym mieszkaniu. Sprytny sprzęt nie tylko zachęca do samodzielnego, zdrowego gotowania, ale także motywuje do poszerzania kulinarnych umiejętności.

icoook
icoook

Termorobot MPM zaskakuje pozytywnie

iCoook od MPM udowadnia, że wielofunkcyjny robot kuchenny wcale nie musi być toporny, duży i trudny w obsłudze. Ten sprzęt nie tylko usprawni codzienne przygotowywanie posiłków, ale także nada mu całkiem nowego wymiaru – z termorobotem gotowanie staje się po prostu przyjemniejsze. iCoook to recepta na zdrowe, szybkie i wygodne gotowanie, bez piętrzących się naczyń. Tak właśnie wyobrażamy sobie funkcjonalną kuchnię przyszłości.

Zdjęcia i tekst: Joanna Stanuch