Data modyfikacji:

Najlepsze gry karciane: propozycje gier w karty dla każdego

Gry w karty umilą rodzinne wieczory lub spotkania ze znajomymi. Jakie gry w karty warto kupić? Zobacz najlepsze gry karciane.

najlepsze gry karciane

Najlepsze gry karciane: TOP 10 gier w karty

Jeżeli szukasz ciekawych gier w karty, zobacz nasz ranking najpopularniejszych gier karcianych. Znajdziesz w nim gry karciane dla 2 osób oraz dla całej rodziny czy grupy znajomych.

  1. Memy: Imprezowa gra karciana dla okropnych ludzi
  2. Karty Dżentelmenów
  3. Eksplodujące Kotki
  4. Gierki Małżeńskie
  5. Munchkin
  6. Loża Szyderców Black
  7. Sabotażysta
  8. Pojedynek Superbohaterów DC
  9. Mroczny Zamek
  10. Blok Ekipa. Na melanżu

Najpopularniejsze gry karciane: ranking

Gry karciane opisane w zestawieniu były dobierane na podstawie ich popularności w danej kategorii na Ceneo.pl. Sprawdź, jakie są popularne gry w karty.

Memy: Imprezowa gra karciana dla okropnych ludzi

Zabawna gra karciana, która rozkręci każdą smętną imprezę. Rozgrywka polega na tym, że do losowo wybranego zdjęcia gracze muszą dobrać kartoniki z zabawnymi lub sarkastycznymi hasłami. Połączenie grafik i tekstów ma stworzyć memy, na jakie codziennie natrafiasz, przeglądając media społecznościowe.

Karty Dżentelmenów

Jeżeli lubisz czarny humor pełen inteligentnych żartów, to Karty Dżentelmenów są najlepszą grą karcianą dla ciebie. Zabawa polega na tym, że do czarnej karty z pytaniem gracze wykładają białe karty z śmiesznymi, niekiedy wulgarnymi odpowiedziami. Do gry potrzeba minimum trzech osób.

Eksplodujące Kotki

Kolejna ciekawa gra karciana, która stawia na niewybredne poczucie humoru, a przy tym bazuje na ulubieńcach Internetu, czyli kotach. Rozgrywka jest banalnie prosta, a przy tym niesamowicie wciągająca. Gracze odkrywają odwrócone karty, aż do momentu trafienia na kartonik z eksplodującym kotkiem.

Gierki Małżeńskie

Najlepsza gra karciana dla małżeństw, którą dodatkowo wzbogacają klimatyczne ilustracje Andrzeja Mleczki. W Gierki Małżeńskie najlepiej grać z innymi parami, żeby sprawdzić, czyj związek jest najlepszy. Uważajcie tylko, żeby nie podpaść przy okazji żonie lub mężowi.

Munchkin

Pierwsza w rankingu popularna gra karciana kładąca spory nacisk na warstwę fabularną. W Munchkinie gracze wcielają się w bohaterów reprezentujących różne rasy (Elfy, krasnoludy, Nizołki) oraz klasy postaci (Wojownik, Kapłan, Złodziej, Czarodziej). Rozgrywka dostosowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców.

Loża Szyderców Black

Jeszcze jedna ciekawa gra karciana dla osób, którym nie przeszkadzają mocne żarty balansujące na granicy dobrego smaku. Loża Szyderców Black oferuje dziewięćdziesiąt kart z pytaniami oraz aż czterysta kartoników z najróżniejszymi odpowiedziami.

Sabotażysta

W grze karcianej Sabotażysta uczestnicy zabawy wcielają się w pracowitych krasnali, którzy udali się do mrocznej kopalni w poszukiwaniu bryłek złota. Niestety tajemniczy sabotażysta postanawia utrudnić im zadanie. To od graczy zależy, czy działają w grupie czy próbują na własną rękę dotrzeć do upragnionego skarbu.

Pojedynek Superbohaterów DC

Pojedynek Superbohaterów DC to najlepsza gra karciana dla miłośników Batmana, Supermana i innych herosów ze stajni DC Comics. Rozgrywka polega na walce z największymi superłotrami z komiksów. Zabawa kończy się, gdy zagrożenie zostanie wyeliminowane.

Mroczny Zamek

Niezwykle klimatyczna i ciekawa gra karciana, która zachwyca nietypową, czarno-białą oprawą graficzną. Zadaniem graczy jest ucieczka z tytułowego mrocznego zamku, przepełnionego niebezpiecznymi pułapkami i dziwnymi istotami.

Blok Ekipa. Na melanżu

Wystarczy rzut oka na opakowanie stylizowane na paczkę papierosów, żeby wiedzieć, z jaką marką mamy do czynienia. Blok Ekipa. Na melanżu to zabawna gra karciana oparta na popularnym serialu animowanym dla dorosłych.