Najlepsze myszki dla graczy

Od przeglądania modeli nowoczesnych myszek dla graczy niejednemu miłośnikowi gier komputerowych może zakręcić się w głowie. W tym segmencie rynku sprzętu komputerowego wybór jest ogromny. Producenci specjalistycznych elektronicznych gryzoni kuszą nie tylko wyjątkowym, kosmicznym wyglądem swoich produktów, lecz także wieloma dodatkowymi funkcjami i wszelkimi możliwymi udogodnieniami, które mają uprzyjemnić rozgrywkę oraz ułatwić odnoszenie sukcesów w grach.
Niektórzy żartują, że dobra myszka dla graczy powinna być jak wybranka serca — posłuszna, czuła i elastyczna. Odłóżmy jednak na bok dowcipy i przejdźmy do meritum. Zastanawiasz się, jaka myszka do gier będzie dla ciebie najlepsza, i nie do końca wiesz, na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Nasz poradnik pomoże ci podjąć ostateczną decyzję.

Myszki dla graczy — jaki model wybrać?

Myszki komputerowe mogą być wyposażone w dwa rodzaje czujników: jedne mają sensor optyczny, drugie — laserowy. Która technologia jest lepsza, biorąc pod uwagę, że wybieramy myszki dla graczy? Podejmując tę decyzję, warto zastanowić się, jaki rodzaj gier stanowi najczęściej przedmiot naszej rozrywki oraz w jaki sposób najbardziej lubimy grać. Nie bez znaczenia jest także wielkość budżetu, jakim dysponujemy.
Jeśli na zakup naszej wymarzonej myszki do gier planujemy przeznaczyć kwotę do 100 zł, najlepszą opcją okaże się w tym wypadku urządzenie z czujnikiem optycznym. Za tę sumę możemy kupić myszkę, która będzie się już całkiem dobrze sprawowała. Należy jednak pamiętać, że na zakupie myszek przeznaczonych specjalnie dla graczy nie warto oszczędzać, gdyż czujniki umieszczone w urządzeniach z niższej półki mogą bardzo często sprawiać przykre niespodzianki w postaci gubienia się wskaźnika na ekranie czy skakania. Takie rzeczy zdarzające się podczas zażartej i emocjonującej rozgrywki mogą doprowadzić do białej gorączki niejednego gracza. Droższe modele zwykle nie płatają takich figli, dzięki czemu gra przy ich użyciu staje się czystą przyjemnością.

Myszki optyczne z reguły działają głównie na gładkich nawierzchniach i do ich płynnego używania potrzebna jest odpowiednia podkładka. Czujnik laserowy ma sporą przewagę nad optycznym, gdyż będzie dobrze działał na niemal wszystkich powierzchniach. Oprócz tego dobre myszki laserowe odznaczają się o wiele większą precyzją i płynnością niż optyczne. Warto jednak pamiętać, że aby mysz laserowa podczas gry sprawowała się bez zarzutu, najlepiej jest zakupić raczej droższy egzemplarz, gdyż w tańszych montowane są zwykle lasery gorszej jakości, które mogą sprawiać pewne problemy podczas eksploatacji.

Mysz optyczna do 100 zł

Jeśli interesuje nasz myszka do gier, która ma kosztować maksymalnie do 100 zł, warto rozważyć zakup myszki optycznej Genius X-G 500

Myszka dla graczy Genius X-G 500 to doskonały gryzoń oferujący mnóstwo funkcji, które z pewnością zadowolą niejednego miłośnika komputerowych zmagań. Urządzenie to łączy w sobie dwie bardzo ważne cechy: jakość i przystępną cenę. Dodatkowo wyróżnia się ciekawym, niebanalnym wyglądem i designerską kolorystyką. Dużą zaletą może być także ergonomiczny kształt, dzięki któremu myszka doskonale dopasowuje się do kształtu dłoni. Projektując urządzenie, producent wziął także po uwagę potrzeby osób leworęcznych. Wystarczy tylko zmienić standardowe ustawienia gryzonia i już możemy mieć sprzęt idealnie dostosowany do potrzeb dominującej lewej ręki.

Pod względem wyposażenia w dodatkowe przyciski ułatwiające rozgrywkę Genius X-G500 w niczym nie ustępuje konkurentom w swojej klasie. Ma ich aż sześć, a każdy z nich pokrywa gumowa powłoka zapobiegająca ślizganiu się palców nawet podczas długiej rozgrywki.

Każdy klawisz można odpowiednio zaprogramować i dostosować do własnych upodobań oraz rodzaju gier. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu dołączonemu do gryzonia.
Oprócz standardowych opcji, między innymi dających możliwość zmienienia szybkości kursora czy podwójnego kliknięcia, sterowniki producenta umożliwiają też zaprogramowanie aż dwudziestu jeden makr oraz trzech odrębnych profili ustawień dostosowanych do typu gier, w jakie najczęściej lubimy grać. Wszystkie ustawienia zapisywane są w pamięci myszki, co będzie miłym zaskoczeniem dla osób, które często grają na różnych komputerach.

Tak duże możliwości konfiguracyjne przy tak niewygórowanej cenie sprawiają, że ta myszka dla graczy jest zdecydowanym faworytem w swoim przedziale cenowym.

Mysz laserowa do 500 zł

Każdy, kto szuka niemal idealnej myszki dla graczy z sensorem laserowym, z pewnością będzie zachwycony modelem Thermaltake Level 10 M. Niestety kupno tego gryzonia to niemały wydatek, gdyż jej cena waha się od niespełna 400 do niecałych 500 zł. Jednak ogromne możliwości konfiguracyjne i doskonałe działanie tej myszki w pełni rekompensują wysoki koszt jej zakupu.

Ta myszka do gier z pewnością zwraca na siebie uwagę niebanalnym, wręcz nieco kosmicznym wyglądem. Przekonajmy się, czy idzie on w parze z rozwiązaniami na miarę NASA. W trakcie użytkowania tego wyjątkowego gryzonia można zauważyć, że zastosowanie takiej konstrukcji było w pełni przemyślane i miało służyć nie tyle zwiększeniu zainteresowania tym modelem, ile podniesieniu komfortu podczas trzymania myszki do gier w dłoni.

Wytrzymała aluminiowa rama i możliwość regulacji kąta nachylenia gryzonia w przedziale 5 mm oraz wysokości jego grzbietu w granicach 5 stopni sprawiają, że myszkę można dostosować niemal do wszystkich dłoni i oczekiwań graczy.

Model Thermaltake Level 10 M ma smukły kształt i 11 przycisków, które można zaprogramować i dostosować do własnych potrzeb. Jeden z nich umożliwia manewrowanie nim aż w czterech kierunkach.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie specjalnej siatki wentylacyjnej, której zadaniem jest przeciwdziałanie nagrzewaniu się i poceniu dłoni podczas gry. Grzbiet i przyciski tej myszki dla graczy pokryte są specjalnym gumowanym materiałem, który zapobiega ślizganiu się ręki. Przyciski są także rozmieszczone w bardzo przemyślany sposób.

Myszka dla graczy Thermaltake ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę — długi, mierzący 190 cm kabel pokryty materiałem wzmacniającym. Dzięki specjalnej wypustce umieszczonej z przodu i zapobiegającej zginaniu się przewodu rozgrywka staje się jeszcze przyjemniejsza.

Opisując tego gryzonia, nie możemy zapomnieć o sprawie najważniejszej, a mianowicie o zainstalowanym w niej sensorze. Ta myszka do gier została wyposażona w jeden z najlepszych czujników laserowych — Avago ADNS-9800. Pozwala on na osiągnięcie maksymalnej czułości, czyli 8200 dpi.
Oprogramowanie dołączone do myszki dla graczy Thermaltake cechuje się ciekawym, a jednocześnie przejrzystym interfejsem. Pozwala ono na zoptymalizowanie aż pięciu profili użytkownika dostosowanych do jego preferencji i różnych typów gier. Dzięki sterownikom można nie tylko dowolnie przypisać danym przyciskom różnego rodzaju skróty klawiszowe, lecz także wyregulować DPI i gryzonia oraz stworzyć własne makra. Wszystkie ustawienia są na bieżąco zapisywane w pamięci urządzenia, dzięki czemu bez problemu można je stosować niemal na wszystkich komputerach.

Opcją, która spodoba się wszystkim miłośnikom gadżetów, jest możliwość ustawienia oryginalnego podświetlenia. Można je dostosować do swoich upodobań, wybierając własny profil spośród szerokiego spektrum opcji z tego zakresu.

Gryzoń ten z pewnością wart jest swojej ceny.


Jak widać, podczas kupowania myszki przeznaczonej do gier możemy znaleźć ciekawe propozycje zarówno w niższych przedziałach cenowych, jak i wśród droższych egzemplarzy wyróżniających się ciekawymi, bardziej zaawansowanymi funkcjami. Najważniejsze przy wybieraniu idealnej myszki dla siebie jest określenie swoich oczekiwań co do sprzętu i kierowanie się nimi podczas zakupu.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły