Data modyfikacji:

Dzień singla 2021. Promocje w sklepach internetowych

Dzień singla wypadający 11 listopada to doskonała okazja do zrobienia zakupów. Przed laty głównie promocje można było znaleźć w chińskich sklepach internetowych. Teraz możecie je znaleźć również na naszym rodzimym rynku.

Skala promocji na chiński dzień singla przewyższa Black Friday i Cyber Monday 

Chiński dzień singla został zapoczątkowany w 1993 roku przez grupkę studentów Nanjing University. W swoim założeniu miał być on zupełną odwrotnością Walentynek. Data 11.11 symbolizuje samotne figury, które spotykają się ze sobą. Aby uczcić to wydarzenie, ludzie, którzy nie są w związkach, organizują imprezy, wybierają się na wspólne posiłki, a także ruszają na zakupy. Początkowo święto nie było zbyt znane, jednak uległo to zmianie w 2009 roku za sprawą serwisu Alibaba.

Chiński gigant w branży e-commerce wybrał Dzień Singla do stworzenia wielkiego festiwalu zakupowego. Na przestrzeni lat Globalny Festiwal Zakupów stał się jednym z najpopularniejszych na całym świecie. Tego dnia nie tylko samotni Chińczycy mogą sprawić sobie prezent.

Promocje na dzień singla przyosiły kilkadziesiąt miliardów dolarów dochodu każdego roku. Skala przedsięwzięcia jest ogromna, o czym mówi sam Alibaba. Do obsługi Dnia Singla potrzebne jest 1,7 miliona kurierów, którzy muszą dostarczyć 760 milionów paczek z ponad 5000 magazynów. W Dzień Singla 2020 te liczby mogą się jeszcze zwiększyć. 

Promocje mogą być naprawdę kuszące 

Globalny Festiwal Zakupów to nie lada gratka dla osób, które chcą upolować dobrą okazję. Na specjalnie przygotowanej stronie znajduje się pełna lista ofert produktów objętych promocjami. W wielu przypadkach można upolować nawet 60 procent zniżki na wybrany produkt. Telefony i akcesoria Xiaomi czy Huawei, elektronika, produkty do wyposażenia domu czy wysokiej jakości ubrania.

Chiński Dzień singla w Polsce

Nic więc dziwnego, że chińską akcję promocyjną naśladują również europejskie (oraz polskie!) sklepy. Chociaż w kraju nad Wisłą 11 listopada przypada święto narodowe, to również u nas można liczyć na promocje w wybranych sklepach internetowych. Co więcej, często rozciągnięte są one na cały tydzień. To świetna rozgrzewka przed Black Friday - zwłaszcza dla osób, które chcą dużo wcześniej zaopatrzyć się w prezenty gwiazdkowe. Najlepszych promocji szukajcie w serwisie Ceneo.pl.
Autor: Bartłomiej Mazurek