Data publikacji:

Najlepsze myszki dla graczy

Konstrukcja współczesnych gier komputerowych nie jest już tak prosta jak przed laty. Żeby być mistrzem sieciowych rozgrywek w strzelankach, trzeba posiadać ogromne umiejętności, a także profesjonalny sprzęt, który zapewni lepszy czas reakcji oraz zwiększy precyzję podczas celowania. Porządne myszki dla graczy mogą także ułatwić zabawę w strategiach czasu rzeczywistego czy innych popularnych gatunkach gier. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym myszkom do grania.

myszki dla graczy

Myszki dla graczy: ranking

Myszki gamingowe do zestawienia dobierałem na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl, a także wedle własnych upodobań. High-endowy sprzęt potrafi być jednak drogi, dlatego jeśli nie macie wystarczająco dużego budżetu, to sprawdźcie polecane tanie myszki dla graczy do 100 zł.

  1. Razer Basilisk Ultimate
  2. Logitech G903 Lightspeed Hero
  3. Corsair Dark Core RGB Pro SE
  4. Razer Viper Ultimate
  5. Corsair Ironclaw
  6. Roccat Leadr
  7. Razer Naga Trinity
  8. Logitech G502 Proteus Spectrum
  9. Corsair Scimitar PRO
  10. Roccat KONE AIMO

Jakie myszki dla graczy? Najważniejsze parametry myszek gamingowych

Podczas wyboru odpowiedniej myszki dla graczy musicie pamiętać o kilku elementach. To dzięki nim wybierzecie urządzenie, które spełni wasze oczekiwania.

Komunikacja z komputerem

W sklepach znajdziecie myszki dla graczy przewodowe oraz bezprzewodowe. Te pierwsze dotychczas uznawane były za lepsze, ponieważ w połączeniu kablowym nigdy nie ma żadnych zakłóceń.

Jednakże technologia poszła mocno do przodu, a droższe urządzenia bezprzewodowe nie korzystają z podczerwieni czy Bluetooth (choć ta opcja nadal funkcjonuje). ale WiFi 2,4 GHz. Dzięki temu łączność jest stabilna, a wszystkie czynności wykonywane przez gracze są bezbłędnie i natychmiastowo odczytywane przez gry.

Rodzaje myszek dla graczy

Gryzonie dzielimy na dwa rodzaje: laserowe oraz optyczne. Te pierwsze zdają się mieć lepszą precyzję, natomiast drugie umożliwiają komfortowe użytkowanie na różnych powierzchniach.

W przypadku tanich myszek zdecydowanie lepiej jest wybrać model bazującym na laserze. W modelach high-endowych w grę wchodzą wyłącznie czujniki optyczne. Producenci nieustannie rozwijają swoje sensory, dzięki czemu gracze mogą dostosowywać je do własnych potrzeb i różnych gatunków gier.

Rozdzielczość myszki do gier

Im większa rozdzielczość, tym gracze mają większa precyzję nad celowaniem w strzelankach czy przesuwaniem kursora w grach strategicznych. Rozdzielczość 20000 DPI wydaje się być przesadą, lecz w rzeczywistości daje graczom większe pole do manewru w kwestii konfiguracji myszki.

Liczba przycisków

Większość myszek gamingowych wspierana jest przez dedykowane oprogramowanie, w którym można programować przyciski. Im więcej programowalnych przycisków, tym lepiej – oczywiście pod warunkiem, że będziecie z nich korzystać.

Konstrukcja myszki gamingowej

Myszki dla graczy zazwyczaj tworzone są z myślą o graczach praworęcznych. Jeżeli gracie za pomocą lewej dłoni, to starajcie się wybierać myszki symetryczne, które mają rozmieszczone dodatkowe klawisze po obu stronach obudowy.

Najlepsze myszki dla graczy

Razer Basilisk Ultimate

Jeżeli szukacie myszki bezprzewodowej dla graczy i cena nie gra dla was roli, to model Basilisk Ultimate będzie idealnym wyborem. Firma Razer zastosowała w swoim urządzeniu autorski sensor optyczny Focus o rozdzielczości 20000 DPI, który bezbłędnie odczyta każdy ruch gracza.

Ponadto sprzęt posiada aż jedenaście programowalnych przycisków oraz czternaście stref podświetlenia RGB. Dzięki temu myszkę możecie spersonalizować do swoich potrzeb, zarówno pod kątem działania, jak i wyglądu.

Logitech G903 Lightspeed Hero

Kolejna w tym zestawieniu myszka gamingowa, którą powinni zainteresować się fani bezprzewodowych peryferiów komputerowych. Jeśli natomiast wolicie grę na kablu, to ten również dołączany jest do zestawu. Urządzenie korzysta z optycznego sensora PMW 3366 o maksymalnej czułości 12000 DPI.

Ogromną zaletą modelu G903 LightSpeed jest symetryczna konstrukcja, dzięki czemu z myszki dla graczy z rankingu mogą korzystać zarówno osoby prawo, jak i leworęczne, a to niestety w przypadku sprzętu gamingowego bywa rzadkością.

Corsair Dark Core RGB Pro SE

Za sprawą wbudowanego akumulatora z myszki do gier można korzystać w trybie bezprzewodowym nawet do pięćdziesięciu godzin. Model Dark Core RGB Pro SE posiada sensor optyczny Pixart PAW3392 o rozdzielczości maksymalnej 18000 DPI i raportowaniu na poziomie 2000 Hz.

Urządzenie firmy Corsair zostało dostosowane do osób praworęcznych, o czym świadczyć może chociażby nietypowa konstrukcja, z wygodnym podparciem dla kciuka. Dużym plusem gryzonia jest fakturowana powierzchnia zmniejszająca potliwość dłoni, a przy tym zapewniająca większą przyczepność.

Razer Viper Ultimate

Jeżeli zainteresował was wcześniej opisywany model Basilisk Ultimate od Razera, ale jesteście graczami leworęcznymi, to zdecydowanie powinniście zainteresować się myszką Viper Ultimate.

Akcesorium otrzymało symetryczną konstrukcję, a także antypoślizgowe panele umieszczone po obu stronach obudowy. Urządzenie posiada osiem programowalnych przycisków i korzysta z autorskiego sensora optycznego o maksymalnej czułości 20000 DPI.

Corsair Ironclaw

Myszka gamingowa Corsair Ironclaw to doskonały gadżet dla graczy, którzy lubią dodawać jak najwięcej funkcji do swoich gryzoni. W Ironclaw dodatkowe przyciski zostały umieszczone pod kciukiem, dzięki czemu w strzelankach możecie przypisać do nich konkretne akcje (rzucanie granatami, ekwipunek, itp.), które znacząco ułatwią wam granie.

Sprzęt Corsaira bazuje na optycznym sensorze Pixart PMW3391 o maksymalnej rozdzielczości 18000 DPI – możliwa jest regulacja w skokach co jeden DPI! To jedna z najlepszych myszek dla graczy.

Roccat Leadr

Bezprzewodowa myszka dla graczy Leadr otrzymała aż czternaście w pełni programowalnych przycisków, które dostosujecie do własnych potrzeb za pomocą dedykowanego oprogramowania.

Firma Roccat zastosowała w swoim urządzeniu unikatowe przełączniki: kciukowy X-Celerator oraz płetwowy. W ten sposób gryzoń nie tylko wyróżnia się na tle konkurencji, ale także zapewnia wyjątkowe doznania growe.

Razer Naga Trinity

Myszki do gier zazwyczaj tworzone są z myślą o osobach grających głównie w strzelanki. Jeżeli jednak wolicie gry strategiczne lub MOBA czy MMO, to zdecydowanie powinniście zwrócić uwagę na model Naga Trinity od Razera.

Mysz otrzymała trzy wymienne panele boczne z dodatkowymi przyciskami, do których można przypisać kilkanaście dodatkowych funkcji przydatnych w konkretnych gatunkach gier. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie od wklepywania skrótów klawiszowych na klawiaturze.

Logitech G502 Proteus Spectrum

Ciężar myszki dla wielu graczy ma ogromne znaczenie, o czym nie zapomniała firma Logitech, projektując tego gryzonia. Do zestawu dołączane są dodatkowe ciężarki, które umożliwiają zwiększenie ciężaru oraz rozkładu masy urządzenia.

To oczywiście nie koniec zalet, ponieważ G502 Proteus Spectrum posiada aż jedenaście programowalnych przycisków i sensor optyczny PMW3366 o maksymalnej czułości 12000 DPI.

Corsair Scimitar PRO

Jeszcze jedna w tym zestawieniu myszka gamingowa, która została zaprojektowana z myślą o produkcjach MMO i MOBA. Na lewym bocznym panelu obudowy umieszczono dwanaście dodatkowych przycisków, które można dostosować do swoich preferencji.

Jeśli chodzi o sensor, to w środku znajdziecie wariant optyczny o czułości 16000 DPI – poziom czułości można kontrolować dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu Corsair Utility Engine.

Roccat KONE AIMO

Roccat KONE Aimo to stosunkowo niedroga high-endowa mysz dla graczy, posiadająca wszystkie funkcje potrzebne do komfortowego grania w najróżniejsze gatunki gier komputerowych. Wynika to chociażby z faktu wykorzystania przez producenta autorskiego czujnika optycznego Owl-Eye o maksymalnej rozdzielczości 16000 DPI z możliwością regulacji co jeden DPI.

Warto natomiast pamiętać, że urządzenie działa wyłącznie w trybie przewodowym, a konstrukcja dostosowana jest do osób praworęcznych.