Data publikacji:

Smart TV na każdym telewizorze, czyli dlaczego warto kupić Google Chromecast

Nie masz Smart TV na swoim telewizorze, a chciałbyś mieć dostęp do aplikacji i filmów za pośrednictwem internetu? Google Chromecast to niewielka przystawka, która po podłączeniu za pomocą kabla HDMI zrobi z każdego modelu inteligentne urządzenie. To tani i sprawdzony sposób na stworzenie domowego centrum multimedialnego. 

Smart TV dostępne na każdym telewizorze 

Smart TV to wbudowany interfejs, który zawiera rozmaite aplikacje, gry, a także sporą ofertę filmów i seriali. Telewizor ze Smart TV przypadnie także do gustu młodszym użytkownikom, ponieważ znajduje się tam sporo treści dla dzieci. Mogłoby się wydawać, że dla posiadacza starego telewizora jedynym wyjściem jest wymiana go na nowszy model. Google wpadł na świetny pomysł, który rozwiązuje ten problem i przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. 

Do korzystania z Google Chromecasta wystarczy złącze HDMI i ładowarka z portem USB do zasilania. W sterowaniu pomaga smartfon, dlatego kolejny pilot nie jest konieczny. Po połączeniu z internetem natychmiast uzyskujesz dostęp do szerokiej oferty, jaką udostępnia firma Google. Na tym możliwości tego sprzętu się nie kończą. Klonowanie ekranu umożliwia odtwarzanie filmów z ekranu laptopa lub tabletu. Wystarczy kilka kliknięć i po chwili będziesz cieszył się z ulubionych materiałów całkowicie bezprzewodowo. To bardzo wygodna funkcja. 

Jakie aplikacje oferuje Chromecast? 

W Google Chromecast znajdziesz setki tysięcy aplikacji, które są podzielone na kilka kategorii. Oferta serwisów streamingowych to przede wszystkim Netflix, Showmax, czy HBO GO. Płacąc comiesięczny abonament uzyskujesz dostęp do wielu ciekawych tytułów. Dla miłośników dobrej muzyki jest dostępna aplikacja Spotify w wersji darmowej.

Muzyki można słuchać także na Tidalu oraz Google Play Music. Fani gier mobilnych także nie poczują się zawiedzeni. Do wyboru są takie tytuły jak Monopoly, Angry Birds czy Deer Hunter. Ponadto na Google Chromecast bez problemu zainstalujesz Facebooka oraz dedykowaną aplikację Youtube’a. Z tak szeroką ofertą każdy bez wątpienia znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. 

Chromecast Ultra 4K UHD HDR czy Chromecast 2. Jaki model wybrać? 

Aktualnie w sklepach są dostępne dwa najpopularniejsze modele, które podłączysz do każdego telewizora, jak i monitora. Google Chromecast 2 to aktualnie najtańsza opcja wspierająca rozdzielczość Full HD. W tym modelu znakomicie działają wszystkie wcześniej prezentowane funkcje. Jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, a jednocześnie chciałbyś obejrzeć ulubiony film na Netfliksie, to zdecydowanie warto zdecydować się na ten model. 

Dla miłośników wysokiej jakości obrazu polecamy Google Chromecast Ultra 4K. To najnowsze urządzenie w ofercie amerykańskiego producenta. Przesyłany sygnał wspiera rozdzielczość 4K Ultra HD, co pozwala na uzyskanie jeszcze ostrzejszego obrazu, ładniejszych kolorów i głębszych czerni. Nawet jeśli nie masz telewizora 4K, to urządzenie dostosuje obraz do możliwie jak najwyższej jakości. Jedną z ciekawszych funkcji w tym modelu jest możliwość ustawienia własnego zdjęcia z telefonu, jako wygaszacza ekranu. 

Na ekranie głównym mogą pojawić się również aktualne wiadomości czy pogoda. Chromecast w wersji 4K UHD został wyceniony na nieco ponad 300 złotych. Czy warto zapłacić niemal dwa razy więcej niż za Chromecasta 2? Jeśli masz telewizor 4K z wolno działającym Smart TV, to zdecydowanie tak. Urządzenia z rozdzielczością Full HD i niższą raczej nie wykorzystają jego pełnego potencjału, dlatego warto przemyśleć zakup poprzedniej generacji.  

Dla fanów dobrej muzyki jest też Chromecast Audio 

Chromecast nie ogranicza się jedynie do telewizji. Google oferuje specjalną wersję tego urządzenia przeznaczonego do odtwarzania muzyki ze starszych urządzeń audio. Do podłączenia służy kabel minijack 3,5 mm i kabel zasilający USB. Po skonfigurowaniu jesteś w stanie bezprzewodowo odtwarzać swoje ulubione utwory bezprzewodowo z telefonu, tabletu lub komputera. Dla melomanów, którzy nie mają modułu Bluetooth w swoich sprzętach lub nie chcą łączyć się z nimi za pomocą kabla, to doskonałe rozwiązanie. 

Czy warto kupić Google Chromecast? 

Zakup nowego telewizora dla samego systemu Smart TV raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Modele sprzed kilku lat wciąż są w stanie dostarczać świetną jakość obrazu. Chromecast to droga na skróty do uzyskania nowych treści, a także gier. Niewielkie wymiary i prosta obsługa są jego ogromną zaletą. Okrągłe pudełko bez problemu schowasz za telewizorem. Zasilanie urządzenia można uzyskać wpinając kabel do portu USB w telewizorze lub wykorzystując ładowarkę od starego telefonu. 

Smart TV w tanich telewizorach nie zawsze działają rewelacyjnie i dla osób poszukujących wydajniejszego systemu produkt firmy Google będzie świetny. Wybierz Google Chromecast, jeśli cenisz sobie wysoką jakość obrazu i chciałbyś bezprzewodowo oglądać filmy ze swojego laptopa czy tabletu. Za telewizor z funkcjami Smart TV musiałbyś zapłacić kilkukrotnie więcej, w tym przypadku poniesione koszty są znacznie mniejsze.