Data publikacji:

Przegląd powerbanków do 100 złotych

Smartfony to niezwykle przydatne urządzenia, ale ciągle rozładowujące się baterie potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej cierpliwych ludzi. Żeby uniknąć stresowych sytuacji, warto zaopatrzyć się w powerbanki. Na poniższych przykładach dowiecie się, że nie trzeba przepłacać, żeby móc naładować telefon poza domem.
Jaki wybrać powerbank do 100 zł? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników smartfonów, którzy zmagają się z krótkim czasem pracy na baterii. My pomagamy na to pytanie odpowiedzieć.

Najlepsze powerbanki do 100 zł


ADATA P20000D

Propozycja firmy ADATA powinna przede wszystkim przypaść do gustu osobom, którym zależy na dużej pojemności. Opisywany model oferuje aż 20000 mAh, co powinno wystarczyć do pełnego naładowania nawet sześciu smart fonów. Ponadto, urządzenie ma dwa porty USB, dzięki czemu jednocześnie możemy podłączyć do niego dwa telefony. Powerbank został wyposażony w inteligentny układ obwodów wewnętrznych zapobiegających jakimkolwiek zwarciom, skokom napięcia lub przeładowaniom podłączonych sprzętów. Za sprawą wbudowanej latarki LED oraz cyfrowemu wyświetlaczowi informującemu o aktualnym poziomie naładowania, z ADATA P20000D korzysta się komfortowo zarówno w dzień, jak i w nocy.

Xiaomi Mi Power Bank 10000 mAh

Xiaomi to producent, który z każdym rokiem zyskuje coraz większe uznanie wśród polskich konsumentów. Chińczycy nie tylko mają w swojej ofercie smartfony, ale również solidne powerbanki, z Mi 10000 mAh na czele. Ogromną zaletą tego urządzenia jest jego stosunkowo niewielki rozmiar oraz mała waga (223 g). Dodatkową zaletą jest możliwość ładowania urządzeń niskonapięciowych, takich jak np. opaski sportowe Mi Band lub słuchawki Bluetooth. Mi Power Bank automatycznie dostosowuje poziom wyjściowy, dzięki czemu nie musimy obawiać się o zniszczenie urządzenia zewnętrznego. Pojemność sprzętu Xiaomi powinna wystarczyć minimum do trzykrotnego pełnego naładowania smartfona.

Huawei AP007 13000 mAh

Produkt chińskiej firmy Huawei nie oferuje żadnych specjalnych bajerów, ale za to świetnie sprawdza się w swojej funkcji. Pojemność 13000 mAh wystarczy spokojnie do kilkukrotnego naładowania do pełna smartfona lub innego urządzenia. Dzięki dwóm gniazdom USB o napięciu 5V (2A), można jednocześnie podłączyć telefon oraz inny sprzęt, jak chociażby pada do konsoli, aparat cyfrowy bądź bezprzewodowy głośnik bluetooth. O stanie rozładowania akumulatora informują cztery diody umieszczone na górnej części obudowy. Minusem modelu AP007 może być jego rozmiar oraz waga (339 g), jednakże powerbank zdecydowanie nadrabia tę niedogodność dużą pojemnością. Warto o tym pamiętać, gdy planujemy większy wypad za miasto, bez dostępu do stałego prądu. W takiej sytuacji lepiej mieć urządzenie odrobinę brzydsze i bardziej toporne, ale za to praktyczniejsze.

Samsung 8400 mAh

Produkt Samsunga to propozycja przede wszystkim dla osób, które przykładają duża wagę do wyglądu urządzeń, jakie posiadają. Opisywany powerbank może nie posiada zbyt dużej pojemności (zaledwie 8400 mAh), ale za to oferuje świetny design oraz pewien ciekawy element, którego mogą pozazdrościć mu konkurencyjne sprzęty. Chodzi mianowicie o wbudowany kabel z końcówką USB - część osób pomyśli, że to nic szczególnego, ale wbrew pozorom, takie rozwiązanie jest najlepszą rzeczą, jaka może przytrafić się powerbankom. Problem z przechowywaniem dodatkowego przewodu zna każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z tego typu gadżetem. Warto natomiast zaznaczyć, że powerbank Samsunga umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. W tym przypadku, musimy jednak zaopatrzyć się w kabel zewnętrzny, nie dołączany do zestawu.

ADATA PV150 10000 mAh

Kolejny w tym zestawieniu powerbank firmy ADATA, który co prawda oferuje mniejszą pojemność (10000 mAh), ale za to prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko, a przy tym jest dostępny w atrakcyjnych cenach. Obudowa modelu PV150 wykonana została ze specjalnego tworzywa sztucznego, które do złudzenia imituje prawdziwą skórkę. Minusem w stosunku do wcześniejszych propozycji może być pojedyncze wyjście USB, umożliwiające ładowanie wyłącznie jednego urządzenia w danym czasie. Mimo to, sprzęt ADATA może pochwalić się ciekawą funkcją, polegającą na tym, że w momencie ładowania baterii smartfona, potrafi także uzupełniać własny poziom naładowania, bez obawy o przeciążenie, przepięcie lub przegrzanie.

TP-Link 10400 mAh

TP-Link również ma w ofercie ciekawą propozycję powerbanka do stu złotych. Model TL-PB oferuje pojemność 10400 mAh, co przekłada się na prawie czterokrotne pełne naładowanie standardowego smartfona. Ponadto, urządzenie posiada dwa porty USB, umożliwiające ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie. Warto pamiętać, że gniazda różnią się natężeniem prądu (1A i 2A), mając tym samym wpływ na prędkość ładowania podłączonych urządzeń. TP-Link zadbał także o to, żeby jego produkt został wyposażony w specjalne systemy zabezpieczające, uniemożliwiające przegrzanie, zbyt duże natężenia lub napięcia prądu. Dużą zaletą powerbanka jest stosunkowo niewielka obudowa oraz jej nowoczesny, elegancki design. Dzięki temu z TL-PB możemy śmiało korzystać podczas spotkań biznesowych lub na co dzień w pracy.

Huawei AP006L 5000 mAh

Powebrank firmy Huawei to zdecydowanie najmniej pojemne urządzenie z całego zestawienia (zaledwie 5000 mAh). Nie jest to jednak wielka wada, ponieważ w ten sposób, producentowi udało się bardzo zaoszczędzić na wielkości. Model AP006L oferuje kompaktowe wymiary 12 x 7 x 1 cm oraz wagę nieprzekraczającą 120 gramów. Oznacza to, że sprzęt jest idealny dla osób aktywnie spędzających czas, które potrzebują ładować smartfona bądź inne urządzenie elektroniczne podczas biegania lub jazdy na rowerze. Powerbank Huawei zmieści się nawet do najmniejszej kieszonki, a przy tym praktycznie w ogóle nie obciąży mięśni, co bywa istotne w trakcie wysiłku fizycznego. Istotne jest również to, że AP006L generuje 2A mocy wyjściowej, zapewniając szybkie ładowanie smartfona.
Tekst: Łukasz Morawski, Ekspert.ceneo.pl