Data modyfikacji:

Najlepsza i wygodna kanapa do spania. Ranking kanap do spania

Szukasz wygodnej kanapy do spania dla siebie lub dla gości? Komfortowy mebel powinien mieć odpowiednią szerokość i długość. Sofy różnią się między sobą również sposobem rozkładania. Jaki produkt wybrać? Sprawdź nasz poradnik i krótki ranking wygodnych kanap do spania!

najlepsza kanapa do spania

Wygodna kanapa do spania – jaką wybrać?

Wygodna kanapa do spania to mebel, który powinien znaleźć się w każdym domu. Doskonale sprawdzi się w salonie, gdzie będą mogli spać na niej goście. To świetny wybór również do sypialni znajdującej się w niewielkim mieszkaniu oraz oczywiście do kawalerki. Na takiej sofie można odpoczywać, oglądać telewizję czy nawet jeść obiad w ciągu dnia, a nocą ułożyć się do snu.

Najlepsza wygodna sofa do spania musi być przede wszystkim duża. Jej wielkość powinna zależeć od tego, ile osób będzie na niej spać. Jedna osoba spokojnie zmieści się na niewielkiej rozkładanej kanapie. Jeśli jednak ma ona wystarczyć dla dwóch osób, zdecydowanie lepiej zainwestować w większy mebel, gdzie miejsce do spania ma szerokość co najmniej 140 cm.

Najlepiej by było, gdyby wygodna kanapa do spania była wyposażona w pojemnik na pościel. Pozwoli ci to na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu. Dobre kanapy do spania różnią się między sobą sposobem rozkładania. Oto najpopularniejsze z nich:

  • kanapa do spania typu wózek – to jeden z najpopularniejszych modeli, pod siedziskiem znajduje się wysuwana część z rozkładanym materacem,
  • kanapa do spania typu wersalka – ta długa sofa rozkłada się z charakterystycznym kliknięciem, dzięki czemu tworzą się dwa spore miejsca do leżenia,
  • kanapa do spania tylu DL – w tej kanapie rozkłada się zarówno siedzisko, jak i oparcie,
  • kanapa do spania z systemem włoskim – jest niezwykle wygodna, gdyż pod siedzeniem znajduje się osobny materac,
  • kanapa do spania typu delfin – ten system najczęściej występuje w sofach narożnych, spod siedziska wysuwa się specjalną szufladę i wyciąga materac.

Wygodna kanapa do spania – ranking

Jak wybrać najlepszą wygodną kanapę do spania? Sprawdź nasz ranking produktów najpopularniejszych na Ceneo.pl!

Autorka: Olga Wacholc