Data modyfikacji:

Termiczne szczotki prostujące – przegląd najlepszych modeli

Efekt gładkiej tafli prostych włosów zapewnia przede wszystkim prostownica – tak było przynajmniej do momentu, w którym na rynku pojawiła się szczotka prostująca. To gadżet, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdej włosomaniaczki. Dziś przyglądamy się najlepiej ocenianym modelom. Sprawdź nasz ranking i wybierz szczotkę idealną dla siebie!

Jak działają termiczne szczotki modelujące?

Szczotka prostująca to alternatywa dla tradycyjnej prostownicy. Z założenia, ma być dla włosów o wiele delikatniejsza, a jednocześnie działać szybciej, co skraca styczność włosa ze szkodliwą, wysoką temperaturą. Działanie elektrycznych szczotek modelujących jest równie proste, co w przypadku prostownicy: wystarczy uruchomić urządzenie i ustawić temperaturę. Podgrzaniu ulegają jedynie ząbki szczotki. Następnie, wystarczy wyczesać włosy jak zwykle. Efekt? Ujarzmiona fryzura, wygładzenie i wyprostowanie kosmyków.

Zalety szczotek prostujących

Szczotki prostujące zdobyły serca mnóstwa kobiet. Stoją za tym zalety, których na próżno szukać w zwykłej prostownicy.

 • Szczotka prostująca działa na włosy o wiele delikatniej. Podczas, gdy w przypadku używania prostownicy włosy są ściskane przez rozgrzane płytki, szczotka prostująca jedynie je rozczesuje.
 • Końcówki ząbków szczotki nie ulegają nagrzaniu, dzięki czemu używanie szczotki modelującej jest bezpieczne. Nie musisz martwić się oparzeniem skóry głowy, czy uszu.
 • To szybsze rozwiązanie – szczotki prostujące są zazwyczaj dość duże, dzięki czemu obejmują spore partie włosów. W zaledwie kilka minut jesteś w stanie doprowadzić swoją fryzurę do ładu. Nie musisz bardzo skupiać się na prostowaniu poszczególnych pasm tak, jak w przypadku prostownicy.

 • Czy szczotki modelujące mają minusy?

  Oczywiście, nie są to urządzenia, którym nie można postawić żadnych zarzutów. Przed użyciem szczotki prostującej pamiętaj, że:

 • Wysoka temperatura zawsze wpływa na włosy negatywnie – niezależnie od tego, jakiego urządzenia używasz.
 • Szczotka modelująca nie zagwarantuje ci efektu tafli wyprostowanych włosów w takim stopniu, jak robi to prostownica. Tradycyjne prostownice „prasują” włos, wygładzając jego łuski, co skutkuje ich mocnym wygładzeniem. W przypadku szczotek prostujących, możesz liczyć na wyprostowanie i wygładzenie, jednak w mniejszym stopniu.
 • Szczotki modelujące są większe i cięższe niż prostownice, przez co mogą być mniej wygodne w transporcie.

 • W ostatecznym rozrachunku, warto dać szansę szczotkom prostującym – ich największe atuty to bezpieczeństwo stosowania oraz mniej inwazyjny wpływ na strukturę włosa, przy szybkim i wygodnym użyciu. Osoby, które na co dzień prostują włosy, z pewnością zauważą różnicę w ich kondycji, gdy prostownicę zastąpią termiczną szczotką modelującą.

  Jak przygotować włosy do prostowania szczotką?

  Wbrew nazwie, szczotka prostująca nie rozczesze twoich włosów, gdy są bardzo splątane – przez prostowaniem, doprowadź je do ładu, używając klasycznej szczotki. Następnie, włosy warto dodatkowo zabezpieczyć przed ciepłem, stosując ulubiony olejek.

  Uwaga: pamiętaj, aby nie prostować włosów mokrych – są bardziej podatne na uszkodzenia!

  Szczotki prostujące – polecane modele

  Jaka szczotka prostująca będzie najlepsza? Przy jej zakupie, zwróć uwagę na to, by posiadała ceramiczną powłokę, nienagrzewające się końce ząbków oraz kilkustopniową regulację temperatury. Cennymi, dodatkowymi atutami będą m. in. funkcja jonizacji czy emisji substancji pielęgnujących włosy.
  Oto modele, które od dłuższego czasu cieszą się popularnością i szczególnie dobrymi opiniami:

  1. Szczotka prostująca Remington CB7400

  Tę szczotkę można już nazwać jednym z kultowych produktów marki Remington. Z jej pomocą wygładzisz włosy w zaledwie kilka minut. Szczotka Remington CB7400 poradzi sobie nawet z bardzo gęstymi włosami, prostując je od nasady, aż po same końce.

  Ząbki szczotki pokryte są ceramiczną powłoką, która zapewnia doskonały poślizg podczas czesania. Urządzenie zapewnia 3 stopnie regulacji temperatury – najniższy osiągniesz już po 30 sekundach. Nienagrzewające się elementy szczotki – w tym końce ząbków – zapewniają bezpieczeństwo podczas jej stosowania.

  2. Szczotka prostująca Rowenta CF5712

  Ten model nie tylko wyprostuje twoje włosy, ale i zapobiegnie dokuczliwemu puszeniu – wszystko dzięki funkcji jonizacji. Rowenta CF5712 posiada włoski pokryte ceramiczną powłoką, która gwarantuje efektywną i szybką stylizację włosów, przy zachowaniu ich ochrony. Dodatkowo, szczotka ma wygodny i czytelny wyświetlacz cyfrowy.

  4. Szczotka prostująca Remington CB7480

  Prostowanie połączone z pielęgnacją? To możliwe, jeśli sięgniesz po szczotkę Remington Keratin Protect. Grzałka urządzenia zawiera keratynę oraz olej migdałowy – substancje, które doskonale chronią włosy przed działaniem wysokich temperatur, nawilżają je i wygładzają. Szczotka oferuje również jonizator, 3-stopniową regulację temperatury i bardzo długi kabel (3 m). Płaski kształt szczotki sprawia, że jest wygodna w użyciu i łatwiejsza w transporcie.

  Szczotka prostująca to praktyczny gadżet, który pozwoli ci na szybką stylizację włosów, przy zachowaniu ich dobrej kondycji. Jesteś posiadaczką tego urządzenia? A może wybierzesz coś z naszej listy?

  Autorka: Joanna Stanuch