Data modyfikacji:

Jaki blender wysokoobrotowy wybrać? TOP 5

Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie kilku blenderów, które zaimponują ci swoimi możliwościami. Sprawdź, co potrafią blendery wysokoobrotowe. Poznaj kilka modeli do zadań specjalnych, które pomogą ci przygotować niemal każdą potrawę we własnej kuchni.

Blender wysokoobrotowy- najlepszy pomocnik w twojej kuchni

Jeśli zastanawiasz się jaki blender wybrać, koniecznie pomyśl o tym, jakie zadania czekają w twojej kuchni na ten sprzęt. Jeśli potrzebujesz go do codziennego przygotowywania koktajli, z pewnością wystarczy ci mikser o mniejszej mocy, w niższej cenie. Pomoże ci w tym artykuł, w którym przedstawiliśmy kilka dobrych blenderów kielichowych w atrakcyjnych cenach.

Blender kielichowy o dużej mocy sprawdzi się przy przygotowywaniu przecierów, warzywnych past, czy lodów. Doskonale poradzi sobie z twardymi produktami, takimi jak orzechy czy lód. Nie straszne mu także wysokie temperatury. Sprawdzi się w zadaniach specjalnych i bez żadnej trudności upłynni wszystkie liściaste warzywa, zioła, a nawet twarde marchewki. 

Z pomocą takiego blendera bez problemu przygotujesz samodzielnie masło orzechowe, czy mleko roślinne. Wszyscy z was, którzy gotują w domu i dbają o swoje zdrowie z pewnością docenią codzienną współpracę z dobrym blenderem.

Blendery wysokoobrotowe- TOP 5

1. Rohnson R-585 Heavy Duty

To najlepszy blender w swoim przedziale cenowym. Kupicie go za niespełna 400 zł. W zamian otrzymacie sprzęt o bardzo dużej mocy silnika 1800 W, wyposażony w 4 ostrza ze stali węglowej, które poradzą sobie z najbardziej twardymi produktami.

Model Heavy Duty ma bardzo dużą pojemność- 2,5 l. Dzięki temu będziecie w stanie jednorazowo przygotować większą ilość porcji. Kielich blendera  Rohnson wykonany jest z Tritanu, który nie szkodzi naszemu zdrowiu i jest materiałem bardzo odpornym na zniszczenia i wieloletnie użytkowanie.

Blender sterowany jest manualnie, ma także tryb pulsacyjny, który dodatkowo znacznie skraca czas pracy podczas miksowania.


2. Gallet HS 703

Wymarzony kompan każdej osoby, która jest na diecie wegańskiej lub diecie typu raw food. Model firmy Gallet poradzi sobie z rozdrobnieniem niemalże wszystkich produktów spożywczych. 

To nie tylko blender do koktajli. HS 703 służy do zadań specjalnych i zamienia najtwardsze owoce w płynne soki. Model ten wyposażono w specjalny tryb, który pozwala na bardzo drobne mielenie i przecieranie owoców oraz warzyw. To najlepszy blender dla osób, które nie chcą mieć wielu sprzętów w swojej kuchni i chętnie zrezygnują z zakupu sokowirówki, czy wyciskarki wolnoobrotowej.

Tym blenderem możecie operować według własnych manualnych ustawień lub korzystać z kilku gotowych trybów pracy. Oprócz trybu przecierania, mikser wyposażono także w program służący do rozdrabniania orzechów, czy przygotowywania roślinnego mleka. 

Marzysz o blenderze, który sam się wyczyści? Choć trudno w to uwierzyć, model firmy Gallet myje się sam (i to całkiem dokładnie!). Wystarczy wybrać odpowiedni program, zaczekać minutę, opłukać kielich i po całej pracy, nie ma ani śladu. Sprzęt firmy Gallet imponuje nie tylko wyjątkowymi funkcjami, ale także bardzo niską ceną (ok. 400 zł).

3. JTC OmniBlend V

To blender kielichowy, który z powodzeniem odnalazłby się nawet w profesjonalnej kuchni. Wyposażony w 6 noży, jest niemal niezawodnym urządzeniem. Dwulitrowy kielich został wykonany z Tritanu. 

Model wyposażono w tryb ręczny i czasowy oraz kilka prędkości. Dzięki temu możemy zoptymalizować pracę urządzenia i dostosować ją do wykonywanych czynności. Podobnie jak Gallet, Omniblend czyści się bardzo łatwo. Urządzenie samodzielnie kontroluje temperaturę i zapobiega przegrzewaniu się silnika.

To najlepszy blender dla tych z was, którzy cenią sobie krótką i sprawną pracę w kuchni.

4. Philips Avance Collection HR3868

Dzięki zastosowanej technologii ProBlend Extreme blender kielichowy Philips zadba o wasze zdrowie, jak żaden inny. Dzięki prędkości 45 000 obr./min urządzenie to jest w stanie uwolnić z warzyw i owoców, niemal wszystkie zawarte w nich składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Philips Avance to bardzo zaawansowany technologicznie blender do koktajli, które zachwycą was swoją pożywnością i aksamitną konsystencją.

2000W silnik potrafi zrobić spory hałas. Producenci pomyśleli o komforcie użytkowników i wyposażyli urządzenie w zewnętrzną wygłuszającą kapsułę, która tłumi dźwięk. Cyfrowy wyświetlacz gwarantuje bardzo prostą obsługę. Po zakupie blendera możecie zainstalować na swoim smartfonie bezpłatną, dedykowaną aplikację, w której znajdziecie przepisy na wyjątkowe koktajle.

Model Avance to blender kielichowy o bardzo dużej mocy, która w połączeniu z nowoczesnością i designem urządzenia sprawi, że będziecie chcieli go mieć w swojej kuchni. Ten wyjątkowy blender kupicie za niecałe 1600 zł.

5. Vitamix TNC 5200

To półprofesjonalny blender, który nadaje się do rozdrabniania, siekania i miksowania niemal wszystkich produktów, o jakich możemy pomyśleć. Jeśli jesteście wielbicielami owoców i warzyw to Vitamix z pewnością podbije wasze serca. Świetnie sprawdzi się w kuchni osób będących na diecie wegańskiej. 

To najlepszy blender do przygotowywania roślinnych mlek, warzywnych past. Podgrzewa, rozdrabnia i upłynnia w trybie automatycznych programów. Jeśli uwielbiasz eksperymentować w kuchni i potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, to urządzenie jest stworzone dla ciebie.


Tekst: Nadia Pietrzak