Data publikacji:

Najskuteczniejsze budziki, które nigdy nie zawodzą

O budziku możemy powiedzieć, że jest skuteczny dopiero wtedy, kiedy go znienawidzimy. Wszakże nic tak bardzo nie denerwuje człowieka, jak gwałtowne wyrwanie ze snu. W poniższym zestawieniu przybliżę wam kilka budzików, które z pewnością postawią was na nogi, ale przy okazji będą dobrze prezentować się na szafce nocnej.

Budzik Karlsson Classic – klasyczne rozwiązanie

Zanim przejdziemy do bardziej zwariowanych opcji, polecę wam klasyczny budzik. Dzięki kwarcowemu mechanizmowi zasilanemu przez jedną baterię AA, zegarek nie zalicza opóźnień. Można mu więc zaufać, co do odpowiedniej pory uruchomienia alarmu. Tego typu budziki są niezwykle skuteczne, ponieważ nie ma chyba nic bardziej irytującego od małego młoteczka odbijającego się dwóch metalowych talerzy.

Budzik Nanda Clocky – w pogoni za robotem

Teraz propozycja dla osób ceniących sobie poranny trening. Jeśli jednak nie macie motywacji do wczesnej aktywności fizycznej, to będąc w posiadaniu budzika Nanda, od razu poczujecie przypływ energii. A także wściekłości, gdyż model Clocky posiada kółka, z których bardzo lubi korzystać. Budzik daje swojej ofierze chwilę na wyłączenie alarmu. Natomiast po upłynięciu czasu drzemki, odpala silniczki i zeskakuje z biurka. Nie wyłączy się dopóki go nie złapiecie. Drań.

Budzik R2D2 – gwiezdne wojny w twoim domu

Tym razem coś dla miłośników kina, a w szczególności sagi „Gwiezdnych Wojen”. Osoby, które oglądały najstarsze filmy z serii z pewnością kojarzą uroczego robocika R2D2. Ten poczciwy szkrab niejednokrotnie ratował bohaterów z wielkich tarapatów, a teraz może pomóc wam w niespóźnieniu się do pracy lub szkoły. Budzik nie tylko wygląda niezwykle okazale, to na dodatek wydaje identyczne dźwięki jak filmowy oryginał.

Budzik Snajpera – zabawa w agenta

Jego działania jest niezwykle proste, choć wymaga od użytkownika odrobiny sprytu i motywacji. Po uruchomieniu alarmu wysuwa się mała tarcza, do której musimy strzelić z dołączanego do zestawu pistoletu. Dopiero wtedy irytujący sygnał zostanie wyłączony. Szkoda tylko, że bronią nie można przy okazji ustrzelić komarów…

Budzik Oregon Scientific WL201 – przyjemna pobudka

Jak wspominałem we wstępie, głównym zadaniem budzika jest to, żeby był skuteczny. Nie wszyscy jednak preferują nieznośny hałas i gwałtowne wyrywanie ze snu. Człowiek jest wtedy zły i ma ochotę zgładzić cały świat. Firma Oregon Scientific wyszła naprzeciw nerwusom przygotowując unikatowy budzik, który stopniowo będzie wybudzał swoje ofiary. Zamiast piskliwego alarmu, otrzymacie przyjemną, relaksującą muzyczkę oraz oświetlenie imitujące wschód słońca. Dzięki takiemu budzikowi, wstaniecie z łóżka wypoczęci oraz bez nerwicy.

Budzik Geemarc 1558318 – poranne trzęsienie ziemi

Dobra, nie próbujmy się oszukiwać. Kto chciałby wstawać zrelaksowany, kiedy zamiast tego można nafaszerować się dźwiękiem rozsadzającym głowę? Jeśli potrzebujecie mocnego porannego kopniaka, to koniecznie zainwestujcie w budzik firmy Geemarc. Nie dosyć, że jego alarm jest niesamowicie głośny i sugestywny, to do zestawu dołączana jest poduszka wibracyjna. Poduszka zazwyczaj kojarzy się z czymś przyjemnym, ale w tym przypadku zdecydowanie tak nie jest. Akcesorium wibruje na tyle mocno, że można odnieść wrażenie jakby w domu przeprowadzane były roboty drogowe.

Budzik Bublbotz Iron Man – pobudka z superbohaterem

Kolejny budzik, który powstał z myślą o osobach interesujących się popkulturą. Licencjonowany budzik Marvela to świetna gratka dla fanów Tony’ego Starka, znanego bardziej jako Iron Man. Dużą siłą budzika jest to, że równie dobrze może robić za tradycyjną, ozdobną figurkę. Alarm jest dosyć spokojny, a żeby go wyłączyć, należy wcisnąć głowę superbohatera. Firma Bulbbotz ma w swojej ofercie również budziki inspirowane innymi postaciami, np. Kapitana Ameryki, Spider-Mana czy uroczego Groota.

Budzik Esperanza – do walki ze strachem

Firma Esperanza stworzyła budzik, które docenią przede wszystkim dzieci nieprzepadające za kompletną ciemnicą w pokoju. Owalna obudowa urządzenia posiada wycięte otworzy w kształcie gwiazd, a wbudowana wewnątrz lampa rozświetla je na suficie pokoju. Światło jest delikatne, więc nie przeszkadza w uśnięciu, ale na tyle jasne, żeby pokonać demony czające się w mroku. Budzik posiada funkcję drzemki, co z pewnością docenią śpiochy.

Budzik Eurochron EFP 505 – miniprojektor

Model EFP 505 to budzik przeznaczony dla ludzi, którym zaraz po przebudzeniu nie chce się przekręcać w stronę szafki nocnej. Urządzenie posiada ruchomy projektor potrafiący wyświetlać godzinę na ścianie lub meblach. Projektor posiada pokrętło służące do regulacji ostrości, dzięki czemu można z niego korzystać we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych.
Autor: Łukasz Morawski