Data modyfikacji:

Xiaomi Poco F2 Pro czy Realme X2 Pro? Porównanie smartfonów 

Xiaomi Poco F2 Pro i Realme X2 Pro to dwa świetne smartfony ze średniej półki cenowej. Który z tych modeli jest warty zakupu? Sprawdź w naszym porównaniu telefonów: Xiaomi Poco F2 Pro czy Realme X2 Pro.

smartfon

Xiaomi Poco F2 Pro czy Realme X2 Pro? Ekran i obudowa 

Xiaomi Poco F2 Pro dysponuje ekranem 6,67-calowym, natomiast Realme X2 Pro ma nieco mniejszy panel o wielkości 6,5 cala. W obu przypadkach rozdzielczość wynosi 1920 × 1080 px. Telefon Realme ma lekką przewagę dzięki jasności 1000 nitów i odświeżanie 90 Hz. W ten sposób smartfon będzie oferował lepszą widoczność w pełnym słońcu, a odtwarzanie animacji będzie płynniejsze.

Jakość wykonania obudowy w jednym, jak i drugim przypadku jest na bardzo dobrym poziomie. Szklane plecki w połączeniu z aluminiową ramką gwarantują świetny wygląd i dużą wytrzymałość.

Porównanie podzespołów w smartfonach Xiaomi Poco F2 Pro i Realme X2 Pro

Xiaomi Poco F2 Pro jest napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 865 z 6 GB pamięcią RAM. W przypadku Realme X2 Pro mamy do dyspozycji jednostkę Qualcomm Snapdragon 855+ z 6 GB pamięcią RAM. Mimo że Xiaomi ma nieco nowszy procesor, to wydajnością nie powinien on znacząco wyprzedzać swojego konkurenta.

Większe różnice widać w zastosowanych akumulatorach. Xiaomi Poco F2 Pro ma baterię o pojemności 4700 mAh i wspiera technologię szybkiego ładowania o mocy 30 W. Realme X2 Pro ma ogniwo o 700 mAh mniejsze, dlatego czas pracy powinien być odrobinę krótszy. Plusem tego modelu jest wsparcie dla jeszcze szybszego ładowania, które może sięgać nawet 50 W. Dostarczenie energii od zera do 100% zajmuje tylko 35 minut. Pod względem zastosowanych podzespołów nieco lepiej wypada Xiaomi Poco F2.

Xiaomi Poco F2 Pro vs Realme X2 Pro. Aparaty fotograficzne 

Oba smartfony pod względem możliwości fotograficznych oferują naprawdę dużo. W jednym, jak i drugim modelu główna matryca ma rozdzielczość 64 Mpix. W Xiaomi Poco F2 Pro umieszczono teleobiektyw 5-megapikselowy, szerokokątny aparat 13-megapikselowy, a także sensor do wykrywania głębi ostrości, który ma rozdzielczość 2 Mpix.

Realme X2 Pro wypada nieco lepiej, ponieważ ma teleobiektyw 13-megapikselowy, a także 8-megapikselowy aparat szerokokątny. Czwarty aparat 2-megapikselowy, podobnie jak u konkurenta, służy do wykrywania głębi ostrości. Porównywane smartfony są w stanie zagwarantować zdjęcia wysokiej jakości, dlatego nie można wyłonić jednoznacznego zwycięzcy.

Który telefon kupić? Xiaomi Poco F2 Pro czy Realme X2 Pro?

Trzeba przyznać, że to bardzo wyrównane porównanie telefonów. Xiaomi Poco F2 Pro i Realme X2 Pro są do siebie bardzo podobne. Tak naprawdę nie da się wyłonić jednoznacznego zwycięzcy.

Smartfon Xiaomi będzie dobrym wyborem dla graczy, którzy szukają dużego urządzenia z wydajnymi podzespołami i dużą baterią. Realme spełni oczekiwania mobilnych fotografów, a także osób, które cenią sobie solidny i jasny ekran. Nie mamy wątpliwości, że urządzenia są jednymi z lepszych, jakie można znaleźć w średniej półce cenowej.

Xiaomi Poco F2 Pro specyfikacja

 • ekran: 6,67 cala 
 • rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
 • procesor: Qualcomm Snapdragon 865 
 • pamięć RAM: 6 GB 
 • bateria: 4700 mAH 
 • aparat główny: 64 Mpix + 5 Mpix + 13 Mpix + 2 Mpix
 • aparat przedni: 20 Mpix 

Relame X2 Pro specyfikacja

 • ekran: 6,5 cala 
 • rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
 • procesor: Qualcomm Snapdragon 855+ 
 • pamięć RAM: 6 GB 
 • bateria: 4000 mAh 
 • aparat główny: 64 Mpix + 13 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix 
 • aparat przedni: 16 Mpix

Autor: Bartłomiej Mazurek