Data modyfikacji:

Wypiekacz do chleba: ranking najlepszych urządzeń

Masz dość sklepowego pieczywa? Jeśli tak, zainwestuj w urządzenie, które pozwoli ci się cieszyć domowym chlebem, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy kilka ulubionych przepisów i maszyna do wypieków. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy wypiekacz do chleba. Ranking topowych urządzeń znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
wypiekacz do chleba ranking

Ranking wypiekaczy do chleba

Nie wiesz, jaki kupić wypiekacz do chleba? Ranking produktów popularnych na Ceneo.pl pomoże ci wybrać odpowiednie urządzenie.

  1. Gastroback Design Brotbackautomat Plus 42820
  2. RAVEN EWC001
  3. Kenwood BM250
  4. Sencor SBR 1031WH
  5. Unold Extra 68511

Wypiekacz do chleba – jak działa?

Wypiekacze do chleba to urządzenia w postaci dużej formy, na dnie której znajduje się oś połączona z silnikiem elektrycznym. Do osi przytwierdzone są metalowe łopatki, które służą do wyrabiania ciasta.

Przed wyrobieniem ciasta w wypiekaczu, należy wybrać interesujący cię program (niektóre wypiekacze pozwalają na przygotowanie różnych produktów). Później wystarczy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać, aż maszyna przygotuje twój wypiek.

Wypiekacz do chleba – czy warto?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, po co kupować wypiekacz do chleba, skoro można przygotować go w zwykłym piekarniku. Urządzenie to ma jednak sporo zalet, z powodu których warto rozważyć jego kupno.

  • Wypiekacz do chleba nie tylko piecze, ale też wyrabia ciasto. Wystarczy wrzucić do niego wszystkie składniki – resztę urządzenie zrobi za ciebie. To świetny sprzęt dla osób, które nie mają czasu na domowe wypieki, a które chcą jeść zdrowiej.
  • Wypiekacze mają z reguły wiele różnych funkcji – nie tylko przygotowywanie chleba. W większości z nich przygotujesz także bułeczki, wyrobisz ciasto na pierogi czy pizzę, a nawet… zrobisz marmoladę.

Czy wypiekacze do chleba mają minusy? Tym głównym może być rozmiar urządzenia – z reguły zajmuje ono sporo miejsca, dlatego nie sprawdzi się w bardzo małej kuchni.

Przeczytaj także: Jak upiec chleb we własnej kuchni?

Wypiekacz do chleba – ranking urządzeń

Jak wybrać najlepszy wypiekacz do chleba? Skorzystaj z rankingu najchętniej kupowanych urządzeń na Ceneo.pl i wybierz ten, który znajdzie się w twojej kuchni!

1. Gastroback Design Brotbackautomat Plus 42820

To wypiekacz do chleba o eleganckim, nowoczesnym designie i ciekawych funkcjach. Możesz ustawić aż trzy poziomy brązowienia. Poza samym chlebem w urządzeniu przygotujesz również makaron czy pizzę.

2. RAVEN EWC001

Kolejny w rankingu wypiekaczy do chleba model oferuje 12 różnych programów pieczenia, które pozwolą na przygotowywanie rozmaitych rodzajów pieczywa. Dodatkowym atutem jest opóźniony start. W zestawie otrzymujesz miarkę i mieszadło.

3. Kenwood BM250

Kolejny w rankingu wypiekaczy do chleba model wyróżnia się nieprzywierającą powłoką wewnątrz urządzenia. Ma aż 12 programów pieczenia, wyświetlacz LCD oraz czasomierz.

4. Sencor SBR 1031WH

Dlaczego ten model trafił do najlepszych wypiekaczy do chleba? W urządzeniu przygotujesz nie tylko pieczywo, ale także ugotujesz dżem czy marmoladę. Wypiekacz ma 12 programów pieczenia, opóźniony start oraz obudowę termoizolacyjną. Dodatkowym atutem jest także łatwość czyszczenia urządzenia.

5. Unold Extra 68511

Ranking wypiekaczy do chleba zamyka model wyposażony w 9 programów pieczenia. Unold Extra 68511 daje ci możliwość określenia stopnia wypieczenia skórki, a także opóźnionego startu.
Wypiekacz do chleba powinien znaleźć się w domu wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez świeżego, pysznego pieczywa. To urządzenie pozwoli ci jeść jeszcze zdrowsze i smaczniejsze wypieki wtedy, gdy tylko masz na to ochotę!
Autorka: Joanna Stanuch