Data publikacji:

Jak ładnie zapakować prezent?

Efektowne pakowanie prezentów to prawdziwa sztuka. Na szczęście własnoręcznie również możesz wykonać naprawdę piękny pakunek. Zobacz, jak zapakować prezent.

jak zapakować prezent

Jak zapakować prezent: kilka prostych spsobów

Chociaż stare porzekadło mówi, żeby nie oceniać książki po okładce, to w przypadku prezentów sprawa ma się zupełnie inaczej. To, w jaki sposób zapakujemy upominek, jest niemal równie ważne jak zawartość opakowania, zwłaszcza w wypadku prezentów świątecznych. Wszak zanim przystąpimy do otwierania prezentów, przez pewien czas leżą one pod choinką. Pakunki mogą być zatem dodatkową dekoracją domu. Zobacz, jak zapakować prezent w papier lub bez papieru.

Jak efektownie zapakować prezent w szary papier?

Papier pakowy, popularnie nazywany szarym papierem, świetnie sprawdza się przy zdobieniu świątecznych upominków. Chociaż wcale nie jest szary, a raczej beżowo-brązowy, stanowi świetne tło dla pozostałych dekoracji. Ma minimalistyczną i naturalną estetykę, dlatego dobrze wpisuje się w bieżące dekoracyjne trendy.

Jak zapakować prezent w papier pakowy? Masz naprawdę duże pole do popisu. W najprostszym wydaniu wystarczy okleić pudełko z prezentem papierem i przewiązać sznurkiem jutowym bądź wstążką.

Do tego możesz dodać gałązkę jodłową czy bukszpanową, przywiązać do pakunku suszoną pomarańczę, pięknie zdobione pierniczki czy laski cukrowe. W ten sposób ozdobisz np. prezenty na święta dla chłopaka.

Jak prosto zapakować prezent o nieregularnych kształtach?

Jeśli upominek, który chcesz efektownie zapakować, ma nietypowy kształt, na którym zwykły papier nie będzie dobrze leżał lub do którego nie sposób dopasować pudełka, z pomocą przyjdą ci tekstylia.

Jak zapakować taki prezent? Jako opakowanie można wykorzystać kawałek materiału, który łatwo ułoży się na upominku. Następnie całość wystarczy przewiązać wstążką.

Przydatne akcesoria do pakowania prezentów

Jak zapakować prezent, aby ładnie się prezentował? Prostym sposobem jest dołożeniu którejś z poniższych ozdób.

  • Bileciki – dekoracyjnie zdobione etykiety, na których umieścisz imię osoby, dla której przeznaczony jest prezent, dodatkowo urozmaicą całą stylizację.
  • Wstążki – najlepiej jest wybrać wstążki w kolorze kontrastującym z opakowaniem prezentu, co da korzystny efekt. Wstążki możesz zastąpić bawełnianymi czy jutowymi sznurkami.
  • Wycinanki i naklejki – z ich pomocą możesz sprawić, że zwykły szary papier będzie prezentował się jeszcze ciekawiej. Modną dekoracją prezentu są wycinanki z białego papieru lub naklejki utrzymane w świątecznej estetyce.
  • Stemple świąteczne – to kolejny sposób na dekoracje w duchu prac DIY. Stemple można wykorzystać nie tylko podczas pakowania prezentów, ale również w trakcie przygotowywania świątecznych ozdób do domu.

Jak zapakować prezent krok po kroku? Praktyczne wskazówki

Jeśli chcesz zapakować prezent w papier, postaraj się wyciąć arkusz adekwatny do wielkości prezentu. Nadmiar papieru trudno ładnie zgiąć, aby nie powstawały nierówności. Efekt ten jest szczególnie widoczny na gładkim papierze pakowym, pozbawionym wzorów.

Dobrym patentem jest zbieranie pudełek na pewien czas przed świętami. Możesz gromadzić pudełka po przesyłkach, jakie otrzymujesz, lub pojemniki po zakupionych przedmiotach. Przed świętami wykorzystasz je do pakowania prezentów – to znacznie ułatwi sprawę i dodatkowo dobrze wpisuje się w idee zero lub lest waste, czyli ograniczenia produkcji odpadów.

Na koniec warto wspomnieć, że wspólne pakowanie prezentów świątecznych może być świetną frajdą, zwłaszcza dla dzieciaków. Jeśli planujesz przygotować dla najmłodszych kalendarz adwentowy, jednym z zadań, jakie pojawią się na liście ukrytej w kalendarzu, może być właśnie pakowanie prezentów.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny