Akumulator i ładowanie golarki elektrycznej
Choć można spotkać golarki sieciowe, najwygodniejsze i najbezpieczniejsze są golarki z wbudowanym akumulatorem. Maszynki elektryczne do golenia nie wymagają użycia pianki i lustra, więc tymi bezprzewodowymi można się golić spacerując po całym domu. Podczas zakupu sprawdź jednak nie tylko długość działania na baterii, ale i szybkość ładowania. Niektóre maszynki pracują tak samo długo (ok. 1 godziny), aczkolwiek różnica w czasie ładowania może być ogromna (1 godzina vs. 10 godzin). Najwygodniejsze są golarki ze stacją dokującą, która sama zadecyduje o tym, kiedy należy doładować baterię.
Ważny jest również system informujący o stanie naładowania baterii. Najtańsze golarki mogą rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie. Aby nie pozostać w łazience z wygoloną połową twarzy, można też zdecydować się na golarkę sieciowo-akumulatorową, łączącą zalety obu rozwiązań. Dzięki temu po rozładowaniu akumulatora wystarczy podłączyć do golarki kabel i kontynuować poranną pielęgnację.
Wymienne głowice w maszynce elektrycznej
Podczas wyboru maszynki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko cenę wyjściową urządzenia. Kluczowa jest też dostępność oraz cena wymiennych głowic. Mają one żywotność ok. 6 miesięcy i po tym czasie należy wymienić je na nowe. I tu pojawia się problem, bo niektóre tanie golarki wcale nie posiadają zamienników lub ich koszt jest niewiele niższy od ceny całego urządzenia. Wybór maszynki znanego producenta (np. Braun, Philips, Panasonic, Remington) gwarantuje użytkownikom łatwy dostęp do części zamiennych oraz serwisu. To kluczowe, gdy wydajesz na urządzenie kilkaset złotych i masz zamiar korzystać z niego przez wiele lat. W innym przypadku zakup maszynki elektrycznej nie ma większego sensu.