Data publikacji:

Xiaomi Smart Band 7 vs Smart Band 7 Pro. Czy warto dopłacić?

W 2022 roku na półkach sklepowych pojawiła się długo oczekiwana opaska fitness Xiaomi Smart Band 7, która wprowadziła kilka istotnych zmian. Ale producent zaskoczył wszystkich i równolegle pokazał wersję Smart Band 7 Pro. Sprawdzamy, czy warto dopłacić do droższej wersji smartbanda! Jak wypada pojedynek Xiaomi Smart Band 7 vs 7 Pro?
Xiaomi Smart Band 7 Pro

Ekran i obudowa  

Xiaomi Smart Band 7 nawiązuje wyglądem do swoich poprzedników, choć w porównaniu do nich ma ona zdecydowanie większy ekran AMOLED o przekątnej 1,62 cala. Rozdzielczość 192x490 px zapewnia bardzo dobrą ostrość, a także widoczność. Producent oferuje w tym modelu ponad 100 różnych tarcz, które można dostosować do własnych potrzeb. Charakterystyczny kształt pastylki powoduje, że opaska dobrze dopasowuje się do nadgarstka. Dzięki wadze na poziomie 13,5 gramów na nadgarstku praktycznie nie czuć, że mamy założoną opaskę.  
Xiaomi Smart Band 7 Pro idzie o krok dalej i oferuje prostokątny ekran znany również z wielu konkurencyjnych modeli. Przekątna ekranu wynosi 1,64 cala, jednak układ treści jest rozłożony tutaj w zupełnie inny sposób. Na pewno na plus trzeba zaliczyć lepszą czytelność. Ponadto mamy do wyboru ponad 150 tarcz, które prezentują się naprawdę dobrze.
Wersja Pro ma również odrobinę wyższą rozdzielczość, która wynosi 280x456 px. To jednak w praktyce nie będzie miało większego znaczenia. Dla osób, które chcą podglądać powiadomienia, a także bieżące informacje podczas treningu, wersja Pro okaże się lepszym wyborem. Smart Band 7 to propozycja dla fanów minimalizmu.   

Funkcje sportowe i zdrowotne  

Xiaomi Smart Band 7 czy Xiaomi Smart Band 7 Pro zostały przygotowane z myślą o osobach aktywnych, czego efektem jest obsługa ponad 110 trybów sportowych. Żaden z modeli nie wyróżnia się na tym polu. Podobnie jest z czujnikami tętna oraz poziomu natlenienia krwi SpO2.
Wodoodporna konstrukcja do 5 ATM pozwala na pływanie w basenie. Tutaj również nie obserwujemy większych różnic. Xiaomi nie zapomniało o zaawansowanej technologii monitorowania snu, która działa bardzo dobrze. W tym punkcie naszego porównania jest zdecydowany remis.  

Komunikacja  

Do połączenia z telefonem opaski korzystają z modułu Bluetooth. To rozwiązanie działa dobrze w jednym, jak i drugim modelu. Ale Xiaomi Smart Band 7 Pro ma coś jeszcze!
Mowa oczywiście o pozycjonowaniu satelitarnym i obsłudze takich systemów jak BeiDou, GPS, GLONASS, Galileo oraz QZSS. To sprawia, że dane są prezentowane w sposób zdecydowanie dokładniejszy, a użytkownik może w każdej chwili podejrzeć na mapie jaką trasę pokonał. Obecność GPS-a powoduje, że na trening nie musimy zabierać ze sobą telefonu. To duże udogodnienie!  

Praca na baterii  

Xiaomi Smart Band 7 otrzymał baterię o pojemności 180 mAh i według producenta jest on w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu 14 dni. Przy intensywnym użytkowaniu czas ten skraca się do około 9 dni.
W Xiaomi Smart Band 7 Pro mamy ogniwo o pojemności 235 mAh, która ma wystarczyć na 12 dni standardowego działania. Przy wykorzystaniu wszystkich funkcji czas ten skróci się do około 6 dni. Patrząc na to, że opaska ma moduł GPS, te wyniki są całkiem niezłe.   

Którą opaskę Xiaomi wybrać?  

Premiera nowych opasek Xiaomi Smart Band 7 i Smart Band 7 Pro okazała się pozytywnym zaskoczeniem. Standardowy model nie zawodzi i jest idealnym wyborem dla przeciętnego użytkownika. Wersja Pro jest skierowana do osób, które szukają trochę innego wzornictwa, a także chcą mieć system pozycjonowania. Jeżeli jesteś zapalonym sportowcem i chcesz mieć szczegółowe dane na temat treningu, to warto dopłacić do wersji Pro.  

Xiaomi Smart Band 7 specyfikacja

 • ekran: 1,62 cala  
 • rozdzielczość: 192x490 px  
 • łączność Bluetooth 
 • stopień ochrony IP: 5 ATM  
 • waga: 13,5 g  
 • pojemność baterii: 180 mAh  
 • Xiaomi Smart Band 7 Pro specyfikacja

 • ekran: 1,64 cala  
 • rozdzielczość: 280x456 px  
 • łączność Bluetooth, GPS 
 • stopień ochrony IP: 5 ATM 
 • waga: 20,5 g  
 • pojemność baterii: 235 mAh  
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.