Data modyfikacji:

Xiaomi Mi Box 4K czy Apple TV 4K? Porównanie 

Xiaomi Mi Box oraz Apple TV po podłączeniu do telewizora 4K zamieniają go w prawdziwe centrum multimedialne, oferujące dostęp do rozmaitych aplikacji, a także gier. W naszym porównaniu przystawek telewizyjnych sprawdzimy, która z nich jest lepsza. 

Xiaomi Mi Box 4K dane techniczne: 

 • procesor: 4 rdzeniowy Cortex A53 2.0 GHz 
 • pamięć RAM: 2 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 8 GB 
 • złącza: HDMI, USB 2.0, AV Out
 • system operacyjny: Android TV 6.0 
 • wymiary: 19,5 mm x 100 mm x 100 mm
 • waga: 177 g 

Apple TV 4K dane techniczne: 

 • procesor: Apple A10X Fusion 
 • złącza: HDMI, RJ45 
 • pamięć wewnętrzna: 32 GB 
 • system operacyjny: tvOS
 • wymiary: 35 mm x 98 mm x 98 mm 
 • waga: 425 g 

Xiaomi Mi Box 4K - system Android na każdym telewizorze 

Xiaomi Mi Box 4K to niewielka przystawka telewizyjna, która pracuje w oparciu o system Android TV 6.0. Posiadacze starszych telewizorów bez systemu Smart TV będą mogli oglądać seriale na Netfliksie, ściągnąć gry ze sklepu Play, a także inne rozmaite aplikacje. Ważną funkcjonalnością tego modelu jest wsparcie dla rozdzielczości 4K w 60 kl./s. Protokół Google Cast oraz standard HDR gwarantują bardzo wysoką jakość obrazu.

W praktyce oznacza to, że materiały filmowe będą miały lepiej odwzorowane kolory, a także jaśniejszy obraz. To przydaje się szczególnie w ciemnych scenach. Aby wykorzystać pełen potencjał Mi Boxa 4K należy mieć telewizor wspierający technologię HDR. Posiadacze kin domowych na pewno docenią wsparcie dla przestrzennego dźwięku Dolby Audio oraz DTS

Do zarządzania treściami służy bezprzewodowy pilot umożliwiający wyszukiwanie głosowe. Do zestawu można dokupić dedykowany kontroler, który pozwoli na rozgrywkę. Silnik wibracyjny i 3-osiowy czujnik G zapewnia znakomite wrażenia i dostarcza masę frajdy. Xiaomi Mi Box 4K oferuje ogromne możliwości, dlatego na rynku cieszy się tak dużym zainteresowaniem. 

Apple TV to znakomity wybór dla posiadaczy sprzętu z nadgryzionym jabłkiem 

Najnowsze Apple TV 4K również pełni rolę multimedialnego systemu operacyjnego tvOS. Dostęp do specjalnie przygotowanego sklepu AppStore pozwala na ściąganie wielu aplikacji znanych chociażby z iPhone’a czy iPada. Apple TV, podobnie jak Xiaomi Mi Box, wspiera rozdzielczość 4K i technologię HDR. Dodatkowo ten model wspiera format video HEVC Dolby Vision oraz H.264. Oprócz dostępu do serwisów streamingowych masz możliwość grania w wyjątkowe tytuły. Dzięki zastosowaniu procesora Apple A10X Fusion wszystkie gry chodzą płynnie, bez najmniejszych opóźnień. 

Z Apple TV 4K dostępny jest również pilot wyposażony w dotykowy panel. Wiele treści wyszukasz przy pomocy asystentki głosowej Siri. Niestety, ale wciąż jest ona dostępna w języku angielskim. Posiadacze innych urządzeń Apple będą mogli odtwarzać filmy, przeglądać zdjęcia, a także klonować ekran urządzenia za pomocą AirPlay. Dodatkowo, telefon lub tablet wykorzystasz jako dodatkowy kontroler. Apple TV 4K dysponuje ogromnymi możliwościami, dlatego to niemal idealne centrum rozrywki. 

Ceny Apple TV 4K i Xiaomi Mi Box 4K 

Jedno z najważniejszych kryterium często decydujących o zakupie. Ceny Apple TV 4K i Xiaomi Mi Box 4K różnią się diametralnie i należy dobrze przemyśleć, który z modeli będzie lepszym wyborem. W momencie publikacji tego artykułu Xiaomi Mi Box 4K kosztuje około 250 złotych, natomiast Apple TV 4K około 800 złotych za wersję z 32 GB pamięcią wewnętrzną. 

Jaki model lepiej kupić? 

Spoglądając na oferowane funkcje to zarówno Apple TV 4K, jak i Xiaomi Mi Box 4K są świetnymi urządzeniami multimedialnymi i rozrywkowymi. Dla zapalonych graczy lepszym wyborem będzie produkt firmy Apple głównie ze względu na o wiele mocniejsze podzespoły. Produktu Xiaomi nie należy jednak skreślać bo w wiele podstawowych tytułów również będzie można na nim zagrać. Lepszy stosunek do ceny zachowuje Mi Box 4K, ponieważ zapewnia dostęp do najlepszych serwisów streamingowych i aplikacji.

Tak naprawdę w cenie Apple TV 4K będziesz mógł kupić nawet trzy urządzenia Xiaomi. W naszym porównaniu zwycięzcą jednogłośnie okazał się Mi Box 4K. W tak niskiej cenie nie znajdziesz aktualnie równie konkurencyjnego urządzenia. To najlepszy sposób na stworzenie Smart TV na każdym telewizorze.